Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi Cobra Hakkında

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında kenan özahçı tarafından paylaşıldı.

1. kenan özahçı

kenan özahçı Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar 2011 bianchi cobra kullanıyorum pek sevilen bir model olmasada ben memnunum. :) Bu bisikleti geçen yaz almıştım ve yaz mevsimi boyunca aktif olarak kullandım. Kış aylarında kullanma fırsatı bulamadım ve havaların güzelleşmesiyle birlikte tekrar kullanmaya başladım. Bu süreçte bisiklete bakım yapılmadı. Sadece zincir ve vites takımını yağladım. Bunu anlatmamdaki sebep bu bisikletle hergün 45 km civarı yol yapıyorum yeri geldimi tümseklerden ve çukurlardan geçiyorum. Şimdilik bir sorun yok ilk gün nasılsa şimdide o şekilde görünüyor. Fakat yolda kalmak istemiyorum. Bu yüzden bisikletin özellikle nerelerini kontrol etmem gerekiyor? Yani şurası şöyleyse uzun yola çıkmamalısın diyebileceğiniz birşey var mı? 2. olarak ön ve arka süspansiyonun ne kadar sürede yağlanması gerekiyor? Bunun yanısıra geçen gün bisikleti temizlerken gözle farkedilmesede jant tellerinin bazılarında elimi gezdirdiğimde pas olduğunu farkettim bu yüzden tellerin direncini kaybedip sert sürüşlerde kopması gibi bir olasılık söz konusu olur mu ve byte 6061 alüminyum jant darbelere karşı ne kadar dayanıklıdır? Son sorumsa çapsaz vites kullanımı ile ilgili çapraz vites kullanmasamda zincirin çapraza yakın olduğu durumlarda zincir ön attırıcıya bir miktar sürtüyor bu normalmidir ve zincire bir zararı olur mu? Biraz fazla soru sordum kusurabakmayın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.