Bianchi Bisiklet Önerir Misiniz...??

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
bianchi , bisan ,salcona gibi basit bisikletlere bindiğim zaman kendimi çocuk gibi hissediyorum ya,biraz sağlam karar verin kron sedona geotech scot gibi bisikletler varken diğerlerini bırakında mahalle bebeleri kullansın.Çoçukken hep bianchi kullanıyordum ama şimdi ise geotech rece xt donanımlı bisiklet kullanıyorum ve bu bisikletten arkadaşlarımada birleştiriyoruz;bisiklet değil sanki uçak kullanıyorum gibi yaww:D

Scudo
Tepki
15
7 sene önce Bianchi Snake modelini hediye olarak bana aldılar. Her ne kadar Bianchi ler hakkında söz söylensede bendeki bisikletin taş gibi olduğunu söylemek isterim :D Zamanı gelince toparlayıp binicem nasipse :D

2003 ten sonra gelen modelleri dayanıklı ve sağlam değiller.

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
@Süleyman Hilmi

kimse taş gibi değil dayanıksız sağlam değil dememiş ki zaten konuda. sadece demişler ki kadroları çok ağır ve komponentlerine vb bakıldığında verilen parayı hakedecek bir modele sahip olmayan bir marka.

benim eski bir yol bisikletim var o da taş gibi, dağ bayır bile kullandım bişey olmadı ama o yol bisikleti 15kg nerdeyse ve çekiş sistemi çok kötü. kaliteli bir dağ bisikletine slick veya semi slick lastik takıp yol yapmayı tercih ederim o bisiklettense, diğeri yol bisikleti olmasına rağmen bilmem anlatabildim mi. çelik kadrolu, hem ağır hem kaliteli olmayan maşaya sahip, çekiş sistemi de alt seviye shimano olan bir bianchi veya muadili bisikletle uzun yollar ve dağ tepe işkence olacaktır. ha dersiniz ki, bianchi nin de alüminyum kadrolu, güzel maşalı ve deore sistemli bisikletleri var, ben de derim ki, bianchi o bisikleti diğer markaların aynı donanımlı ve daha kaliteli kadroya sahip bisikletlerinin iki katı fiyata satıyor, ayrıca mekanik disk takıyor, arka amortisör takiyor, kadro açıları ve alaşımı belli değil, herkese uygun boylarda kadrosu da yok.

özetle, bianchi ciddi biçimde bisiklet binmek isteyen kimseye uygun bisikletler üretmiyor.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Paranız varsa ve illede Bianchi diyorsanız internetten araştırın bunların İtalya' da nerelerde satıldığını sonra atlayın uçağa gidin bisikleti (orjinal İtalyan kaliteli Bianchiler) kapın, bir-iki günde gittiğiniz kentte deneme sürüşü yapın ve dönün.

Dediğim yöntemi uygulamak bisikleti internetten almaktan birazcık daha pahalıya getirebilir ama olsun. Param olsa öyle yaparım.

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Bianchi gibi markaların söylediği şey. Sağlamlık. Biraz kaba olacak ama ar-ge siz, teknolojisiz, tek amacı satış olan, çelikten bir kadroyyu dedemde sağlam yapar...

Şu kanıya vardımki özellikle bianchinin sirket politikası herkesinde dediği gibi ilkokul çocuklarına karne hediyesi satmmaktan ötede değil. olacagada benzemiyor....

Sonra çift amortisor lafı beni öldürüyor. Bi bisikletciye girdiğimde bana şu model çift amortisor şukadar daha pahalı diyen görevliyede sinir olurum..(sivas sınırları içerisinde tabi. Downhillcilere gıcık olmuyorum yanlıs anlamıayın. Bu çift amortisor niye var? Bunu bilmeden satmaya çalısan bianchi bayilerine gıcık olurum...)

Birde yazı sadece bianchi için geçerli değil tabi.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Çift amortisörün şehir içinde ne esprisi var anlamadım. Adamlar sadece satmak için yapmasalar arka amortisör olayına girmezlerdi. Şehir içinde bozuk yollardan müzdaripsen al kendine güzel bir yaylı sele, istediğin gibi hopla zıpla..

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
kardesım bır bısıklet ustası olarak kron xc 1000 senın dedıgın rakama gelır ıstanbulu bır arastır derım

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
bende bianchi track var.geçen sene aldım.400ytl civarı fiyatı.kaldırımdan,merdivenden, ordan burdan çok indim ama şimdilik hiçbi problemi yok.:Dhatta en son 57km hızla virajı alamayıp kumlara girdim yine bişi olmadı.bianchiyi önermem.ama o fiyat aralığında alacak isen kendin bilirsin.

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
Ben derimki fazla para ayıramıyorsanda bianchi alma. ikinci el bi hussar veya kron xc1000 al. hatta bir sedona borla al. bunu ikinci el almasanda gücün yeter.