Bianchi Bisiklet Önerir Misiniz...??

zonder

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Bisiklet alacağım.Ama şu üç marka arasında seçim yapamadım.Yardımcı olabilir misiniz?Ya da başka velespit önerirmisiniz....

Bianchi Ares Fs (2007)
Bianchi Ultra
Bianchi Ares Fs(2005 (tabi bulabilirsem.)
Sedona Scud (Ama Manisa'da veya İzmir'de nereden Bulacağım)

kararsızım çift amortisörlü istiyorum ama tek amortisörde olabilir.
350-400 ytl
civarı bir bisiklet istiyorum.Dandik marka olmasın :D Şimdiden sağolun..

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Türkiye'deki Bianchi'lerden ve bu fiyat seviyesindeki çift amortisörlülerden uzak durun; Kron, Amoeba, Sedona ve Drag markalarına bakmanızı öneririm.

yvzbikes

Daimi Üye
Tepki
92
slm.a evet selim çam arkadaşıma katılıyorum ya bianchinin modası geçdi
artık rovanşta selim arkadaşımın yazdıgı bisikletler var

muratalidd

Üye
Tepki
0
İsim
murat
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende çift amortisör ve önü disk frenli modeli var alalı 2 sene oldu ve bugün 2000km ye geldi.Bugüne kadar sadece 1 kere ön lastiğe akord ayarı yaptırdım oda usta gerek yok dediği halde benim ısrarımla daha hiç bir problemle karşılaşmadım.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@muratalidd

Merhaba
Benimde 93 model İtalyan malı bianchim var. daha tellere akord ayarı değil, dış ve iç lastik bile değiştirmedim. Halen canavar gibi gidiyor. Daha doğrusu gidiyor sanıyordum. :D
Ne zaman ki aşağıda isimleri yazılı olan bisikletlerden birini alınca , o güne kadar demir yığınını taşıdığımı anladım. Bisikletin akort ayarının bozulmaması bisikletin, iyi, kaliteli olduğu anlamına gelmez. Sizin temiz ve düz yollarda kullandığınız anlama gelir.
Bisikletinizi bir kere şu aşağıda isimleri yazan bisikletleri olan arkadaşınızla bir müddetliğine değiştirin, dediğime hemen hak vereceksiniz.

Sevgi ve selamlarımla.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
kesinlikle önermem 98 yılında bianchinin üst seviye bir bisikletini almıştım ve şimdi görüyorumki değerinden çok para saymışım çok acıyorum parama şimdi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence o fiyata kron xc 500 e bakın çok daha memlun kalırsınız

sefai

Üye
Tepki
0
alacağınız bisiklet bianchi olmasa bile kesinlikle çift amörtisörlü almayın derim çünkü bisikleti ağırlaştırır ve uzun yolda sizi yorar.

mchel

Üye
Tepki
3
yaa de get ***************** mısın nesın yaa ya gıt bianchi orion al torununda bıner :D

• Beğen
Tepkiler: sedir

Daywalker

Daimi Üye
Tepki
172
Selamlar, Bianchi Vega bisikletimi satışa çıkardım, forumdaki arkadaşların sana bisiklet konusunda sana yaptıkları tavsiyelere katılıyorum. Ama ille de Bianchi, ille de çift süspansiyon diyorsan sanırım bisikletim sana uyacaktır. İlana buradan ulaşabilirsin :

(link)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Almaaa....XC 1000 al-XC 500 al Sedona al ama dediğin bisikleti alma...Dağdan ineceksen çift amortisörlü düşün...Yok ben efendi uslu gezicem diyosan Önden amortisörlü al..
Çift amortisör Doğası gereği keçi gibi dağlardan inmek içindir...Hız yapamazsın çok esner.Pedala yaptığın gücü emer hızlanamazsın..Konforludur..Ama bisiklette konfor aramazsın hız ararsın :D Ön amortisör daha hızlı gider...Tabi oda bi yere kadar...Eğer alacağın bisiklette ön amortisörün üzerinde kilit varsa mükemmel olur..O zaman hızda yapabilirsin :)Kilitleyince esneme olmaz ve yola daha çok yapışır...Spor araba ile normal aile arabası gibi düşün....

Neyse işin özü Ya Kron al adam gibi yada o fiyatlarda bulabilirsen Sedona al..Dragda güzel diyolar bilmiyorum binmedim...

Ben daha önce Biachi de bindim..Başka marka demir yığını bir sürü bisiklete bindim ama Kron XC 1000 alınca afalladım...Çok garip geldi halada garip geliyor :)Makina esaslı makina yani tavsiye ederim :D

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mchel
Selam bu söylediğinizde ciddi iseniz? Bisiklete düzgün bindikten sonra her bisiklete herkes biner ama ben 9-10 yıllık bianchi shark carbon stile kullanıyorum ama bianchi'nin en iyisini bile drag, trek, scott, corratec ile kıyaslamak yanlış. İsterseniz forumdaki profesyonellere bir danışın. Ben bisikleti aldığım sıralar keşke bu markalardan haberdar olsaydım. Çünkü ben bisikletime normal örnek bir rakam ile anlatırsak bianchiler 100 YTL ise ben 1500 YTL ödemiştim.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@jimi1984

Ben bu üstadıma kesinlikle katılıyorum. Hatta dağdan keçi gibi insen bile bianchinin çift amortisörlü bisikleti Kron'un sade ön amortisörlü bisikletinden daha çok seni rahatsız eder. Aynı zamanda günümüzde insanlar gösterişten dolayı çift amortisörlü bisikletlere değer veriyorlar ama profesyoneller çift amortisörlü bir bisikleti görür görmek eliyorlar. Birde arkadaş bianchiden sonra Kron xc 1000 modeline binmiş birde KRON daha üst modelleri var mukemmel ama parası çok. Birde senin alacağın o bisiklet seni çok yoracağından bisiklete olan sevginin zamanla kaybolmasına neden olacak, bisiklet sana demir yığını ve çok yorucu bir spor olarak gelecek. Oysa düzgün bir bisiklet aldığın zaman bisiklete binerken keyif alacaksın buna inan ve forumlarda bisiklet seçimleriyle ilgili konuları önemli ve dikkatle oku.

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
bianchiye vereceğin para = çöpe giden para no bianchi yes ucuz sedona tabi kaliteli :)

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
sedona al, kron al, neredeyse aynı fiyatta

sedona scud için bende sordum ama son zamanlarda kdarosunun sağlamlığı hakkında iyi şeyler duymadım,

ama sedona borla gayet güzel,, xc500 kron, sedona sd serisi tavsiye edilir.

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
mchel Forumdaki yazışmalarının, üsluba uygun olmasına Dikkat etmelisin.

koray386

Üye
Tepki
32
arkadaşlar eğer iniş yarışlarına katılmayacaksanız kesinlikle çift amartisörlü bisiklet almayın derim çünkü çok ağırdırlar ve pedala her basmanızda yaylanma yaparak,gücü yola aktarmanızı engellerler

Tepki
8
@koray386

bunun yanısıra türk bianchi faktörünüde buna ekleyince bayır aşağı yavaşlaya n bir bisiklete sahip bile olabilirsiniz evet.