Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi Barracuda'mın jant problemi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Serhat Boztoğan tarafından paylaşıldı.

1. Serhat Boztoğan

Serhat Boztoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Değerli arkadaşlar merhaba forumda yeniyim hatta bu ilk mesajım. Yıllardır zevkle kullandığım ve çok az sorun çıkaran 1990'lı yıllardan kalan bianchi barracuda bisikletimin arka jantı orijinal yani ilk jantı. Yıllardır hiç değiştirme ihtiyacı hissetmedim. Fakat geçenlerde akort ayarı bozuldu ve fren pabuçlarına sürtmeye başladı. Akort ayarını yaptım bir süre sonra çok az miktarda bir yamulma oldu fakat frene sürtmediği için akort yaptırma gereği duymadım. Fakat dün bisikletimi sürerken dengemi kaybettim ve çok fena bir şekilde 5-6 basamak merdivenden indim(düştüm de denebilir). Bu olaydan sonra akort ayarı çok büyük bir biçimde bozuldu. Tekeri boşta iken döndürdügümde frene takılıp aniden duruyor.
    Sorum şu: Jantımı yeniden akort mu ettirmeliyim yoksa yeni jant mı taktırmalıyım?
    Not: Orijinal jantımdan vazgeçmek bana zor geliyor. Bisiklet eski ve kaliteli bir bisiklet. O janttan piyasada yok artık atmak istemiyorum. Bir yandan da akort yapınca yeniden bozulmasından korkuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Birde resim ekleyebildiniz çok daha iyi olurdu ama.. Jantınızın yanaklarında bir sıkıntı yoksa ve geometrisi "çember şekli" bozulmadıysa akord ettirebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Serhat Boztoğan

Serhat Boztoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Öncelikle cevabınız için teşşekkürler. Haklısınız biraz aceleye geldi resim ekleyemedim ama şöyle söyleyeyim çember şekli çok fena halde bozulmuştu ve yanakları da biraz paslanmıştı ben de bu yüzdendeğiştirmeye karar verdim.

4. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Evet o jantlar sağlam oluyor, benim Bianchi de de vardı orijinal İtalyan ve hala duruyo ama ben değiştirdim sizde akordla düzelttirebilirseniz ne ala ama olmazsa değişin gitsin yapacak bişey yok ayrıca foto atarsanız daha iyi olur bu tür durumlarda.