Bianchi Aspid Arka Dişli ve göbek ??

Tepki
0
s.a arkadaşlar.benim bianchi aspid bisikletim var 24 vites.2002 yılında almıştım.önceleri çok hor kullandım şimdiye kadar 20-30 tl lik masrafı oldu.önceden oluşmuş olan bir sorun vardı.bu sorun ise; bir ara merdivenlerden hızlı bir şekilde inmiştim 500 metre gitmeden arka dişliler sıkıştı.bisilet ileri gitmiyordu geriye ne kadar götürürsem ileride o kadar gidiyordu:( sonra bisikletciye verdiğimde dişliyi değiştiler.şimdilerde ise aynı sorunu verirmi veya sebei nedir onu öğrenmek istiyorum.birde orta pedal göbeğinden tık tık diye ses geliyor.aceba göbekteki sorun neden olabilir.bisikletimi şimdilerde arazide yoğun olarak kullanıyorum.açıkcası sınır tanımadan kullanıyorum.yine dişli kitlemesi olurmu???

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Rublenin kalitesi önemli. Bir ara Çin malı bir dişli alıp kardeşimdeki benimkinin aynı modeli olan Aspid'e takmıştım. Benden daha az ve nazik sürdüğü halde kilitlendi gitti. Daha kaliteli bir ruble takarak daha uzun süre kullanıldı.
Ruble içindeki tırnakların işlevini yitirmesinden kaynaklanıyor bu.

Orta göbekteki ses sorunu da muhtemelen göbeğin dağılmasından kaynaklanıyordur. Göbek bilyaları ve milini değiştirmek gerekebilir.
Pedaldan kaynaklanıyorsa pedalın değişmesi gerekebilir. Açıp bakmadan kesin bir şey söylemek zor.

Tepki
0
arka dişliği shimano aldım.şimdlik bir sorun yok ama yine öyle bir sorun olurmu ondan biraz şüpheliyim.saten bisikletimin bazı parçalarını değişeceğim.amartsörler,tekerlekler vs gibi.gödeğede bugün baktım tekrar galiba bilyalarda sorun var..