Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi ares fs...

Konu, 'Bianchi' kısmında kartal 1903 tarafından paylaşıldı.

1. kartal 1903

kartal 1903 Yeni Üye

Herkese merhaba...

Foruma yeni üye oldum ve bu ilk konum.
    Bisikletimi almadan önce ben de babam da pek fazla araştıma yapmadan
    bianchi ares aldık. Babam fiyatında indirim tespit etti. Yani 400 ytl olan
    bisikleti 350 ytl ye aldı. Ben tabi bisikleti görünce uçtum.:D
    Ama bu sayfaları okuyunca bianchi den pek fazla olumlu görüşler okuyamadım.
    Ama neyse olsun, ben şu anda memnunum. Tek sorun istediğim zaman binemiyorum babam faktörü.:D
    Bu konu hakkında bisikletim hakkında beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bianchi işte ne denir :D.ares zaten baya bi ağır seni daha çok yorar .yokuş çıkarken baya zorlanırsın.üzerindeki çekiş sistemi çok kötü.ve üzerindeki alongha fren sistemi fazla dayanamaz biran önce değiştir ben o fren yüzünden çok kaza geçirecektim.keşke bisikletini almadan önce biraz forumu araştırsaydın.neyse almışsın artık hayırlı olsun.ileride daha iyileriyle aramızda olmaz dileğiyle.

3. kartal 1903

kartal 1903 Yeni Üye

Yorumun için sağ ol gurkankas, beni baya bi morellendirdin:D
    Değiştirme konusunda babam beni ikna etmeye çalışıyor ama
    ben kabül etmiyorum, belki ileri de dediğin gibi...::winkenlux

4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bence deiştirme fırsatın varken değiştir .al kadrolu ve güzel parçalı bir bisikelte bindiğinde birdaha bianchinin adını duymak istemiyeceksin ve aresin ne kadar ağır olduğunu anlayacaksın!!!

5. baltazar11

baltazar11 Aktif Üye

Seviye:
    bianchi asla alınmayacak bir bisiklettir... bende bianchi hunter almayı düşünüyordum... yakında anlarsın 400 ytl verdiğin bisikletin aslında gerçek fiyatının 150 200 bile etmeyeceğini.. moralini bozmak için söylemiyorum almışsın ama geri verme gibi bir şansın varmış bence bir an önce at bu demir yığınını....

aynı fiyata sedona borla vitra alabilirsin... hem alüminyum kadrolu hem de senin bisikletinin donanımından kat be kat üstte bir donanım...

6. kartal 1903

kartal 1903 Yeni Üye

sen de sağ ol abi, sen de morellendirdin...:D
    Geri verme şansımız yok sadece babam bir yakına satma gibi bir şansı var
    onu söylüyor, satalım diyor bu sayfalarda tavsiye edilenlerden, senin dediğin
    gibi sedona ya da kron xc gibi bir tanesini alalım diyor. Bu sayfaları o da okuduğu için öğrenmiş vaziyeti. Bi de bisikleti 3.kata kendisi çıkarıyor
    ağır geliyor herhalde:D

7. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bianchi Ares 20 kg ye yakın ağırlığı ile üzerine binen kişiyi profesyonel bisikletçi bile olsa bezdirir. Bisikletin ağırlığı yüzünden çekiş sistemine ait olan parçalar da çabucak yıpranır.(zincir,aynakol,ruble,orta göbek) Eğer bisikleti gerçekten değiştireceksen Kron XC 1000, DRAG Ontario gibi bisikletler hem fiyat bakımından cazip hem hafif hem de çekiş sistemleri kaliteli olan bisikletler.
    Türkiye deki Bianchi lerin orijinal İtalyan bisikletlerle hiçbir ilgisi de yok. Orijinal Bianchi leri www.bianchi.it adresinden görebilirsin. Bisiklet konusunda pek fazla bilgisi olmayan insanlar Bianchi yi 1 numara bisiklet zannediyor. Ben de Bianchi yi bir zamanlar en iyi bisiklet zannediyordum. Ancak bu forumla tanışınca yıllardır demir yığınına bindiğimi anladım. Bianchi almayı düşünen insanlar bu forumu bir inceleseler herhalde Bianchi nin satışı yüzde 5 lere iner. Benim bisikletimi sorarsan bende 17 kg lik Bianchi Aspid var.

8. tkcerman

tkcerman Yeni Üye

Arkadaslar Bİanchİ Arese Dİsk Fren Takilirmi Bİ Yorum Yapsaniz Zaten Paracalarini DegİŞtİrcem Bana Yetmİyor

9. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Türkiyede satılan Bianchi bisikletler günümüzün modern bisiklet anlayışından oldukça uzakta duran, ağırlığı olması gerekenden yüksek, düşük kalitede donanım içeren fakat ucuz işçiliği, dış görünüşü, çift amortisörü gibi bilinçsiz alıcıyı cezbeden özellikleri ile tercih edilmektedir.

İlk alışta aynı sıkıntıları çeken, alternatif olmaması ve konuya hakim olmama gibi sebeplerden dolayı 2004 yılında tercih ettiğim Bianchi Ares'i yaklaşık 12 ay kullandım, bu süre içinde Ares'den sonra aldığım Salcano NG250 bisikletimle de yaptığım herşeyi yaptım, hatta o zamanlar birçok kez yapılan Belgrad ormanı gece sürüşlerini Ares ile yaptım, hiçbir parçasını değiştirmediğim bu bisiklet ile yavaş da olsa ormanda, asfaltta, diğer abilerim, büyüklerim gibi başlarda hiçbir ekipmanım olmadan gittim tüm yolları, şimdi geçmişi düşününce güzel ama komik anılar olarak gözümde canlanan oldukça fazla şey var, belgrad ormanında ilk gittiğim gece sürüşüne evde bulduğum çok basit bir el fenerini bisikletin ön bölümüne bantlayarak katılmıştım, arazinin durumuna göre oluşan titreşimlerden sürekli yanıp sönen, söndüğü zaman bırakın önünüzü, gidonu dahi göremediğiniz bir ortamda, öndekinin ışığını takip etmeniz gereken o sürüşleri aklıma getirdikçe özlemiyor da değilim.:D

Neyse konu bu değil, ben hiç olumsuz yönde bakmıyorum ilk olarak Ares alıp acemiliğini atan, tecrübe kazanan, bilinçli bisiklet sürücüsü olma yolunda ilerleyen kullanıcılara, tüm kullanıcılara tavsiyem tabe ki bu acemilik dönemini atlattıktan sonra mutlaka daha iyi, kendine uygun, modern bisiklet kavramına uygun bir bisiklet edinmeleridir.

Ares'e disc fren takılması ile ilgili düşüncemi eski konulardan birine şu şekilde yazmıştım;
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=14898#post14898

10. gül şaşı

gül şaşı Yeni Üye

cnm bisiklet diyince ilk akla gelen marka BİANCHİ dir aresi şuan bn kullanıyorum hiçte ağır deil bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayın :mad: arkadaşımda bianchi magnum var onu kaldırmak için 3 kişi çağırıyolar ve bn kız olmama ramen tek başıma indirip kaldırabiliyorum kardeşim eğer aresi aldıysan sakın değiştirme bide aresin bi özelliğini söylim tekerlek çift yani üst katman patlayınca alt katman şişip onu dolduruyo alıcaksanızz ares alın başka tavsiyem yok!!

11. Bimonkey

Bimonkey Yeni Üye

Adı:
    Göktuğ
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kardeşi msaçmalıyosun ares cidden çöp bi bisiklet 22 kilosu olsun fren sistemi olsun çift katmanlıda değil nerenen uyduruyosun anlamadım