Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi APACHE 941 D

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hasan Akyürek tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Akyürek

Hasan Akyürek Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,
    7-8 yıl aradan sonra yeniden bir bisikler almaya ve bu sefer daha uzun yolculuklar yapmaya ( forumda gorduklerim okuduklarım ile cok heveslendim ) karar verdim. Cift amortisorlu ve hidrolik disk frenli bir dağ bisikleti almak istiyorum. Bianchi APACHE 941 D yi internetten buldum. Fiyatı 1400 lira civari. İnternetten araştırdığıma gore bu aslında başka bir marka imiş. Bianchi kendi markasını basıp satışını yapıyormuş ( ole yazıyordu ) . Tecrubeli arkadaşların bu model ile ilgili fikrini almak isterim ? Sizce mantıklı bir tercihmidir ? Bu fiyatlarda ve istediğim ozellikleri karşılayan başka marka ve modeller onerir misiniz ?

Şimdiden teşekkur ederim.
    Hasan Akyurek.

2. Hasan Akyürek

Hasan Akyürek Yeni Üye

Seviye:
  3. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    biraz konu disi olucak ama
    bence full süspansiyonlu bisiklet almayın
    okuduğuma göre dağdan iniş yapmıyorsunuz ?
    tercihim tek süspansiyon yada düz maşalı bir bisiklet almanızdır(sadece asfaltta kullanıyorsanız)
    çünkü biliyorumki o maşa boşuna ağırlık yaratır sizin için ve gücünüzü emer(kilitleme şansı yoksa )
    uzun yollara çıkıcaksanız krona bakın derim yada scott

4. THE ROCK

THE ROCK Üye

Seviye:
    Çift süspansiyon yerine tek süspansiyon(ön) almanda fayda var Ben BİANCHİ TROY almanı tavsiye ederim FULL 2010 DEORE fiyatı da bundan 350 tl civarı daha düşük,kalan parayla da yol bilgisayarı gibi yararlı ekipmanlar alabilirsin.

5. Hasan Akyürek

Hasan Akyürek Yeni Üye

Seviye:
    Oncelikle cevap için teşekkur ederim. Bisikleti kısa bir inceleme şansım oldu. İki amortisorde kilitlenebiliyor. Şimdilik cokda uzun yolculuklar yapamıyacağım buyuk ihtimalle. Yani benim uzun yolculuklarım genelde sehir için turlar olur diye tahmin ediyorum. Bide en son bisikletim (sanırım bianchi RCX 202 idi modeli ) cift amortisorlu idi cok severek binerdim. O bakımdan yine cift amortisorlu almak istiyorum.

6. Tuncer Akcar

Tuncer Akcar Yeni Üye

Sevgili Hasan,
    Orta amortisor kilitlendigi surece cift amortisor almanda bir sakınca gormuyorum. Belki bu bisiklet seni daha cok ormana gitmeye de yonlendirebilir.
    Benim deneyimlerime gore cift amortisor ancak kayalık zeminlerde 30 cm uzeri yuksekliklerden sık sık atlamak gerektiginde bir zorunluluk haline geliyor.
    Bu tur bir olaya girmeyeceksen orta amortisor pek gerekli degil.
    Ben olsam bir ust modeli alır hafif kadronun tadını cıkarırdım.

7. Hasan Akyürek

Hasan Akyürek Yeni Üye

Seviye:
    Kayalardan zıplama işini yapacağımı pek zannetmiyorum :) ancak kilitlenme ozelliği var ise arka suspansiyonun geriye sadece ağırlık dezavantajı kalıyor sanırım ? Bisikleti ne kadar ağırlaştırıyodur bunu bilen varmı ? Yani şimdi benim 10 kilo fazlam varken 1 kiloda o ağırlaştırıyorsa cok sorun olmaz diye duşunuyorum :)

8. Hasan Akyürek

Hasan Akyürek Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar forumda cift amortisor tek amortisor ile ilgili sorulmuş sorulardan bazılarını okudum ve gordumki cift amortisorlu bir bisiklet alınacaksa iyi bişey alınması gerekiyor. Peki bianchi APACHE 941 D alınabilecek bir cift amortisorlumudur sizce ? Yazılan yorumlarda 3000 lira gibi fiyatları gozden cıkarmak gerekiyor denmiş ama APACHE 941 D 1450 liralık bir bisiklet.

LINK : http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=1&urunid=108

9. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arazide ve inişte arka süspansiyonumun olmamasından dolayı çok sıkıntı çekiyorum, bazı yerlerde seleye mutlaka oturmak gerekiyor, arka süspansiyon olmayınca seleye oturmak biraz sıkıntılı. Bianchi apachi fiyat/malzeme bakımından bana cazip geldi. Havalı süspansiyonlarla uğraşmak istemediğim için bu model daha cazip. Arka süspansiyon kitleme açısından eski kullandığım bisikelette süspansiyondaki vidayı sıkınca yay sıkışıyor ve kitliyordu kendini. Bunun tek sorunu diğer kitleme metodlarından biraz daha uzun sürmesi. Bundada o şekilde yapabiliriz, o yüzden kitleme açısından sorun yok. Ağırlığını bulamadım ama alu kadro olduğu için 15-16 civarı olabilir. Şu arka süspansiyonda çubuk gibi bişey o ne işe yarıyor bilen varsa söylesin :)

Furkan köleoğlu bunu beğendi.
  10. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Çift amortisörlü giant kullanıyorum. Bisikletimden çok memnunum, arka süspansiyon mükemmel bir şey bence. Ben hiç kilitlemiyorum, onun konforu süper bir şey. Ama ani frenlerde çok kolay tavla atabiliyorsunuz:) Size bianchi troy ya da alikut öneririm. Ya da havalı süspansiyonlu daha üst modeller. apache yaylı sistem, hem ağır oluyor, hem de çok yaylanıyor.

11. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şu üst modeller benim bütçemi aşar :)

Burak kandaş bunu beğendi.
  12. Burak kandaş

Burak kandaş Üye

Seviye:
    Bence alınabilecek bir model arka süspansiyon yaylı ama kitlenebilir olması avantajlı,ileride yaylıyı havalı yapabilirsin.O model biancihi değil whistle apache 941 d dir.Ağırlığı 15-15.5 ağırlığındadır.Çok ağır değil, süspansiyon konumu ve absorbe şeklide ihtiyacı fazlası ile karşılar.Bu fiyata çift süspansiyonlu bir bislet yok.Bu biiskleti kullanan biri yazarsa daha yararlı olur.

13. Orhan ATAK

Orhan ATAK Aktif Üye

Seviye:
    Whistle modellerinede bakmanızı öneririm :)

14. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Konun devamı gelmemiş, bisikleri aldınız mı? Tavsiye eder misiniz?

15. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bu bisikleti alıp kullanan var mı? Varsa memnun mudur? Yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkarsa çok sevinirim

16. Hasan Akyürek

Hasan Akyürek Yeni Üye

Seviye:
    Tek amortisorlu bir model olan Giant Talan 0 aldım . O bakımdan sorunuzu cevaplıyamıyorum.

akifberkant bunu beğendi.
  17. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Anladım, bende de tek amortisör bisiklet var, başlangıç seviyesi. Daha üst modeller için araştırma yaparken bu bisiklet dikkatimi çekmişti, merak etmiştim.

Bisikletiniz hayırlı olsun, rahat, huzurlu, mutlu günlerde, kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Cevabınız için teşekkür ederim

18. cahitt

cahitt Üye

Seviye:
  19. ömürcan güler

ömürcan güler Aktif Üye

Seviye:
    1195 Lira'ya Trek 4300 Disc kardeşim ona bir bak derim işini hayli hayli görür. Tek süspansiyon senin için daha iyi olur. ;)