Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi alto sele sorunu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Safa Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Safa Ünal

Safa Ünal Yeni Üye

selam arkadaşlar. dün bianchi alto aldım ancak selesi aşırı rahatsız geldi bana. bir arkadaş da bianchi selen aldı seleler aynı sanırım ikisinin ya da cok benzer modeller ikisi de çok rahatsız geldi bize.-yaklaşık 1 bucuk saat filan bisikletteydik dün- yalnız yıllardır bisiklet kullanmıyorduk bu bisikletleri alana kadar. Acaba alıştığımızda bu sorun geçer mi yoksa bu seleler gerçekten rahatsız mı? SELLE ROYAL 6007H (sanırım markası modeli bu oluyor :) ) Eğer bu sele gerçekten kötüyse fiyatı uygun ve rahat bir sele tavsiye edebilir misiniz?

2. ibrahim m yaradilmis

ibrahim m yaradilmis Kıdemli Üye

Seviye:
    safa bey ben de 741d sedona kullanıyorum sele aynı şekilde rahatsız edici.jelli seleler de el yakıyor.forumda birçok kişi decathlondan bisiklet taytı(jelli)tavsiye ediyor

3. Batuhan.Altay

Batuhan.Altay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    benimlide çok rahatsız ediyo alışamazsın malesef en iyi çözüm pedli tayt

4. Safa Ünal

Safa Ünal Yeni Üye

taytsız çözemez miyiz acaba bu işi :) üstünü çok fazla yumuşak olmayacak bişeyle kaplasam (sert sünger gibi ya da sizlerin tavsiye edeceği herhangi bisiklete uygun bi malzeme ile) görünüşü bozmayacak bi kılıf geçirsem üstüne de rahatsızlık devam eder mi acaba çünkü sadece sertliği değil şekli de biraz sıkıntılı gibi ön kısmı çok ince.. yıllar sonra bisiklet aldık çok da keyifli ama bu sele işi canımızı sıktı biraz..

5. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    Safa bey merhaba,

Ben de bu sorunu yaşadım zamanında. sonra jelli sele ye geçtim ama uzun mesafelerde (+50 km) o bile çözüm değil. şu an jelli sele+ pedli tayt kullanıyorum. merak etmeyin tayt kötü birşey değil::)) altınıza tayt üstüne kısa pantolon veya şort giyerseniz sorun kalmaz kanımca.

selamlar,
    d.a.

6. Safa Ünal

Safa Ünal Yeni Üye

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.benim en çok kullanacağım mesafe avcılar-kücükcekmece arası gidiş donüş yani taş çatlasa 10 km anca eder heralde gidiş dönüş. en uzun kalacağım süre odur sele üstünde. sadece jelli sele bu süre için konforlu olur mu acaba. bahsettiğiniz kadar uzun mesafelere çıkmam mümkün değil gibi zaten :) eğer jelli sele benim kullanıma uygunsa tavsiye edeceğiniz modeller var mı. fiyatı piyasası nedir, nereden alınır hiç bilmiyorum ama ne kada uygun olursa okadar iyi tabi :)

7. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
  8. Safa Ünal

Safa Ünal Yeni Üye

fiyatı gayet uygunmuş güzel de görünüyor teşekkürler.acaba boyut olarak sorun yaratabilir mi seleye büyük gelme küçük gelme gibi bi durum olur mu yoksa bunlar her türlü seleye uyacak esneklikte mi oluyor ? (Çok basit sorular soruyor olabilirim ancak hiç bir bilgim yok kusuruma bakmayın :) )

9. Batuhan.Altay

Batuhan.Altay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sele borusuna koltuğu koy ozaman :D en rahatı :p