Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi Alto fren sorunu

Konu, 'Frenler' kısmında Safa Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Safa Ünal

Safa Ünal Yeni Üye

arkadaşlar bisikleti alalı daha on gün oldu ancak ön frende bir sorun çıktı. hiç anlamadığım için dün akşam baya bi zor durumda kaldım. önce sürerken bir parçaya bişey sürter gibi ses geliyodu ve pedallar sert geldi. hiç anlamadığım halde durup bi inceleyeyim dedim fren pabuçlarının dişindaki kücük vidaların (yıldız olanlar) gevşek olduğunu farkettim ilk başta biraz sıktım sorun yine devam ettti sonra biraz açayım dedim yine bişey farketmedi (hiç anlamadığım için ve ses çok rahatsız ettiğinden mecbur deneme yanılma yaptım yani) sonra ses baya bir arttı takır tukur ses gelmeye başladı giderken, farkettimki fren telinin fren koluna takıldığı yerde fren teli çok rahat hareket ediyo içeri dışarı ses de ordan kaynaklanıyormuş. fren telini elimle gergin tutup devam ettim eve kadar. bu sorun neden kaynaklanmış olabilir ve kendi başıma düzeltebilir miyim? Eğer servise götürürsem -ilk gidişim olacak- para alırlar mı pek anlamadığım için yüksek fiyat çekme ihtimallerinden korkuyorum aşağı yukarı ne kadar vermeliyim bu arızanın giderilmesi için?

http://imageshack.us/photo/my-images/192/img0056xi.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/842/img0055t.jpg

2. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sorunu fotoğrafla paylaşırsan daha kolay yardım alırsın ayrıca kendin de yapabilirsin.

3. Safa Ünal

Safa Ünal Yeni Üye

fotoğrafları ekledim. birinde fren teli içeri kadar giriyor digerinde çok kolayca dişari cıkıyor ve özellikle hızlı giderken çok fazla sese neden oluyor bu telin serbestçe hareket etmesi. frenin işlevinde bi sorun yok bu arada. sadece ses yapıyor ve sanki pedallar biraz daha sert gibi geldi kullanırken. kendim yapamam sanırım daha da kötü hale getirebilirim çünkü yapayım derken dediğim gibi anlamıyorum pek. servise götürücem bugün ilk bakımda ücret alınır mı, alınır ise ne kadara yapılır acaba?