Bianchi Alikut Kadro Degisimi

Tepki
3
Merhaba arkadaslar,
Bir suredir alicagim bisiklete karar vermek icin forumu okuyordum, butcem yaklasik 1800 lira, bu fiyata yakin 1650 liraya scott scale 70 almaya karar vermistim, ancak sonrasinda bianchi alikutun parcalarini gorunce kararim degisti,
cunku bu iki bisikletin parcalari arasinda cok buyuk bir fiyat farki var ancak alis fiyatinda sadece 100 lira fark var, bende dusundum bu alikutun kadroyu satip yada bisikletciden indirim isteyip baska bir kadro alabilirmiyim diye

Sorularim :

1) Alikutun Kadrosunun fiyati ne kadar eder ?
2) Alikut mu ? Scale 70 mi ? (Aslinda bu parcalarla kesinlikle alikut bence ama meraktan soruyorum :))
3) Forumda ikinci el buldugum scale 70 kadroyu alip alikutun parcalari buna takmak istiyorum sizce uyum sorunu olur mu ? yada baska hangi kadrolar olabilir ?

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
alikut un nesini beğenmedin. bianchi olması mı üzdü seni. bence kadrosu gayet sağlam ve ergonomik. eğer binip de keyif alamazsan, parçaları başka kadroya aktarırsın. dene önce bi bin. çok allı pullu alikut ama, güzel.

• Beğen
Tepkiler: SRT ve Borga ADYIN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Alikutun kadro yapısı cok uygun kadro görünümü ilgi çekici neden değiştiriyorsunuz ki önce binin beğenmezseniz baska kadroyla değiştirirsiniz...Ön yargılı davranmayın ;) ;)

Tepki
3
Yani ben scott almakta kararliydim ,cunku goruntusu bana cok hos geliyo, dediginiz gibi alikutun kadrosu da cok guzel ama scott daha agir basiyo, marka sevdasi iste :) Zaten degistirme konusunda kesin karar veremedim, daha cok alikutun kadrosunun ne kadar ettigini merak ediyorum.
Cevaplar icin tesekkurler :)

hakan sancaktar

Daimi Üye
Tepki
170
bence hiç bozma bisikleti, tepe tepe kullan. sonra sıklırsan ya da kadronun başına bi iş gelirse ikinci el bir bisiklet ya da kadro denk getirisin, parçaları değiştirirsin, beğenmediğin kümeyi elden çıkartırsın. benim senaryo böyle :)

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Benim tavsiyem Alikut' tan vazgeçip Merida TFS 500D' ye bir bakman ve bu bisikleti alman :in:

• Beğen
Tepkiler: Borga ADYIN
Tepki
3
Merida hem pahali alikuta gore hemde parcalari arasinda bariz farklar var :), zaten alikut bu kadar iyi ve ucuz olmasa ben scale 70 almakta kararliydim ama iste, bu fiyata bu parcalar cok cazip geliyo :)

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Alikutun kadrosu çok güzel biraz maddi durumum olsa kadroya hemen talip olurdum. Böylesine güzel ve sağlam bir kadroyu üzerinde vuruk çatlak vs. yoksa değiştirip kendinizi boş yere masrafa sokmayın bence...

• Beğen

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
sizi tetiklemek gibi olmasın ama ben olsam sizin düşündüğünüz şeyi yapardım.bianchi kadroyu hiçbir şekilde kullanımdan kaynaklanan çiziklere maruz bırakmadan kadroyu değiştirirdim.asıl içime sinen kadroyu alıp kullanmaya başlardım ve son olarak bianchi kadroyu olabilecek en uygun şekilde satardım.nedenini bilmiyorum ama ben bianchi sevmiyorum.

• Beğen

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Alikut SLX donanım ile toplu bir bisiklet. SLX komponentlerde XT komponentin bir alt serisini oluşturan ve hemen hemen aynı kalitedeki komponentler. Scott 'da ise SLX, DEORE ve seri dışından oluşan karışık bir donanım var.

Alikutta havalı Suntour Epicon maşa var. Scott da yaylı Dart2 maşa var. Havalı ve yaylı maşa arasında sürüş keyfi açısından çok fark var bunu belirtmek lazım.

Alikutta Mavic'in alt seviye fakat rulmanlı göbekli Crossride jant seti var. Bu jantı şu anda kullanıyoruz ve akıcılığı çok güzel. Scotta ise önde Scott markalı arkada Shimano seri dışı göbekler var.

Bunların dışında her iki kadro da 7005 aluminyum ve her iki kadronun da grafik çalışmaları ve dizaynları, ilerideki bir donanım yükseltmesini kaldıracak güzellikte.

Bisikleti al, kadroyu değiştir hiç gerek yok. Alikut geçen sene 2500 tl ye satılıyordu alanlar bu bisiklet ile yarışlara katıldılar. Scott'dan eksiği olmayan gayet güzel bir kadro. Marka bağımlılığı cüzdanınıza zarardan başka birşey değil. Ben sizin yerinizde olsam Whistle Alikut 'u alırdım ve donanımına dokunmaya gerek bile kalmadan uzun zaman binerdim.

• Beğen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Donanımı çok güzel bir bisiklet kadrosunun iyiliğini veya kötülüğünü bilemem ama fena durmuyor resimlerden. Unutmayın ki eğer içinize bu kadro sinmemişse bir türlü rahat edemiceksiniz üzerinde ve aklınız kalıcak hep :) 2.el scale kadro ve bu donanım oldukça iyi gider ama alın ve bir kullanın bianchiyi belki hoşunuza gidebilirde. Kolay gelsin şimdiden..

• Beğen
Tepki
3
Cevaplar için çok teşekkür ediyorum :),
Yorumlarla birlikte kararım iyice kesinleşti, yaklaşık bir aya alikut alacağım.
Kadrosunu beğenmezsem veya içime sinmezse scott kadroyla değiştirmeyi hala düşünüyorum, bakalım artık o zamana ikinci el temiz kadro bulabilirsem tabi :)

Son olarak ben anadolu yakasında fenerbahçede oturuyorum, alikutun güvenilir bir şekilde yakında nerelerden alabilirim ?

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
alikut, whistle dan bianchiye apartma çok güzel bir kadro, deneme sürüşü çok olumlu. full SLX, gidon üçlemesi ve sele borusunu değiştirmeden bile güzel. bianchi yi sevmeyenlere de saygım sonsuz. ben de yenicek bir giant kadroya 6 yıll evvelki lx takımları aktarttım. ama fırsatını bulursam alikut da almak istiyorum. bu arada ankarada 2009 tonkawa buldum bi tane 2200 liraya. yorumlaınız ne olur. karbon kadro.

soner kulak

Forum Demirbaşı
Tepki
241
ben 2gün önce erdoğanlar bisikletten alikut aldım çarşamba elimde olacak.bence o fiyata alınabilecek en iyi bisiklet .yalnız piyasaya sınırlı sayıda verilmiş eğer almak isterseniz acele edin ve kaçırmayın bence.