Bianchi afx 9005, 16 kadro sorunu ve kafada deli sorular

Obic

Üye
Tepki
0
İsim
Orçun Bıçakçı
Bisiklet
Kron
Merhaba

Lise yıllarıma kadar bisikletten inmeyen biri olarak şu son birkaç aydır bisiklete fena sarmış durumdayım. Öncelikle Kocaeli İzmit'te oturuyoruz. Bu şehir bisiklet yolarıyla bölgenin doğasıyla gerçekten bisikletçiler için cennet diyebilirim. Evleneli yaklaşık 3 sene oldu hem spor hem hobi hemen evden çıkmaya bir bahane olması amacıyla eşimi de ikna edip bisiklet işine yıllar sonra döndük.

Başlangıç için ne alsak ne yapsak bizim hanım sürebilir mi heves olur vazgeçermi derken bir dostumuz sağolsun bize bir adet emanet 18' kadro salcano astro verdi. Fakat kadro büyük gelince bizim hanım biraz zorlandı süremedi. Ben de eyvah işler sarpa sarıyor diye gittim hızlı bir araştırma ile buradaki Taşpınar bisikletten 1000 TL 16' kadro Kron XC500 V fren aldım. Bisikletten gayet memnunuz arka değiştirici Acera, frenler shimano, kontroller Altus. Eşim de bisikletten çok memnun. Bende severek sürüyorum.

Şu anda elimde bir adet emanet Salcano bir adet de Kron bisikletimiz var. Bir bisiklet daha alıp emanet olanı geri vermek niyetindeyim. Şimdi bu yeni alacağımız ikinici bisiklet için daha tecrübeliyiz fakat kafa çok daha karışık;

- Yine 16 kadro ayarında olmalı benim de boyum 1.65 ve 16' kadroda kendimi çok daha hakim hissediyorum.
- kilitlenebilir amortisörlü bir şehir bisikleti almak veya dağ bisikleti alıp lastikleri inceltmek niyetindeyim.
- Bütçe en fazla 1600 civarı (nakit değil) fakat f/p çok iyi daha düşük modeller de cezbedici olabilir.
- Disk fren olmazsa olmaz değil fakat gelecek için vites sistemleri aceranın altına düşmesin istiyorum.

Şimdi sıkıntı 16 kadroda başlıyor. 16 kadro şehir bisikleti bulamadım, yok sanırım. 16 kadronun üstüne çıkmak bizim gibi kısa boylular için ne kadar mantıklı olur? Bilemedim.

İzmit'te de bisikletçilerde 16 kadro dağ bisikleti seçeneği stoklarda kısıtlı. Sezon malum kapandı ve yeni sezonu bekleyin olmazsa deniyor. Diğer yandan yeni gelecek modellerdeki fiyatların yükseleceği (malum dövizin durumu) gibi bir öngörüm var. Bu yüzden şimdi hazır sezon zayıfken alayım diyorum.

Kafama yatan stokta bulabildiğim 16 kadro 26 cant Bianchi AFX 9005 ((link)) oldu. Fakat fiyat 1900 TL. Donanım gayet iyi, fakat en fazla haftada 2-3 gün yola çıkacak bisiklet için bu rakamı vermelimiyim? Buna yol lastiği takıp şehir bisikleti kıvamında keyif alabilir miyim? Bu modelde Kadronun İtalyan olduğu söyleniyor?

Sadece bu bisiklet için değil genel durumla ilgili görüşünüz nedir? Daha düşük seviye bir bisiklete mi yönelmeli? Görüşleriniz benim için değerli.

Şimdiden hoşbulduk :)

Scudo

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
sedona 720 almanızı tavsiye ederim hocam

Obic

Üye
Tepki
0
İsim
Orçun Bıçakçı
Bisiklet
Kron
Sedona 720-420-410 stoklarda ufak kadro bulamıyorum maalesef. İnternetten bisiklet siparişi ne kadar mantıklıdır?

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
Hocam carraro sportive 224 serisini şu anda kullanıyorum altus arka değiştiricili yaklaşık 3 aydır bende kaldırımdı çukurdu çok fazla etkilemiyor sağlam bir bisiklet diyebilirim hemde uygun fiyatlarda. Amörtisörü kilitlemelidir bu arada. tavsiye ederim. Sedona 410 da diycektim ama stok yok yazmışsınız

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
Hoşgeldiniz bu arada [emoji2]