Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi afx 2.0 help

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında furkan yucesoy tarafından paylaşıldı.

1. furkan yucesoy

furkan yucesoy Yeni Üye

bianchi afx 2.0 almayı düşünüyorum.nasıl bir bisiklettir? yardımcı olursanız sevinirim.veya önereceğiniz hangi bisikletler var.fiyat aralığı 900tl kadar.

ali tekintüre bunu beğendi.
  2. Berk Yıldız

Berk Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.salcano.com/d07.asp
    ve sedona düşünebilirsin ancak dolar sürekli değiştiği için bir şey diyemeyeceğim.
    Salcano düşünebilirsin.Salcanonun fren sistemi daha gelişmiş.

3. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Salca iyidir , ama sedonanın da kalitesi orta da .

4. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Bianchi benim için tek yön.bende full susp.almak için araştırma yaptığımda ilk bianchi baktım fakat bana yetecek kapasitede modeli olmadığından geçtim.eğer afx sana yetiyorsa tercih et.kullanım şartlarına bağlı ama kalite diyorsan 125 seneden bahsediyoruz.bu arada full suspansiyon bölümüne yazdığın için afx i öyle zannettim.baktımda full değil hard trailmiş.ama hidroliğe başlamak için iyi tercih,eğer yarış koşmayacaksan ideal ve her zamanki gibi fiyatta iyi.

5. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.. 1300 km olmak üzere.. En zor dağ koşullarında da gezdim, yolda da gezdim.. Kadrosu biraz kolay çiziliyor, ama performans olarak güzel..

6. Faruk ACAROGLU

Faruk ACAROGLU Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşın dediği gibi o fiyata kron yada sedonalara yönelmelisin sonuçta kaliteleri ortada

7. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fiyatta ne varmış ki.. 720 liraya aldım.. Adam akıllı biniyorum yani;) Yani herkes kullandığı biiskleti savunur sonuçta, ama bu bisikleti almayı düşünenlere yardımcı olabilirm.. Kullanıyorum sonuçta.. Bianchi afx için konuşuryrm..

8. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Haziran 2011'den beri Bianchi AFX 2.0 kullanıyorum, şu ana dek yaptığım mesafe 9248 Km ve bisiklet ile tam üç kere ciddi kaza yaptım: iki araba çarpması, bir de off-the-road düşüşü.

Kadrosunun boyutu standart: 16-17 inç
    Kullanılan komponentler tamamı ile Shimano. Vites aksamı Altus/Acera ve fren sistemi de Shimano Hidrolik Disk M445 ki, birçok Merida, TREK de aynı sistemi kullanır. Jant göbekleri de Shimano.

Aynakol ve göbek, ön attırıcı Shimano, sele borusu, gidon ve boğaz Byte.

Kadro Corratec SuperBow'a benzese de ikili üst boru yok. Ancak tırmanışları çok rahat yapabileceğini belirteyim; keza inişlerde öyle ancak şunu bil, disk fren de ani duruşlar uçuşa sebep.

Sürüşü zevkli bir bisiklet; ağırlığı 13 kilo civarında ki Merida ve Corratec bile bu ağırlıkta. Hızlanması, vites değiştirmesi güzel ve yerinde. Özellikle de gidonun duruşu ve ekiplanların yerleşimi sürüşü etkilemiyor.

Bütçen 900 TL ise kesinlikle al derim; zira aynı donanım ve komponentlere sahip birçok marka (TREK, Canondale, Corratec, Geotech...) kafadan 1000-1500 TL7den başlıyor. Hele Canondale Acera/Altus, Acera, Alivo ya da Sram X3, X5 gibi komponentler de utanmadan 1500 TL civarı fiyat çekerken mekanik disk fren sunuyor nimetmiş gibi.

Ekşi Sözlük'te Bianchi AFx 2.0 için bir de yorum yazılmış, incele istersen. Aşağıda alıtısını yaptım.

9. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gayet alınabilcek bir bisiklet. fakat alternatif olarak 303sd-303srd veya sedona 741-721 düşünebilirsin.