Bianchi Adrenaline vs Sedona Borla

murteza54

Üye
Tepki
1
Ark.lar ben bu geceye kadar bianchi adrenaline almayı düşünüyordum. ta ki bu sitede bianchi hakkında yazılanları okuyana kadar.Acaba benim için bu iki bisikleti kıyaslayabilr misiniz.Mesela Bianchi Adrenaline kaç kg ağırlığında merak ediyorum.Fazla uzun yolda yolculuk yapmayacagım.Bisiklette rahatlıktan yanayım.Boy 1.75 Kilo 65 kg.Bir de Kron xc 1000 hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Scudo

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@murteza54

Dostum merhaba

Ön: Alüminyum 7005, Arka: Hi-ten Amortisörlü
Maşa : Amortisör "HL-ZOOM" 1.1/8"
Jant : Airline Byte Teker Seti 26"MTB 4x9 Özel Örüm
Lastik : 26x2.00 54-559 C-1504 Siyah/ Byte Braise
Vites : Cheng Shin 26x1.95 53-559 Siyah
Fren : Ön : Disk Tektro-IOX Rotor 160mm Mekanik Arka: V-Fren Alüminyum
Sele : İtalyan - Selle Royal 5053 HRC Siyah

Bisikletinizin özellikleri bu şekilde. Bisikletini yarı aliminyum yarı çelik kadro olarak dizayn edilmiş.

Bu arada fiyatı hakkında bilgim yok ama tahmınımca 300 civarı falandır.

Bu bisikleti almayın cunku bu bisiklet Downhill tarzı bir bisiklet.

Onun yerine Bianchi Wap modelini dusunebilirsiniz bence. Yada bilinen markaların 400-500 ytl ye cok guzel giriş bisikletleri var.

Bisiklet alırken yanınıza adam gibi bir bisikletçi alın. dolaşın bilgi edinin kadro yapısının size uyup uymadıgını öğrenin.

kısaca kadro uzerinde yazan markalara da, görüntüyede aldanmayın.

Bisiklet üreticilerinin cok guzel giriş bisikleti var. Kronxc 500 cok guzeldi.

ikinci el kronxc500 ve sedona satılıyordu forumda. Bazı insanlar bisikleti alır kendine yetmediğini fark eder 2 ay sora sayıp yenisini almak ister.

2. el az kullanılmış ve temiz bir bisiklette alabilirsiniz.

acele etmeyin ama iyicene araştırın. Siz benim ve benim gibi hevesli arkadaşların düştüğü yanlışlığa düşmeyin.

saygılar.

Yokuscu

Forum Demirbaşı
Tepki
186
Borla....Bianchiler 2. ele düştügünde gitmiyor aklınızda olsn :)

• Beğen
Tepkiler: murteza54

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@gokhancan

Bianchi adrenaline peşin 469 ytl imiş (web sitelerinde öyle yazıyor).

Vites : Cheng Shin 26x1.95 53-559 Siyah -> Bu bilgi yanlış. Tekerlek bilgisini vites yerine yazmışlar (web sitelerinde böyle). Gerçi bir üstte farklı bir teker bilgisi daha var, bu da sanırım firmanın ciddiyeti açısından önemli bir eksi puan. Dolayısıyla vitesinin ne olduğunu bilemiyoruz ama sanırım tourney ya da en fazla altustur.

469 ytl ye daha iyi bir bisiklet alabilirsiniz. Bu hantal bisiklete bu parayı vermeyin.

• Beğen

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
arkadaşlar bu ne heyecan? böyle heyecanlı bir tüketici olmamak gerekiyor.

Simdi arkadaşımızın kafasında binbir türlü soru işareti var. herkez yeni bir ürün alırken binlerce kez kendine soru sorar.

Bence arkadaşımızın yanında uzman en azından sağlam bir amatör olursa bu konuda çok iyi karar verir.

500 ytl bütçeniz varsa toplama dahi harika bir bisiklet oluşturabilirsiniz yada alabilirsiniz.

ünlü markaların giriş bisikletlerine bakın

saygılar.

• Beğen

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
@murteza54

gokhan a katiliyorum bence acele etmeyin, iyice arastirip oyle alin. bianchi nin alt model bisikletleri sizi tatmin etmeyecektir, sadece gosteris icin tasarlanan bisikletler. eger ikisi arasinda tercih yapacaksaniz kesinlikle borla. kron xc1000 in 2007 modelleri cok iyi 2008 modeli icin iyi seyler soylenmiyor. 2007 modelini bulursaniz bence kacirmayin.

uygun fiyata daha iyi bir bisiklet alicaksaniz ikinci el bolumune bakmanizi tavsiye ederim, cok temiz bisikletler var. butcenize uygun bulabileceginize eminim.

• Beğen

murteza54

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar hepinize yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Bugün 'dan Sedona 711v aldım.Fakat bisikletin kadrosu 751 kadro.751 kadro daha iyiymiş 711'e göre bana öyle dendi ordan.Aralarında 20 Euro fark varmış böylece bisiklet bana 529 ytl'e geldi.Eğer almayı düşünen varsa son 2 tane kalmış.16 " olmak üzere kalanlar.Bu foruma çok teşekkür ediyorum.Bana Bianchi aldırmadığı için.Umarım pişman olmam sedona aldığımdan dolayı.Artık bekleyişteyim biraz yoğun oldugu için işler bisiklet cuma gelebilirmiş nasıl bekleyeceğim bilmiyorum :D Bisiklet elime geçince en kısa zamanda resimlerini upload edeceğim.
Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: FarukDemir

murteza54

Üye
Tepki
1
Teşekkürler kardeşlerim hepinize.İnşallah hayırlı ve uzun ömürlü olur bisiklet...