Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi adrenalin - Sedona 711v

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cemil Sarıcaoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Cemil Sarıcaoğlu

Cemil Sarıcaoğlu Yeni Üye

Merhabalar
    Yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum ancak bianchi adrenalin ve sedona 711v arasında kararsızım. Sizce hangisi? Fiyat olarak pek bir fark yok. Tecrübeli arkadaşlar nedenleriyle ve detaylarıyla anlatırlarsa sevinirim. Bu arada bütçem 700 tl, farklı önerileriniz varsa onlara da açığım. (Mesela kron XC de var aklımda ama hiçbir fikrim yok onun hakkında)

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu iki bisikleti karşılaştırmak bile mantıksız.Tabiki de seçim 711v'den yana olmalı.Bunun dışında ise alternatif olarak Kron XC1000 ve Salcano'nun modelleri olabilir.İleride donanım yükseltirim daha kaliteli bir marka olsun derseniz Specialized Hardrock,Trek 3900 vb. markaların giriş seviyesi modelleri olabilir.

3. Cemil Sarıcaoğlu

Bisikleti kardeşime hediye olarak almayı düşünüyorum ve bisikletten anlamıyorum işin gerçeği, bu yüzden sizlere danışıyorum.
    Alternatifler için teşekkür ederim ama aradığım cevap tam olarak bu değildi. Alınacak bisiklet oldukça zorlu koşullarda kullanılacak ve o yüzden hafiflik ve mukavemet önemli. 711vnin avantajlarını ve varsa dezavantajlarını detaylarıyla yazabilirseniz sevinirim.

4. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Oldukça zorlu derken kardeşiniz profesyonel sportif faaliyetlerde kullanacaksa bahsettiğiniz hiçbir model işinize yaramayacaktır,söz konusu bisikletler hafif arazi şartlarında kullanıma elverişlidir.711 V modeli giriş seviyesi bisikletleri dediğimiz sınıfa dahil bir bisiklet , günlük kullanıma sahip ve hafif arazi şartlarına uygun parçalarla donatılmıştır.Avantajları aluminyum kadroya sahip olması , kilitlenebilir maşaya sahip olması kısaca bütçenizin karşılığında alabileceğiniz bir bisiklet olması diyebiliriz.

Cemil Sarıcaoğlu bunu beğendi.
  5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aksine bahsettiğiniz Bianchi'nin görüntüsü sizi yanıltmasın.Hiçbir işe yaramayacaktır o bisiklet.Ne arazide ne de başka bir alanda kullanıma uygun değildir.Sadece halkımızı kandırmaya yönelik,bilinçsiz insanların parasını almak için bir tuzak diyebiliriz.Kadronun yapıldığı malzeme hi-ten diye geçen hem ağır hem de çok adi bir çelik türüdür.Ağırlıkları bayağı fazladır,herhalde 25 kilo bir ağırlıkları vardır.Üstünde kullanılan donanım çok adidir.Öndeki amortisör kısa süre sonra içine çöker ve çalışmaz duruma gelir,arkadaki amortisör bile değildir.Sadece elastomerlerden oluşmuştur.Bunun da kullanım ömrü ne kadar olur bilinmez.
    Gelelim diğer konuya.Ağır şartlarda kullanıcak demişsiniz ve HAFİFLİK önemli demişsiniz.Sedona 711v'nin ağırlığı ortalama 13.5 kiloya yakın.Sanırım artık diğer bisikletle karşılaştırmaya bile gerek kalmadı.

6. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşım bende bi aralar Bianchi adrenaline tutulmuştum gönül bu otata ...... konuyor :D adrenalin i gidip gördüğüm zaman böyle bi bisikleti nasıl beğendim diye kendimden şüphe ettim :D Kron Xc 1000 in 2008 modelini veya 711v yi tavsiye ederim arkadaşım :) (Kron kg=12.60) (Sedona kg.=13.5) civarı olması lazım :)

7. Cemil Sarıcaoğlu

Hepinize teşekkürler, bianchinin bir kaya olduğunu bilmiyordum iyi oldu görmeden öğrendiğim :) 711d almayı düşünüyorum, o fiyata daha iyi bir alternatifi de yok sanırım.

8. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    disk frene aldanmayın o diskler mekanik disk frenlerdir bosuna para vermis olmayın v frene sahip bi bisiklet alırsanız daha rahat edersiniz ama bi 100 lira daha ekleyebilirim hem hidrolik freni olsun hemde kaliteli parçalara sahip olsun derseniz salcano 303SRD de var
    http://www.salcano.com/productDetail.aspx?pId=27

ama bu kadarı bana fazla derseniz en iyisi sedona 711V almak olucaktır...

sedona geçen seneki kadroya benzer bişey çıkarsaydı onu alıcaktım ama kadroyu beğenmediğim için kararımı değiştirmim artık salcano 303SRD alıcağım

anlıycağınız ikiside gayet güzel ve yeterli bisikletler...

9. cogito74

cogito74 Üye

Seviye:
    bir yil kadar once bu siteye girdigimde benzer bir soruyu sormustum.bir boyner magazasinda( bisiklet niye satarlar ki) bianchi yi gorup ayakkabi alir gibi az daha alip cikiyordum allahtan iki dusunup bir yaptigimdan dolayi kendimi frenledim ve gelip bruaya sordum cevaplar senin gibiydi.simdi sahilde adrenalin goruyorumda uzerindeki adamlar bisikleti surmuyorlar surukluyorlar bence; siz siz olun oyle arka teker uzerinde kayalardan inmeyecekseniz arka amartisorlu bisikletlerden kacinin ha 1-2 metre yuksekten atlarim arka teker uzerinde diyorsanizda adrenalinle o isi yapamazsiniz 1-2 defa kaldirimdan inseniz biel adrenalinin isi biti verir.o butce ile sedona olur kron olur isinizi gorur hatta forumda temiz ikinci el amoeba hussar satanlar var yada sedona kron oda isinizi gorur.
    biraz forumlarda daha dolasin sitelerden bisikletleri inceleyin buraya bu isi cok iyi bilen profesyonel arkadaslar var size yardimci olacaklarina eminim.uzun yillar kahrinizi cekecek icinizin rahat edecegi bir bisiklet alirsiniz.. iyi gunler