Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bi tavsiye de bana verseniz!!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ugurkavcakar tarafından paylaşıldı.

1. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar. çok kararsız kaldım. nasıl bir bisiklet alacağımı da bilmiyorum. dağ bisikleti kullanıyorum şuanda ama yollar bitmek bilmiyor :D hele yazın sıcağında nasıl bitecek bilinmez.. benim kullandığım yollar genelde asfalt ama bazen patika yollara da giriyorum. bazen bisikletle 2 -3 basamak merdiven ve kaldırımdan aşağı iniyorum. acaba şehir bisikletine geçsem sorun olur mu? ayrıca spor tip bir bisiklet olsa güzel olur,eski klasik tip bisikletlerden hiç haz etmiyorum :D . ve hidrolik frenin görünümü güzel oluyor ben de hız yapmayı seviyorum sanki gönlüm hidrolikte gibi :D. acaba siz ne tavsiye edersiniz??? max 600-700 tl bütçe ayıracağım. şimddedn teşekkürler.

2. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  3. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    hayırlı olsun! ama galiba bu benim bütçemi zorlar :D . max 650 olmalı. yarın bi gidip bakmayı düşünüyorum ki elimde bikaç tavsiye olsa iyi olacak.

4. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    peki siz bu bisikleti alırken hangi seçenekler arasında kaldınız?

5. aktas1991

aktas1991 Yeni Üye

Seviye:
    İbrahim bey aynı şekilde bende 436 daytona aldım kardeşim kesinlikle öneririm.Büyük bir keyifle kullanıyorsun bisikleti biz de senin dedğin gibi hopluyoz zıplıyoz asfaltta akmak istiyoz paraya az daha kıy al bunu pişman olmazsın:)

6. aktas1991

aktas1991 Yeni Üye

Seviye:
    Bu pahalı derseniz Kron xc 500 ve carraro 419 grungeyi önerirm.

7. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    dostum 600-700 tl bütçe ile hidrolik disk frenli bir bisiklet biraz zor, anca mekanik disk frenli bulursunuz o da sizi sadece görüntü olarak tatmin eder, fren olarak pek tatmin etmez. Bütçeniz ile, hidrolik disk frenli ve nispeten iyi donanımlı 2.el temiz bisiklet te bulabilirsiniz, bakmakta fayda var. Ama illa sıfır olsun diyorsanız V fren modellere bakın derim.

Ufak tefek iniş çıkışlarda ve patikalarda şehir bisikleti kullanabilirsiniz, pek sıkıntı yaratmaz bence.

8. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    evet hidrolik fren çok da gerekli değil sanırım. o olmasa da olur.peki sallcano hakkında ne düşünüyorsunuz?belli başlı markalardan sapmamak mı lazım? ayrıca kron xc 500 ü çok kişi önermiş çok merak ediyorum

9. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    2.el yol bisikletlerinede yönelebilirsiniz.Forumda gerçekten çok temiz 2.el aradığınız gibi bütçenize uygun bisikletler var.Dağ bisikleti asfaltta zor olur.Ancak slick lastik takarsanız verimli sonuç elde edebilirisiniz.2.el bi yol veya şehir bisikleti işinizi çok iyi görür.Hızı seviyorsanız 2.el treklere yönelin derim.Bütçeniz max bu kadarsa dağ bisikletlerinede bakmanızda yarar var.Sanıldığı kadar sağlam bir dağ bisikleti sizi yormaz.İşinizi gayette güzel görür.Anlaşılan uzun bir bisiklet araştırma maratonu sizi bekliyor :D şimdiden kolay gelsin...

10. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Salcano da Kron da kullananlar tarafından beğenilen, kadroları sağlam, sizi bütçenize göre tatmin edebilecek bisikletler...

11. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    murat sen naptın? aldın mı bisikleti? bulabildin mi Seda bisikleti Karşıyaka da?

12. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    evet gerçekten de zor bir durum ama çok düşünmek te istemiyorum :D bisikletten fazla anlamadğım için 2. ele güvenemiyordum.ama bütçe yetmeyince artık bakayım.

13. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    bornova da bu bisikletlere bakabileceği bi yer var mı acaba?

14. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bornovada bildiğim kadarı ile yok, ama Çankaya da eski bit pazarının olduğu yerde bisikletçiler sokağı var orada Sundu bisiklet var, Trek, Mosso, Bianchi vs orada bulursun. Ayrıca güzelyalı köprünün orda Doruk bisiklet var, orası kron, merida, scott falan satıyor, biraz konağa doğru ilerleyince sağda parkur bisiklet var orda Corratec, ve specialized bulabilirsin. Yine 1. kordonda alsancak limana yakın sağda Delta bisiklet var ki ben bisikletimi ordan aldım, Deltada Cannondale, corratec ve GT bulabilirsin. Hemen yaında KTM, Salcano vs satan bir bisikletçi daha var...

ugurkavcakar bunu beğendi.
  15. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi seda bisikletin yerini babam biliyomuş 2 hafta sonra sınavlarımın ilk dönemi biticek almaya gidicez şuanda çok fazla ders çalışmam gerek.2 hafta sonra inşallah alıcaz abi.

16. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hadi bakalım hayırlısı...

17. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    abi bugün bikaç yer gezdim. yeni konu açtım. bi bakabilir misiniz?