Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bi sorun yoktur dimi?

Konu, 'Kron' kısmında jerry_f tarafından paylaşıldı.

1. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    :( mart başında ben de bi kron xc 1000 sahibi oldum...arka tekerin 8 çizdigi hissine kapılıyom..hattaa hisse kapılmakla da kalmıyom,görüyom...bunun geçici oldugu,zamanla düzelicegi söylendi üstüne yük bindikçe ama henüz bi düzelme farketmiş degilim...bekliiymmi azıcık daha?yoksa götüriyimmi??? (yaklaşık 100 km yaptım)

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Öyle şey olmaz,cantın akortu kaçmış ya da lastik oturmamış, hemen götürüp akort ettirin cantınızı veya lastiktense lastiği iyi monte ettirin... Bozuk akortla kullanmak uzun vadede göbeğe devamlı gereksiz vibrasyon verdiğinden göbeğin ömrünü kısaltabilir...

3. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:

vay canına sana bunu kim söyledi demekki özel bir cant üretilmiş kendi kendini akort eden :D :D :D şimdi ben sana problemi söylim bisikletin yeni olduğu için ve cantlarda yeni kurum olduğu için üstüne bindikçe teller geriliyor ve cant senin ağırlığına göre biçim alıyor bu problemi yaşamamak için biz eskiden tel başlarındaki ayar vidalarının ucuna cantı kurduktan sonra bali sürerdik ve bir gün beklerdik bali tel başlarını yapıştırdığı için tellerin gevşeme sorunu kalmazdı ama demiyorum ki böyle yapın senin cantlar zannedersem alacağı formu almıştır yapacağın şey iyi akort yapan bir arkadaşa gidip son akortunu yaptırman .akort yaptırmassan öyle kalır hatta 8 ve üssü katlarıda çizmeye başlar :D kendi kendine düzeleceğini söyleyen arkadaş yanılıyor bence bekleme sen hemen yaptır akortunu .

Hakan Yazman bunu beğendi.
  4. boreas

boreas Forum Demirbaşı

Seviye:
    hakan abi kesinlikle doğru söylüyor. kaliteli olmayan bisiklet tamircileri şu yorumu yapar biraz daha bozulsun getir akort ederiz... hiç beklemeden bakım yaptırın bence. jant çemberinizde zarar görmemiş olur. (uzun süre bozuk akord ile kullanıldığında, dairesel açısında sapma olabilir.)

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    aynen öyle... daha önce başıma geldi, biliyorum. hep otursun tekrar ayarlarız diyorlar ve o ayarlar hiç bitmiyor. tabi harcanılan para da.

6. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    :( öncelikle yannış anlaşılmayı ortadan kaldıralım..bunu bana,efor bisiklet,sönmez bey söyledi:)yani öyle bisikletten anlamadn bu işi yapan bi bisikletçi abi degil söyleyen...we sorunun jantla ilgili olmadıgını,lastikten oldugunu..bisüre sonra da lastign şeklini alıcagını we düzelicegini söyledi:)neyse,zaten çanta filan alıcam,haftasonu kendisini bi rahatsıs ederis:)
    yanıtlar için teşekkürler:)