Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bi sorum var ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ebubekir EMİR tarafından paylaşıldı.

1. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:
    Acaba kaç kişi trafik kurallarına uyuyor
    Arkadaşlarım o konu yüzünden biraz bana gıcıklarda :)

...evvel zaman içinde kalbur bilmemne :D geçen akşam bakırkoy sahil yoluna gidelim die bi söylenti çıktı arkadaşlar arasında kararı verdik hadi gidiyoruz saat 12:25 ve biz bağcılar meydandan hareket ediyoruz saat 12:35
    ve gözlemlerime göre kimse lambaları takmıyor:boese157: sözde gecenin bi yarısı olduğu için gözlemde ben her kırmızı ışıkta durduğumdan anlaşılıo :D
    saat 1:40 sahilde bir iki tur attıktan sonra gelişte bizimkiler yolu boş bulduğundan iyice pedallara kuvvet yaptılar amaa bu sefer burda ben devreye girdim :D gelene kadar en az 5 kere kırmızı ışıkta dur kalk yaptı herkez :D ve bidaha benimle bi yere gitmeye bazı arkadaşlar töbe etti :D

Ya siz kurallara uyuyormusunuz unutmayınki sadece kırmızı ışıkta durmak kurallara uymak demek değildir:in:

2. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir motosiklet yada otomobil trafikte kurallara nasıl uyması gerekiyorsa bende trafikte kurallara o şekilde uyuyorum. Bu arada yazının sadece "Ya siz kurallara uyuyormusunuz unutmayınki sadece kırmızı ışıkta durmak kurallara uymak demek değildir" kısmını rahat bir şekilde algılayabildim.

cruphasulie ve Ebubekir EMİR bunu beğendi.
  3. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    biri hariç bütün trafik kurallarına uyuyorum, o da sadece yayaların geçmesi için yapılmış ışıklarda kontrollü bi şekilde geçmek. bu dediğim ışıklar genelde okul önünde oluyo, yazın da okul önündeki ışığı kimse kullanmadığı için geçiyorum. ama birden fazla yolun kesiştiği kavşaklarda kesinlikle durup beklerim.

cruphasulie ve Ebubekir EMİR bunu beğendi.
  4. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:
    Sizlere çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Diğer form üyelerininde uyuyp uymadığınıda merakla bekliyor ve yorumlarınızı bekliyorum.

Kurallara uymaya devam:in:

5. omertokatli

omertokatli Üye

Seviye:
    antreman niyetli çıktıysam hiç bi kurala uymam genelde ama gezinti vs. nedenle çıktıysam uymaya gayret ederim

6. mert deniz

mert deniz Aktif Üye

Seviye:
    Moturlu araçların olduğu heryerde eğer bisiklete kapalı diye bir ibare yoksa,
    bizlerde o trafiğin içinde yer alıyoruz demektir.
    O yüzden kırmızı ışkta duracağız, yol hakkı kimde ise onun geçmesine izin vereceğiz, cambazlık yapıp aralardan sağdan soldan kaçmamın hesabını yapmıyacağız.
    Trafik ve güvenlik açısından bisikletin yansıtıcı ve lambalarının bulunması gereklidir
    Ve bunu gibi birçok kural
    Kurallara uyulmadığı taktirde sizlerede trafik polisi ceza yazabilir.

Ebubekir EMİR bunu beğendi.
  7. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    her kırmızı ışıkta mutlaka dururum ben de, altınızda ha araba olmuş ha bisiklet sonuçta kırmızıda geçmek her ikisi için de aynı tehlikeyi arz ediyor, hatta bisikletteyken birinin size çarpması daha vahim bir durum...

8. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:
    Dostum ha gezinti ha antreman boş bi arazide filn sürsen tmm dicem ama trafikteyken lütfen kurallara uyalım:in:

9. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Konuyu açan arkadaşı tebrik ederim, yaya veya araç sürerken daha çok dikkatimi
    çekiyor, ters yönden yalpalaya yalpalaya giden, kırmızı ışıkta geçmeyi bıraktım,
    akan trafiğe enlemesine dalıp yolun karşısına geçmeye çalışan o kadar çok
    bisikletli şahsiyet var ki; sürücünün yerine kendinizi koyun; emin olun karşınıza
    çıksa rahatsız ve tedirgin olursunuz, ben oluyorum.

İnsanların kafasına böyle bir bisikletli tanımını sokuyorlar,
    sonra adam gibi şeridimizden gidince biz yadırganıyoruz. Kusra bakmayın ama
    böyle bisiklet sürenler oldukça kimse bisikletlileri trafikte araç yerine koymaz.
    Kurallarını reddettiğin trafiğin nasıl parçası olabilirsin ki???

10. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler dostum bu konuyu açtım ama görüntüleme daha 100küsürde ve cevaplarda 8 yha bu konuyu görenler kendileriyle yüzleşmkten korkuyorlar yada umursamıyorlar böylesine önemli bir konuyu!!!:mad: :(
    Lütfen trafik kurallarına uyalım uymayanlarıda lütfen uyaralım:in:

cruphasulie bunu beğendi.
  11. mustafa tecimen

mustafa tecimen Üye

Seviye:
    Trafik kanunu motorlu taşıtlar için yazılmıştır. Ama şöyle bir durumvar motorlu taşıtların kullanmış olduğu yolu bizlerde kullanıyorsak kurallara uymak durumundayız. Yani siz kırmızı ışıkta geçmeniz size bir ceza gelceği anlamında değil, ben trafik kurallarına mümkün mertebe uyuyorum kendi can güvenliğim açısından ;)

12. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:
    Ozaman sana çok teşekkür ediyorum hemşerim :)

13. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konu kilitlenip linkler silinmeden indireyim:D

14. Ercüment Özyurt

Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de kurallara uyulması taraftarıyım. Kendim mümkün olduğunca uymaya çalışıyorum. Ama grup olarak yapılan gezilerde kurallara uyulmadığı gibi trafiği altüst edecek durumlar da yaşanıyor. Araç yolu tamamen işgal ediliyor, ışıklar beklenmeden yol kesilip geçiş önceliği gaspediliyor.
    En komiği de yan yana ikişerli üçerli giderek yolu kapatanları tek sıra halinde gitmeleri için uyarmak amacıyla kendini çok hızlı sanıp sol şeride atlayıveren gruptan sorumlu (!) arkadaşlar oluyor. 12 km hızla giden grubun yanından 30 km hızla ve "tek sıra olalım" diye bağırarak giderken arkadan 60 la gelen arabayı da engellemediğini düşünüyor. Malesef bunlar konuşarak çözebileceğimiz sorunlar değil. Çünkü her turun öncesinde konuşulmasına rağmen değişen birşey de olmadı şimdiye kadar.

Sevgiler, saygılar...

15. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:

İnş bunlar zamanla yerine oturucak :)

16. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Yeri gelince bisikletin bir araçtan sayılmasını bekliyoruz, işimize gelmeyince kurallara uymuyoruz. Eğer bisiklet bir araç gibi gitmiyorsa hangi hakla trafikte saygı bekliyoruz?

Aman polise denk gelirsek bize de ceza kesilir diye değil, trafikte hem karşı taraf hem de kendimiz için can ve mal güvenliğini sağlamak ve trafikte bisiklete saygıyı beklemek için uymak gerekir.

17. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Sabah okuduğumda tam anlamamıştım.

Aynen katılıyorum. Bir başlıkta ben de aynı şeyden yakınıyordum. Dediğiniz gibi; bu şekilde sürenler yüzünden trafikte böyle bir muamele görüyoruz.

cruphasulie bunu beğendi.
  18. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisikletle gezerken yolculugun en zevklı yanının yandakı arabalara barendlerın hafıf surterek aralardan gecıp sürücülerin sana şaşkın şaşkın bakmasıdır bence =) Ama şehirlerarası oldugunda durum değişiyor zevkler degıl akıl devreye gırıyor ;)

Ama benim yaptığım doğrumu ! Hayır yanlış ! :D

Onun için siz yapmayın ;)

19. Ebubekir EMİR

Ebubekir EMİR Üye

Seviye:
    Güzel olmasına güzel heleki trafiğin yogun olduu anlarda :) ama biz kurallara uymaya devam :in:

20. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    trafik kurallarına genel olarak uyarım ama acele bi durum olmadığı sürece eğer bi işim warsa ve çok acilse o zaman hiç uymam yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum ama o acil zamanlarda sanki bisiklet küçük olduğu için hiç çarpılmazmış gibi kendime güvenip uymuyorum inş. böyle şeyleri fazla yapmam nefsime hakim olurum