Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bi el atsanız

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında efsane27 tarafından paylaşıldı.

1. efsane27

efsane27 Yeni Üye

Adı:
    süleyman fırtına
    Seviye:
    herkese mrb arkadaslar engin tecrube ve görüşlerinize ihtıyacım var boyum 179 82 kiloyumasagıkdakı bisikleti 1 senedir falan kullanıyorum artık bi tık daha ileri seviyeye gecmek istiyorum benim aklıma takılan ilk önce 26 jant mı 29 jant mı yokus yukarı cıkarken daha iyi yormadan cıkar o var aklımda önerebilceginiz bir bisiklet modelide olur 1000 1200 tl arası dag bisikleti şimdiden cevaolarınınz için teskkur edıyorum kullandıgım bisiklet asagıdaki

2. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    scott-2015-aspect-680-26-bisiklet bu fena değil ama. Ben olsam o paraya toplatırırım... Ya da kendim toplarım o fiyatlara hafif olmaz ağır olur. Hem pek seviye gibi olmaz kardeşim... Eğer yolların düzse yarış bisikleti al hem o paralara 10 -11 kg lik makinalar var... Eğer yollar bozuksa mtbden şaşma... Biraz o kısmı zevk meselesi.... Çap olayı içinde yıllardır hesaplanmış şaşmamış ve kullanılan sistem 26 jant sistemi. Büyük olsa dert bana kalırsa esner akor lazım olur bilmem ne.... Bence göbekten tellerle çok uzaklara gitmemek gerek anlamışsındır bence :D benim şahsi görüşüm bu yönde. Ben gelenekçiyim biraz bu konuda.

efsane27 bunu beğendi.
  3. efsane27

efsane27 Yeni Üye

Adı:
    süleyman fırtına
    Seviye:
    @Emre Nakipoğlu cevaplarınınz için çok teskkur edıyorum evet yollarımız hem cok kotu hem daga gitmeyi cok seviyorum su an kullandıgımda 26 jant sankı kucuk gelıyor gıbı ama benim en önemli olayım rampayı cıkarken benım yormıyacak bir bisiklet lazım bu elimizdekı zaten daga bayıra gıttik mi kalitesizligini belli ediyor koparsa attırı veririm:D zaten gözden cıkarrtım iyice dediginiz gibi mtb nın modellerını bi arastırayım gost nasıl pekı gecen gıttıgımız bır bısıkletcıde ıncelemıstık guzeldı baya tabıkı benım ıcın sizlerin deneyımleri daha önemli ne diyeyim yasasınn 2 tekerrrrr :harika::harika::harika:

4. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şehir bisikletlerinin amortisörlü modellerine bakın, tavsiye ederim

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sizi yokuş çıkarken yormasının sebebi, ortasındaki amortisördür ve ön amortisörün kalitesizliği. Ortadaki amortisör, siz her pedala bastığınızda enerjinizin %40'ını boşa atar. Her yaylandıkça gücü çöpe atar. O amortisör olmasa yada olsa bile kilitleme özelliği olan modellerden olsa emin olun, ön maşayıda kilitledin mi yokuş çıkarken tadından yenmez. Madem engebeli bir arazidesiniz. Sadece ön amortisörlü ortalama acera vites sistemi olan, suntour xcm maşalı bisikletlere yönelebilirsiniz. Makul fiyat ama kalitesi kötü olmayan, mosso alabilirsiniz. Yine buna paralel olarak, sedona, kron modelleri (xc 500 ve muadilleri), merida böyle giderde gider. Seçenek, marka çok. İlk başta tarzı ve nasıl bir bisiklet bineceğinize net bir karar vermelisiniz.

6. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bak ben su marka bu marka nedir inan bilmiyorum... Ama sunu bilmitorum kadro hafif bir aluminyum olsun en az bir reba masa ya da ucuz yollu bir epicon havali masan olsun aktarma sistemin en az deore olsun bu set sana bir seylerin farkli oldugunu hissettirecektir. Bunlarin hemen hemen hepsinin kadrosu taiwan mali ve icindeki belli alumintum magnezyum ya da scandiym gibi temel oranlarinda oynaa olsada ortalama kadrolardir... Markaya takma ekipmana bak. Ve maşan çok iyi kilitlensim gerekitorsa ikinci el bir fox al reba al... Çok iyi kilitlensin ki rampada yormasin. Bu olaya bence boyle bak. Sifir asigi olma cunku sen alsanda ciziliecek eskiyecek... Eskisinin en azindan iyi setlisini almaya bak. En az para maksimum kazanc gibi algiarsan senin iş olur... Benim kisa ve ozet tavsoyem budur. Varsa cevrende bu isten anlayan toplayin. Senin gibi bir arkadaslarima 11 e yakin bisiklet topladim ... Hepsi memnun sende oyle yap... Saygilar sevgiler

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  7. efsane27

efsane27 Yeni Üye

Adı:
    süleyman fırtına
    Seviye:
    @Emre Nakipoğlu çok çok teşekkür ediyorum güzel kardeşim beni aydinlattin sağol varol maalesef etrafimda bu işle ugrasann yok ama senden aldiklarim bana çok yardımcı olacak tekrar teşekkür ediyorum

8. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hep yazim yanlisi olmuş telden yazdim. Anlatabilmissem yardimci edebilmissem sorun yok. Bol pedallamalar

efsane27 bunu beğendi.