Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BH, Specialized, Trek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mcanb tarafından paylaşıldı.

1. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
  2. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    chainreactioncyclesdaki bisikleti getirmeniz imkansız gibi o siteden.türkiyeye free yazmasının tek nedeni o kadar buyuk ebatlı paketleri bizim ülkemize yollamamaları :) Specialized allez i 500 pounda bulmuşsunuz.Türkiyede zaten distrbütörü olan bi marka yanlış hatırlamıyorsam 900 euroya aynı modeli alabiliyosunus yol parasıyla aynı paraya gelir.Trek'in hangi modelleri ülkewmizde var bilmem ama bence satan mağazaları araştırın :)
    City-road bike ekipman kıyaslamasını daha ilgili kişiler açıklayacaktır :)

3. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eylül sonunda bir aksilik olmaz ise ingiltereye gidiyorum 1 seneliğine o yüzden bu sitelerden bakıyorum. Gittiğimde almayı düşünüyorum :)

4. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fikir belirtmek isteyen?? :)

5. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    yol bisikleti komponentlerinden pek anlamıyorum fakat görsel olarak BH Bikes Volan 4.2 Sora Double Road Bike ı beğendim.
    Madem gidiyorsunuz İngiltereye , bence oraya gittiğinizde yerinde görüp konuşarak, görüp deneyerek alacağınız bisiklet tamamen farklı olacaktır.

mcanb bunu beğendi.
  6. wolvesster

wolvesster Yeni Üye

Seviye:
    Eger Londra'ya gidiyorsan Brixton'da kurulan ikinci el pazarinda veya ikinci el esyalarin da satildigi gumtree sitesinde guzel ikinci eller bulabilirsin. Sifir alacaksan donuste vergiyi geri almak icin form doldurtmayi unutma. Yol bisikleti fazla kullanmadigim icin hangisini tavsiye edebilirim bilemiyorum, ama Specialized allez guzel gorunuyor, benim favorim- bilmiyorum belki renginden veya tamamen Italyan olmasindan dolayi linkteki bianchi olur http://www.evanscycles.com/products/bianchi/nirone-7-xenon-2009-road-bike-ec016953, birde bisikletini iyi kilitle sagda solda birakma.

mcanb bunu beğendi.
  7. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sen İngiltere'ye gittikten sonra, mutlaka bana mail at, seni doğru bisikletlere yönlendireyim. Bu sitelerden bisiklet alma.
    fbalkis@yahoo.com

mcanb bunu beğendi.
  8. Ali Kader Erol

Ali Kader Erol Aktif Üye

Seviye:
    ..trek..:)

mcanb bunu beğendi.
  9. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim arkadaşım Londra'da bisiklet getirmesi için konuştum fakat bu çok saçma eyer "burada bulunmayan bir ürün getiriyorsanız tamam" ama buralarda olan bir ürün getiriyorsanız ya bir macera arayıp deli gibi kargolar ile gümrük ile uğraşırsınız yada buralardan neredeyse aynı fiyata gelen bir ürün alıcaksınız iyisimi eyer kendiniz ile değilde Türkiyeden kalkıp oralara kadar sipariş vericekseniz hiç bulaşmayın derim

10. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu 3 bısıkletıde eger yurtdısına cıkıcaksan tavsıye etmem ucretı bıraz daha arttırıp yahut ıkıncı el arastırıp kompenantları daha ıyı modeller arastır derım trek bu 3 secenekte bence daha yerınde ama yınede bırazdaha yuklen derım fazla fark olmuyacaktır.
    tıagra veya 105 donanımlı bısıkletlerı tercıh et kı donucegın zaman haber ver bızde getırttırelım bırkac sey:D

11. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    Ben de olsam donanımı biraz daha yükseltir, daha uzun yıllar seni tatmin edecek bir bisiklet alırdım. Bence de min 105 donanımlı bir bisiklet olursa rahat edersin. İngiltere'den bisiklet getirme konusunda ise söylenenlere asla kulak asma. Nereden bakarsan bak kar edersin.

Bunu bizzat gerçekleştirmiş biri olarak söylüyorum.
    Henüz 5 gün önce Manchaster'dan carbon bir Pinarello getirdim yanımda.
    Senin de link verdiğin Evans'dan 2 hafta önce internetten sipariş verdim ve doğru Manchaster mağaza'ya gönderttim (mağazalarda her boy kadro olmadığı için). 1 haftalık İskoçya gezimin dönüşünde son gün mağazaya uğradım ve kutusundan çıkartılmamasını istediğim bisikletimi teslim aldım. Ancak sen orada uzun süre kalacağın için daha uygun fiyatlara ulaşma şansın var.

Yukardaki arkadaşımın da dediği gibi VAT form 407'nin satıcı tarafından doldurulması gereken kısmı doldurttum. Diğer kısmı ben doldurdum ve imzaladım. Bu formu havalimanından security'i geçtikten sonra kutuya atıyorsun. Artık aldığın ürünü göstermen gerekmiyor. Sonra onlar kredi kartına %17'lik KDV'yi iade ediyorlar.

Kargo taşıma ve gümrük hiç ama hiç problem değil. Zaten taksi ile gideceğim havalimanına yine mağaza önünden bindiğim taksiyle gittim. Klasik siyah ingiliz taksilerine sorunsuz girdi kutu, yanımda bir arkadaşım ve 3 valizle birlikte. Taksiden inip bagaj teslim bölümüne 20 m yürüdüm. Burdaki gibi X-ray falan yok. Kutuyla beraber 12 kg geldi. 2 kişi olduğumuz için toplam 40 kg'lık bagaj hakkımızı aşmadık. Sonra Atatürk Havalimanında kutunun üzerinde "öncelikli" ibaresi olduğu için kutu bana elden teslim edildi. Kutular bagaj paletlerine gönderilmiyor. Oradaki görevliye söylüyorsunuz onlar alden size teslim ediyorlar. 1 TL'ye bagaj arabası aldım ve doğru taksiye. Gümrükle işin olmaz çünkü yasal olarak yanında bir bisiklet getirme hakkın var. Kapıdan çıkarken memur "beyfendi kaç ekran?" diye sordu. Ben de "bu televizyon değil bisiklet" dedim. Kutuya baktı ve "iyi günler" dedi. Bu kadar...

Bu işten sana doğan ekstra maliyet 1 TL bagaj arabası + 10 TL Doblo taksi bagaj parası = 11 TL toplam.

Bisikletin fiyatı ne kadar yüksekse o kadar kazançlı olursunuz. Tabi peşin paranız varsa.

Burda taksitle alışveriş yapma şansınız var (vade farkı vererek). Garantiden daha kolay faydalanabilirsiniz.

Ordan almak için de birçok nedeniniz var.
    1- Çok çeşitli markalar var
    2- Renk seçeneği kadro boy seçeneği hatta bayan kadro seçenekleri geniş
    3- Satıcılar çok bilgili ve sizi doğru yönlendiriyorlar.
    4- İnanılmaz bir aksesuar ve yedek parça çeşitliliği var. Yani 1-2 saat geçirdim ama doyamadım.

Bu arada oradayken muhakkak İskoçya'ya bisiklete binmek için git. Özellikle Fort William yıllardır MTB dünya şampiyonasının yapıldığı kışın kayak yazın MTB merkezi. İşaretlenmiş ve tablelarla yönlendirilmiş 1500 km'lik parkurlar var. Muhteşem doğasında gözü rahatsız eden en ufak bir ayrıntı yok. Yollar yol bisikletiyle tur yapanlarla dolu... Muhakkak araştırın.

İyi günler

Crank Arm ve serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  12. Melih Bilen

Melih Bilen Aktif Üye

Seviye:
    Dağda Trek Yolda Specialized :D