Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beyşehir Yolları Aman Aman, Bu Sıcaklar Pek Yaman

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında bisikletseven tarafından paylaşıldı.

1. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İronman gezi grubu olarak cumartesi günü saat 7’de yine uzun soluklu bir gezi için birleştik Konya’yı terk etmeye başladık. Bir gezi klasiğimiz halini almış olan Konya’nın yeşil ilçelerinden Beyşehir’e varıp geleceğiz.

Yazın sıcağı bir de rüzgarın sertliği dikkat çekiyordu ve gezinin ileriki saatlerinde olumlu ve olumsuz etkilerini yaşayacaktık.
    Bugün gezimide Mesut abi, dede, Ahmet abi, Ahmet, Semih ve ben olsa da yolun bir kısmında Iron Mesut ve Ahmet Konya’ya geri dönecek, kalan ekip ise yıldırım hızıyla yola devam edecektir.

Kısa tırmanışımızın ardından yolumuz düzleşmişti, biz ilerlerken önümüzde bir bisikletli belirdi. Merak ettik kimdir, nerden gelir nereye gider bu sorularla gayet sakin bir tempoda ve esen rüzgarı da arkasına alarak ilerleyen bu genç bisiklet severle tanıştık. Adının Cem olduğunu ve İzimir’li olduğunu öğreniyoruz. Cem’e aşağıda tekrar döneceğiz.

Ekibimiz ilerliyor ve Mesut abi ve Ahmet buradan sonra bizden ayrılıyor.

Ayrıntıya dikkat! Bu bir dostluk fotoğrafıdır….

Altınapa sabah sakin, huzur vericiydi.

Biraz seyrettim, hatta yüzmek bile istedim…..

Biz yolumuza devam edelim. Dedim ya yıldırım hızıyla ilerliyoruz, rüzgar arkada tempomuz da o biçim koptuk gidiyoruz.

Ekip uygun adım pedal basıyor, (Sol ayaklara dikkat) bir lokomotif gibi ilerliyor; biri hariç o foto çekmekle, etrafı seyretmekle meşgul…..

Beşik gibi bazen sağa yatıyoruz bazen sola yatıyoruz rüzgar arkamızda 40-45 gidiyor, akıyoruz.

Devamı var

2. bisikletseven

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yeşil Beyşehir yolları……

Acaba renkler olmasaydı…..

Sürücü mahallinden……

Yol bayağı kalabalıktı, tek şeritliydi ve yollarda birçok tarım makinesi vardı. Sağlı sollu park emiş bu araçlar bazen ciddi tehlike oluşturuyordu.

Emek ve alınteri.

No comments…..

İşte kaptanımız Ahmet hoca…

Sağolsun bana bisiklet üstündeyken arkayı fotoğaf çekmeyi öğretmeye çalıştı, ben de öğrenmeye çalıştım. İkimiz de çalıştık, ama benim çektiğim fotoğrafta ya ben yoktum, ya ekip ya da kimse yoktu. Ahmet hoca eline altı fotoyu bir daha gösterdi, bir daha ama nafile. Kayda değer bir fotoğrafım olsaydı esirgemezdim….

Atatürk Ormanı……

Yine bir gelenek halini almış Beyşehir Köprü fotoğrafımız. Soldan sağa sade,İsmail, Ahmet, Dede, Semih.

Bu sene ülkemizdeki yağış bolluğu küresel ısınmaya nispet yaparcasına yağdı da yağdı…. Beyşehir gölü doldu. Bu sular tarım arazilerine su kanalları vasıtasıyla tahliye ediliyor….

Beyşehir’de fazla takılmıyoruz. Lokantada yemek yeyip tekrar geri dönüyoruz. Dedemiz torunlarına yemek yediriyor, Ahmet abi de içeceklerimizi alıyor (keselerine bereket, biz eksilttik Allah arttırsın) ve yollardayız yine…..

Beyşehir’e dışarıdan gelen mevsimlik işçiler var. İhtiyaçlarının çoğunu bu yerde gideriyorlar. (Allah hepimize kolaylık versin geçim versin)

Yine yollardayız rap rap… Gelirken rüzgarla dans ettik, aktık geldik…. Dönerken rüzgar kafadan geliyordu dans sırası ondaydı….

Tarlalardan geçtik.

Çiftçilerle selamlaştık…

Hasat zamanıdır iş zamanı….

Ve işte Cem’le dönüşte tekrar karılaşıyoruz. Genç bir bisiklet seven, Fransa’ya bisikletle gitmiş, şimdi de İzmir’den çıkmış varmış gitmiş Batum’a (Gürcistan), dönüş yolunda çatmışız biz ona… Cem’in çok hoşuma giden bir yanı vardı. “Kendi havasında olmak.” Bir müddet konuşuyoruz birbirimizin fotosunu çekiyoruz ve sonra yola koyuluyoruz.

Sapla saman ayrılıyor.

Yollara devam Konya’ya yaklaşmak üzereyken bir han.

Hele ki şu günlerde….Konya ili ağaçlandırma çalışmalarında çok iyi. Bir il yeşilleniyor…

Bisikletseven.

Bisikletseven gezi istatistiği:
    Tarih:25 temmuz 2009 c.tesi
    Yol (evden eve): 207 km.
    Süre: 10 saat
    Harcanan kalori: Maksimum.
    1 günde verilen kilo: 1.100 gr.

3. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sanırım her açıdan güzel bir tur olmuş,teşekkürler.

bisikletseven bunu beğendi.
  4. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    memleketimi (beyşehir) bisikletçi fotolarıyla görmek çok sevindirdi beni harika bir tur olmuş teşekkürler, yolumuzun tek şerit olması gerçekten sıkıntılı bir durum, umarım en yakın zamanda düzelir.

5. Muysal

Muysal Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar acaba sizinle ( ironman ekibi ) yüz yüze görüşebileceğim bir yer varsa ( konya merkezde ) özel mesaj atabilir misiniz ? Size sormak istediğim çok soru var.

Teşekkürler / Mehmet UYSAL

6. Emre Nallar

Emre Nallar Üye

Seviye:
    Konya yollarının düzlük olması harika bi olay :) Çok güzel bir tur olmuş.

7. Erdem Yıldırım

Erdem Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    ismail abi eline sağlık ben köydeyim gelemiyorum hiçbi yere :( biz de burada arazi antremanı yapıyoruz.vişne yemek isteyenleri akşehire bekliyorum :) selam ve saygılar..

8. ALAETTİN DEMİRKESEN

ALAETTİN DEMİRKESEN Kıdemli Üye

Seviye:
    İsmail Bey,
    Ellerine ve pedalına sağlık her şey için teşekkürler.
    DEDE
    Alaettin Demirkesen

Ediz Tevfik Özgan ve bisikletseven bunu beğendi.
  9. bisikletseven

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aynen öyle çok güzel bir geziydi. Teşekkürler

Beyşehir güzel bir yer. Yollarında pedal çevirmek de güzel, Eşrefoğlu Camii de, gölü de...

Biz de tanışmak isteriz...:) Forumda tanışma bölümünde konya konusundan gezilerimizi takip edebilirsiniz.

Dağlarımız da güzeldir. Yine bu bölümde Mesut hocamızın yazıları var Off road üzenire... Tavsiye ederim
    Erdem Akşehir kirazı da güzeldir diye biliyorum. ;) Görüşmek üzere

Dedem sağol:) Asıl ben teşekkür ederim. Seni örnek alıyorum. Kesene bereket olsun bisikletçi dedem

10. Kenan ARPAÇ

Kenan ARPAÇ Kıdemli Üye

Seviye:
    Harika bir tur olmuş bilgilerde resimlerde bir okadar güzel umarım foto makinesi sizdeyken bir gün arka tarafıda net çekibileceksiniz :D

Sezgin ÇELİK ve bisikletseven bunu beğendi.
  11. bisikletseven

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Mesaj yazan yazmayan, bir tebessümle bakıp gülümseyen tüm pedalseverlere teşekkürler. Yeni gezilerimizde buluşmak üzere....

m.varolfb bunu beğendi.
  12. Salih YILMAZ

Salih YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, ben de Konya'da yaşıyorum. Benim de bir yol bisikleti alma niyetim var ama 1000 TL'yi bile gözden çıkaramıyorum bu devirde nereden bakarsanız bakın az bir para değil. Hemşerilerime sorayım burada yakalamışken, Konya'da bisiklet satışı yapan büyük bir mağaza falan var mı? Belki bütçeme göre iyi bir bisiklet bulabilirim. Şu an kullandığım bir Bisan MTB var, onunla bile dolaşmak çok zevkli geliyor. Ancak hız olarak pek tatmin etmiyor ve çabuk yoruyor.

13. Salih YILMAZ

Salih YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Hemşerilerime bak hiç sallamadılar valla. Şu sürekli en arkadan giden Scott bisiklet P5 mi acaba..

14. Salih YILMAZ

Salih YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    PM atarak bilgi verdiği için dede'ye teşekkür ediyorum. Ben bisikleti aldım ama.

15. bisikletseven

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sevgili Salih evet o p5 ama genetik yapım itibarıyla Ironmanların en arka mevkii daima bana rezervedir.:D