Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beynam Ormanı Gezisi (15 Temmuz 2007)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba Pedal Dostları;

Bu Pazar bazı Ankaralılar sıcak demedi, ay aman azıcık daha uyuyum ne kalkıcam demedi yüklendi pedala... Hedef Beynam Ormanı...

Sabah 4.5 da kalkıp son hazırlıklarımı yaptım. 5:30 da Murat ile buluşup koyulduk yola.

Sabah 6'da ise Konya Yolu üzerindeki Hacıbaba önünde buluşup yüklendik pedallara.
    Bu hafta aramıza katılan 3 yeni arkadaşımız var...

Gölbaşında bir börekçide oturup çaylarımızı içtik. Türk milleti işte çaysız olmuyor kardeşim, insan kendini eksik hissediyor.

Aman Allah'ım bittim ben hayatımda hiç lastik yamamadım ki diye Halim'in bittiği anda Görev Adamı İso yardıma koşuyor... Kullanmayı bilmiyor, bisiklet işinde acemi belki ama en azından taşıyor. Bunu yapmayanlar da var...

EmreCan

Turunç

HalimCan - MuratCan

Ve işte Beynam girişi,

Çok tatlıydı kerata,

Ahanda bu yolları hep tırmandık...

İşte tepedeyiz. Nihayet geldik...

Can Can (Aman da aman, çok mu yorulmuş...)

Halim dayanamayıp İso'yu kesmeye karar verdi. İso'nun mundar gitmeye hiç niyeti yok. Kendini kurban mertebesine layık gördü. Ancak komik olan İso'nun kendi salavatını getirmesiydi hahahahahah...

Muhabbet, yemek bir arada...

Kalk Can kalk. Nereye kadar böyle aaaa?!...

Yedin yuttun tabi yalan bakalım.

Sağ olsun Halim beni de içsin diye hazırladığı tangi balık kokulu konserve kutusundan içti. En çok koyan da meyve suyunu içmemem oldu herhalde hehehehe....

Bakııııııııııııın turuncu siyah bir böcük buldum. Hepimize uğur getirsin inşallah!

Ay vallahi sıkıldım artık kene muhabbetinden. Her bi tarafımı kapatıp yattım onun korkusundan.

İç bakalım Emre Bey nereye kadar. Ayıp valla ayıp sen böyle değildin önceden. Bi daha görüyüm nişanlına fitlicem seni. Sporcu adam sigara içmez. Murat'a da söyle arkana saklanamasın. Onu da gördük hepimiz hıh...

Düşüncelere dalmış,

Dikkatini kime vermiş acep?

Ton balığının yağını da süzelim ohhhh. (Aslında pek sevmem. Levrek ızgara olacaktı ki Allaaaah...)

Helal olsun Can'a. O bisikletle dağ tepe demeden nasıl indi. Bir kez lastiği patladı ama o da nazar boncuğu artıkın.

Ohhh yemyeşil çam ormanları...

Biz bir kez kaybolduk. Gitmek isteyenler için harita...

Baş parmak üstünde ne güzel durmuşum di mi hehehe. Ayar yapıyım derken yetişemedim yahu.

Ahanda bu sefer vakitli gittim;

Emre ile Murat vakitlice ayrıldı. Can ise ışıklarda bizden ayrıldı.
    Yolda giderken bi bisikletçi ile karşılaştık. Eymir'den dönüyormuş. Pompa var mı dedi var dedik. Yama takımı falan yok tabi öyle çıkmış bir hevesle yola.

Bu gezide de bir ilk yaşadım. İş başa düşünce hayatımda ilk kez dış lastiği falan çıkarıp yama yaptım ya helal olsun bana. Teorik olarak biliyordum ancak sağ olsun erkek arkadaşlarımızın iyi niyeti yüzünden elimi sürmüşlüğüm yoktu...

Hiiiç öyle gülmeyin. İşimi ciddi yaparım hıh...

Burak'ın yüzündeki mutlu ifade. Böyle tek gezme gel ekibe katıl diye site adreslerini verip koyuluyoruz yola...

Bu da Çetin Abi ve Halim'den son foto...

Çok güzel bir gün geçirdik. Ah keşke ızgaramızı getirseydik şurada iki cızbız yapardık demekten de alamadık kendimizi.

Bir sonraki gezide görüşmek dileğiyle hoşça kalın...

2. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Ankara da yazın sıcağında ne yapılır? cevap: beynama gidilir.Ama böyle gidiş te tabiki tebrik edilir.Ayağınız dert görmesin Teşekkürler.

3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Hocam süpersiniz..
    Kanepede yatarken bacaklarınızı neden bağladınığınızı tam anlayamadım. (Birisi fazla mı geldi acep, ehehe) şaka şaka.. :)

Hocam sizin gezi, lastik yamama pratik sınavı gibi olmuş. :)

Ekibinizi gerçekten çok takdir ediyorum. Siz de pek çok ekip te olduğu üzere birbirinden ayrılamayan kader ortakları gibisiniz. Bir aile gibisiniz.. Çoğu arkadaşı tanıyorum. Hepsine ayrı ayrı selam ve sevgilerimi gönderiyorum.. :)
    Konya dan selamlar ve sevgilerizle.

4. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam
    Resimler ve güzel anlatımın için teşekkürler Kevser, sayende sanki bizde sizlerle, orada pedal basmış kadar olduk. Pedalınıza sağlık.

5. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    resimleri görünce imrendim. Bende en yakın zamanda aranıza katılmak isterim. Ama önce şu vücudumun hamlığını üzerimden bir atayım nede olsa 21 yıldan sonra ilk kez pedal çevirmeye başladım

6. hektor

hektor Yeni Üye

Seviye:
    bence fazla acele etmeyin, kendinize biraz zaman tanıyın. öyle birden yüklenip vücudunuzu hırpalamayın. mesafeyi yavaş yavaş artırarak antrenman yapın derim. bi de Ankara'da kent dışına çıkış dönüş nerden baksanız 60-70 km. tutuyor, ona göre.;)

Kevser abla geziniz çok güzel olmuş keşke ben de katılabilseydim. tırmandık dediğiniz yol çok yokuş gibi görünmüyo fotoda, bana mı öyle geldi acabam? hepinizi tebrik ederim.

7. mdemir782

mdemir782 Aktif Üye

Seviye:
    arkadaslar hepinizi tebrik ediyorum gercekten cok keyif verici bir tur olmus ayağınıza sağlık fotograflar ve anlatımınız cok hos olmus kevser hanım sankım bende aranızdaymışım gibi hissettim sıcağa aldırmadan pedal basmanız bu cok harika bisey bol pedallamalar

sniper bunu beğendi.
  8. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Kevser merhaba,

Her zamanki gibi neşeli ve çoşkulu bir gezi çıkarmışsınız.Lastik yamama konusundada başarılısın.Rüzgarın hep karşınızdan gelmesi büyük şansızlık.Mesut'u bu gezide göremedim.Paylaşımın ve güzel fotoğrafların için teşekkür ederim...

Gökova pedallarımın altında bisiklet buluşması-1 gezisi için link'e bakarsan sevinirim.Sizleri ekip olarak bekliyoruz haberin ola...

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=14720

9. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Selamını iletirim Mesut Abim. Bizim sizinki gibi kemik bir kadromuz yok maalesef. Sürekli yeni katılanlar oluyor. Eskilerden gelmeye üşenenler, sınavı olanlar, şehir dışında olanlar derken tüm kadro değişiyor. Önemli olan güzel paylaşımlar tabi ki. Ben de isterim her zaman kankalarım yanımda olsun haha hihi geziyim dalga geçiyim ama hayat şartları işte .... :eek:

Ebabil'in de dediği gibi siz yavaştan kendinizi alıştırmaya bakın. Ha demiyorum ki bize katılamazsınız yanlış anlamayın sakın. Haftaya Gordion'a gitme düşüncemiz var. Sadece gidiş 100km.nin üzerinde. Dönüşü otobüslerle yapabiliriz. Ben de yaparım diyorsanız elbette buyrun gelin. Mekeze yakın yerlerdeki turlarımıza zaten her zaman davetlisiniz. Biz kimseye sen gel sen gelme demiyoruz. Her zaman bekleriz... hşç...

Yaw oralar fazla yokuş değildi sona doğru baya dikleşti. Tabi Trt yokuşu kadar da değildi. Başlangıçta tabelada 8km. diyordu amanın dedik nasıl yani. Allah'tan yanlış yazıyormuş da 3km. kadar tırmandık...

Mesut yaz okulunda Can Abi. Sınavlara çalışmam lazım diye gelemedi.

Gökova gezisi ayrıntılarını okudum. İnanın sizlerle birlikte pedal basmak için elimden geleni yapıcam. Ancak o zaman nerede çalışıyor olurum izin alabilir miyim bilemiyorum. O yüzden kesin bir şey söyleyemiyorum... İnşallah gelebiliriz... Böyle güzel bir projede yer almayı kim istemez ki...
    Sevgiyle kalın...

10. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    ellerinize ayaklarınıza sağlık,özendim yanınızda olmak istedim.paylaşımınız için teşekkürler.

11. murti06

murti06 Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşar zaten bende kendimi hazır hissetmeden katılmam uzun mesafeli sürüşlere sizlerinde hızını kesemem ama imreniyor insan yeşili doğayı görünce. Gordion'a istesemde gelemem sadece pazar günlerim boş. Yakında kendimi hazırlar ve sizlere katılırım diye düşünüyorum. Bol pedallı günler hepinize

12. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    kevser kardeş cok güzel bir tur olmuş sanırım bu organizasyon senin fikrindir cok güzel turlar düzenliyorsun devamlarını bekliyoruz senin ve katılan arkadaşların ellerine pedallarına sağlık paylaşım icin teşekürler
    necod

13. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    fotoğraflar ve anlatım için çok teşekkürler , güzel bi gezi olmuş. gezmediğimiz yerleri geziyor ve pedallıyoruz sanki.

14. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Kevser kardeş, Kızılcahamam gezinizi yeni okudum. O geziyi ve o yolları kazasız sağlıklı olarak tamamlamışsınız tebrikler..

8 Temmuz 1999 İstanbul- Ankara Turunda Kızılcahamam dan hemen sonra rampayı tırmandıktan sonra Kargasekmez den bir inişim var , tır şoförleri birinc
    i vitesle inerken ben bisiklet ile yanlarından hızla inerken büyük zevk almıştım.. Birde tırmanmayı düşünmüştüm. Tehlikeli olmasına rağmen siz başarmışsınız..

Bu tur'unuz da güzel geçmiş ,senin olduğun hareket güzel geçmezmi?

Devam edin devaaam bizlerede bidiriverin. Örnek alsınlar örnek alalım. Öyle çok güzel olmuş tebrikler, zamanımız olsa, bizde falan yok..

Binin BİSİKLETE çıkın uzun yollara Haydiiiiii..

Tüm BİSİKLET SEVERLERE SEVGİLER...

15. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Turunuz çok eğlenceli gözüküyor.Çok güzel tur olmuş.Tebrik ederim tura katılan tüm arkadaşları.;)

16. alibo

alibo Aktif Üye

Seviye:
    Allahım Allahım şu 5 yıl okuduğum Kara dediğim Ankara'nın ne güzel yerleri varmış da kıymetini bilememişiz. Varsa yoksa Eymir Gölünü bilirdik biz... Ama göle inen patikalar da çılgındı hani... Kevser hanım bu güzellikleri bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler. Olur da birgün yolum düşer diye haritanızı da indiriverdim müsadenizle..
    Tüm ekibe selamlar

17. iron_cobra

iron_cobra Üye

Seviye:
    tek anlamıyla süper. .

18. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Veee işte Emre'nin yorumuyla Beynam Gezisi...

Ankara'da susuzluk var.

Beynam 7'lisi

Ahlatlı'yı ilk çıkan İsmail ekibi beklerken bulmaca çözüyor.

Ekibin yeni üyesi Can,

Beynam Ormanları girişi

Murat'ın üzerine konan uğur böceği tüm ekibin dikkatini çekiyor

Can ne yapıyorsun böyle?

Kevser yeni makinesinin makro çekimini deniyor

Mutlu bisikletçiler

Beynam Ormanları'ndan Elmadağın görünüşü

19. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Ankara Bisiklet Ailesine içten merabalarımı gönderiyorum.
    Siz güzel İnsanların sayesinde bir hülya denizinde kendimi yüzüyor buluyorum.
    Demokrasilerin vaz geçilmezi olan oy kullanma hakkını yıllar sonra hayatımda ilk kez yaşadığım bu kentte kullanarkak ilkleştirdim.İnanılmaz heyecan verici bir duyguydu.Temennim o ki, oy'u alanlarda verenler kadar heyecanlarını sıcak tutabilsinler.Bu ülke,bu dünya güzel olanı her daim hak ediyor.
    Dünyamız sade kendi güzelliğinde Mevlana misali dönmenin tadını çıkarırken,içerisindeki bizler bundan uzak amiyane tabirle fırıldak çevirmenin yollarını arıyoruz.
    Kötü ve olumsuz kalanların yanı sıra hala temiz güzel ve sade kalan İnsanları unatmamalıyız.Yeryüzü onlarla daha anlamlı daha bir güzel.
    Ve unutmamalıyız en azından bu güzel ülkede masum bir uğur böçeğini gördüğü vakit dileklerini onun sırtına yükleyerek uçuşunu izleyen,gerçekleşeceği düşleri bazan sabetle bazan da acelece bekleyen canlarımız var.
    Bu arada eşsiz bir fotoyla karşılaştım.İnanılmaz eğlenceli güzel bir fotoğraf.
    Paylaşımda emeği geçen tüm canlarımıza teşekkür ediyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

20. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Çok doğru söylüyorsun Candede.

Çetin Abi'nin bisikletinin o fotosuna biz de hayran kaldık. İlk gördüğümde yüzümdeki şaşkınlık görülmeye değerdi. Emre gözünü nasıl korkuttuysa gideceğimiz yerde bir şey yok diye o da kendince bu metodu geliştirmiş. Halbuki bi sürü benzinlik ve bakkal seçeneğinden faydalandık hahahahah...