Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylikdüzü'nden aranıza katılıyorum!

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Berkay* tarafından paylaşıldı.

1. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, ben Beylikdüzü'nden Berkay. 16 Yaşındayım. Motosiklet tutkunu bir insanım. Aslında yaşımı bekliyorum sabırsızlıkla motosiklet için. Bunun yanında küçükken bisiklete çok binerdim tabi yolda bisiklet sürmeme izin vermezdi ailem hiç bende otoparkta sürmemek için sürmezdim. 3 Ay önce falan cenix ve ümit bisiklet 2. el ikisi bisikletçiden bisiklet aldım toplam 150 lira falan ikisinin de vitesi arızalı çok eski dandik bisikletler. Birinin kadrosu arka rublenin ordan kırıldı kaynak yaptırdım. Simdide tekerleğin göbek bilyası mı ne o dağıldı. Öteki bisikletinde vitesi bozuk, tek viteste çalışıyor zaten ama vitesi yukarı atmak istiyor ama atamıyor atmıyor gidip geliyor arada. Vites ayarı falan denedim olmadı bozuk. Buna rağmen bisiklet sürmekten yılmadım.
    İlerde size çok sorum olucak daha bisikletin donanımlarını yeni yeni öğreniyorum sayenizde. Simdide bana yeticek güzel bir bisiklet istiyorum. Sorularımı sıralayayım hazır konu açmışken :)
    1. Salcano city fun 60 düşünüyorum fiyatından ötürü beni tatmin edicek bana sorun çıkarmayacak bir bisiklet midir bu bisiklet hakkında görüşleriniz nerelerdir veya baska önericeğiniz bisiklet var mı bütçem 500-650 civarı fakat gerçekten güzel ve en azından günde 40 km yapabileceğim (Beylikdüzü-Kumburgaz gidiş dönüş) bir bisiklet önerirseniz o zaman bütçemi 1.300e kadar zorlayabilirim bir ihtimal.
    2. Bu yol bisikletinin gidonlarıyla sehir bisikletinin gidonları arasında ne fark var neden yol bisikletleri bu sekilde?
    3. Yol bisikleti değilde sehir bisikletiyle 30-40 km yol yapamaz mıyım e-5'te emniyet seridinden
    4. Zoom amortisöre kötü diyorlar bunu almak yerine düz mü almalıyım yoksa daha fazla para verip iyi amortisörden mi?
    5. Yolda durdurup altımdan alır mı çingeneler falan bisikleti bundan korkuyorum açıkçası hiç basınıza böyle bir şey geldi mi ya da duydunuz mu olabilir mi :D
    6. Son olarakta donanımları ve bisikleti sürerek ve deneyerek en iyi sekilde öğrenebilirim biliyorum ama bisikleti almadan önce az çok fikrim olması için bilgi sahibi olabileceğim bir site veya forumda bir konu var mıdır?
    Biliyorum çok uzun oldu buraya kadar okuyanlara cevap yazmasalar dahi teşekkür ederim.

7. Bunuda unutmusum ekleyeyim. Bisikleti boyuna göre al ne demek yeni ben 1.77 59 kiloyum boyuma göre bisiklet nedir ne değildir bilmiyorum bunu da açıklarsanız çok sevinirim.

2. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hoş geldiniz. :)

Hem teknik konularda, hem de hafta sonu turları vb. için Çelikoğlu Bisiklet Grubu ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim. Beylikdüzü havalisinde bir numaradır. :)

Bir de günlük ve hafta sonu turları düzenleyen Beylikdüzü Bisiklet Grubu var.

3. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hoş bulduk, daha bisikletimi almamışken turlara katılmam çok zor aldıktan sonra dahi antremansız turlara katılamayacağımı düşünüyorum. Ama tavsiyelerinizi dikkate aldım inşallah yakında bisikletimle birlikte turlar nasip olur.

4. Abdullah.R

Seviye:
    Çelikoğlu Bisiklet aynı zamanda bisiklet satış ve servisi yapan bir işletme. Bisiklet seçiminizde yardımcı olabilirler.

5. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Araştırdım farkettim teşekkürler. Gidicem, ucuz olması bakımından salcano city fun 70 düşünüyorum gidip onun hakkında bilgi alıcam pazartesi günü. Açıklarsa bir ihtimal yarında gidebilirim.

6. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Selamlar arkadaşlar.
    Ben de uzun bir aradan sonra bir bisiklet aldım. Beylikdüzü-Esenyurt civarında bisiklet servis ve aksesuarları ile ilgeli bir yer varmı? Yukarıda bahsedilen Çelikoğlu Bisiklet tam olarak nerededir? Yardımcı olursanız memnun olurum.

7. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çelikoğlu Bisiklet'e daha gidemedim ama buradan adresine ulaşabilirsin. Ben white corner'ın üstündeki bisikletçiye gidiyordum bisiklette bir arıza çıktığında fakat bisikletten çok anladıklarını sanmıyorum açıkçası.

8. Abdullah.R

Seviye:
    Çelikoğlu Bisiklet, Beylikdüzü Carrefoursa ve Media Markt arkasında kalıyor.

Adres: Güzelyurt Mah. Mehmetakif ersoy Cad. 30.sk No:20 Haramidere, Beylikdüzü
    Tel: 212-8530076

9. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Çok teşekkürler bilgiler için. Bana yakın bir yerdeymiş. Kaliteli ve aktif bir yere de benziyor ayrıca. En kısa zamanda gidip ziyaret ederim. Katlanır aldım 5 gün önce. Aksesuar ihtiyaçlarım olacak. Düzgün ve dürüst yerler bulmak zor.