Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylikduzu / Specialized secteur sport ile selamlar....

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında erensaritas tarafından paylaşıldı.

1. erensaritas

erensaritas Yeni Üye

Seviye:
    Herkese selamlar
    Beylikduzunde yasiyorum isyerim ortakoyde. Gectigimiz ay bir heycana kapilip 15 gunluk bir arastirma ile specialized secteur sport modelini aldim. Bu surecte forumdaki konularin buyuk bir kismini okudum sanirim herkese cok tesekkur ederim harika bilgiler mevcut...

baslarda amacim biraz form tutmak ve stres atmak amacli bir eglence araci edinmekti bu baglamda bir sehir bisikleti alicaktim ama detaylari arastirdikca yol bisikletinin bana daha fazla hitap edicegini dusunerek bu modele kaydim.simdiki amacim 50 60 km gibi mesafeleri yorulmadan gidebilmek ve hiz yapmak:) 2 haftadir hergun min 15 km lik turlar yapiyorum 1 kere 40 km lik bir tur yaptim keyifler yerinde gibi....

yanliz sizlere ufak bir sorum olacak;
    bisikletim bana 2200 liraya geldi yaninda spd pedal ve specialized ayakkabida aldim. Gecen haftada bir arkadasima sedona 601 modelini aldik. bu modelin en sert vites orani benimki ile ayni ustunkoru 100 metre bir kullanim yaptim oturus pozisyonu olarak bnm bisikletime gore daha fazla egilerek kullaniliyor bu durum hosuma gitti biraz acemi ve cahilce bir yorum olucak belki ama suan gordugum tek eksigi bnmkine nazaran daha agir olmasi...

simdi kardesim icinde bir yol bisikleti bakiyorum sizce bnm profilimde bir kullanici icin bu iki model arasindaki arti ve eksiler nelerdir, fazladan odedigimiz 1100 lira bize ne kazandirir?

bisikletim:
    http://www.aktifpedal.com/specialized-bicycle/yolyaris-bisikleti/secteur/secteur-sport-int-x3

Tesekkurler....

2. erensaritas

erensaritas Yeni Üye

Seviye:
    birde yol bisikletlerinde genellikle 2 li ayna kol goruyorum dakar bnm bisiklette 3 lu bulunmakta bu iyi biseymi kotu biseymi acaba?

3. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hoş Geldin Eren abi Erdem'e selamlar. :)

Aldığınız Secteur, Paris Roubaix yarışlarında kullanılan "Specialized Roubaix" modelinin alüminyum kadroya sahip versiyonu.

Roubaix yarışı endurance sınıfında olan bir yarış. Oldukça uzun ve arnavut kaldırımı gibi arazi benzeri yol tiplerinin olduğu bir parkur. Bu tür yarışlar için kadro açıları daha dik oturmaya elverişli, konforlu kadrolar kullanılıyor. Bu kadrolar yerden gelen darbeleri direk olarak karşılamak yerine belli bir çıda yansıtıyor. Özellikle kollara giden darbelerin gücü önemli ölçüde azalıyor. Buda konfor sağlıyor.

Kısacası Secteur daha konfor odaklı bir bisiklet. Uzun yol düşünüyosanız sizi üzmez. Heybe ve römork ile uzun turlara rahatlıkla çıkabilirsiniz. Hız acısından da iyidir ancak agresif bir kadro kadar değil.

Sedona 601'i Secteur ile karşılaştırmak pek doğru olmaz. Farkı klasmandalar. Ayrıca Sedona'nın grupseti pek iç açıcı değil.

2-3 aynakol aslında tercih meselesidir. yol bisikletlerinde genelde 2 li olur. 3 lü olması yokuşlarda avantaj sağlar. buda uzun turlarda işe yarar. ama bence yol bisikletinde 3'lü aynakol gereksiz ağırlık demek.

son olarak şunu demek istiyorum. ben sizin yerinizde olsam 2. bisiklet olarak daha agresif daha yolcu bir bisiklet alırdım. böylelikle elinizde 2 farkı yol kadrosu bulunurdu. ama abi-kardeş uzun turlara çıkmayı düşünüyorsanız 2. bir secteur iyi gider diye düşünüyorum.

4. erensaritas

erensaritas Yeni Üye

Seviye:
    oo tuncay selamlar:)

hizli kullanmak istiyorum ama ona uygun yol pek yok gibi istanbulda, surekli bir cakir cukur durumu var tedirgin oluyo insan, bu yuzden uzun yola uygun dusunmek daha mantiklimgibi suanda....

sedona yerine giant scr c2 ye ne dersin peki aralarinda 200 lira gibi bi fark var

5. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Giant'lar hakkında pek fazla bilgim yok. Ama incelediğimde donamlarının aşağı yukarı aynı olduğunu gördüm. Kadrosu da 601'den daha rahat gibi görünüyor. Ama kullanmadan bilemeyiz.

Esas sıkıntı oranlarda. Sedona 11-23, Giant 11-25 rubleye sahip. Aynakol da 3'lü olmadığına göre, Secteur'dan sonra yokuşlarda ağır gelebilir.

Bana göre ikiside alınabilecek bisikletler. Ama ben olsam zorlayıp 2. bir secteur daha alırdım. Geç olsun temiz olsun hesabı. :p

Eğer alamıyorsam bunlardan birisini alır yavaş yavaş donanım yükseltmesine giderdim. En azından Tiagra Grupset olmalı diye düşünüyorum.

6. Can Varol

Can Varol Yeni Üye

Merhabalar bende Beylikdüzünde oturuyorum ve bu hafta başladım bir bisiklet alıp antreman yapmaya. Siz Beylikdüzünde nasıl bir güzergah belirlediniz? Ben Bizimkent-Adakent-Megakent yapıyorum ordanda Barış mah. e geçiyorum ama bir haftadır aynı güzergah sıktı beni başka alternatifler arıyorum.:)

7. Ayhan YILDIZ

Ayhan YILDIZ Üye

Seviye:
    Ömerli kiptaş da oturuyorum, 2 hafta içinde turlara başlamayı planlıyorum.
    Alternatif tur; buraya gelin buradan da sizin oaraya geçelim :)