Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylikdüzü Şarköy tek kişi tek gün 200 km

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında aziz aydın tarafından paylaşıldı.

1. aziz aydın

aziz aydın Üye

Seviye:
    selamlar arkadaşlar bundan 1 ay önce planladığım şarköy gezimi geçtiğimiz çarşamba günü tek günde tamamladım:)Çok zorlu yokuşları olan bi etap tekirdağ merkeze kadar zorlanmadım fakat tekirdağ dan sonra başlayan yokuşlar beni çok üzdü diyebilirim:D özellikle hemen tekirdağ çıkışında %7 lik uzunmu uzun btimek bilmez bi yokuş ve sıcağında tam anlamıyla bastırdığı saatler beni çok zorladı :(ama inatçı kişiliğim ve gaz müziklerimle:) üstesinden geldim.Beylikdüzünden saat 05:00 te çıkış yaptım.annem saolsun o saatte bile sağlam kahvaltımı hazırladı ve beni uğlarken bide fotografımı çekti:)

marmara ereğlisine kadar hiç durmadan pedal çevirdim.bir benzincide powerade molası verdim saat 09:00 yaklaşık 15 dk bacaklarımı dinlendirdim ve yola devam ettim.Bu arada silivriye yaklaşırken bi kaç kare ve yolda beni bekleyen kötü bir sürpriz:(

Fotograf makinemle son karem silivriye 2 km kala olan karem:(büyük bir talihsizlikten ötürü çok hevesle gittiğim yolun çeğreğinde makinemin bozulması beni açıkçası çok üzdü:(

Yinede paylaşmak istedim:)4 karede olsa:)Marmara ereğlisinden sonra tekirdağ merkeze kadar durmadan devam ettim saat 10:00karnımın acıktığını hissedince bişeyler yemeğe karar verdim.sıcak çok sıcak olmuştu:D :D burdaki molamı biraz uzun tutmak istedim hatta baya uzun tuttum çünkü sıcaklık 38 dereceye yakındı.saat 14:00 te tekrar yola koyuldum ve şarköye alternatif bir yol seçtim tekirdağ dan sonra İNECİK sapağından sapıp köy yoluna girdim yaklaşık 70 km asfalt yokuşları daha hafif olan bir yol:in: bu ara yolda 3 kez su molası verdim sadece suyla yetinmek zorunda kaldım çünkü ne benzinci nede başka birşey var sadece ayçiçek tarlaları:D

son 70 km nin 20 km si full yokuş :( :(sıtımdaki çanta omuzlarımda 50 kg yük gibi gelmeye başladı ve çantayı gidona bağlamak zorunda kaldım.evet yolun sonunu gördüm şarköy saat 20:00 gerçekten zorlu bi etap arkadaşlar daha önce gitmiş olan varmıdır bilmiyorum ama gitmek niyetinde olanlar için şimdiden allah kolaylık versin diyorum bu yokuşlarla baia çıkmak gerçekten zor :cool:

teşekkür ederim...

kertman, serhad, cembarlasic ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    ilk yorumu ben yapmak isterim gayet güzel zorlu ve basarının tadına varılabilcek turden bir gezi olmus tebrik ederim keske orlarda olsaydıkta eslık edebilseydik

aziz aydın bunu beğendi.
  3. aziz aydın

aziz aydın Üye

Seviye:
    yorumun için teşekkür ederim ayberk :)

4. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    tebrikler gayet sıkı bir etabı zorluklara rağmen tamamladığın için

aziz aydın bunu beğendi.
  5. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostum pedalına sağlık,bizde önümüzdeki haftalara kıyıköy etabına yapacağız.

aziz aydın bunu beğendi.
  6. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    aziz en sonunda kafana koyduğunu yaptın ayaklarına sağlık olsun

aziz aydın bunu beğendi.
  7. aziz aydın

aziz aydın Üye

Seviye:
    teşekkür ederim halil saol :)bende şimdi akçakocaya bakıyodum süper eğlenmişsiniz valla sizinde ayaklarınıza sağlık :)

8. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum tebrik ederim, ne kadar mesafe olursa olsun uzun yola yalnız çıkmak kolay iş değil. Ben köy yolu detaylarına girmek istiyorum, köpek problemi var mı? tekin yollar mı? benim de planlarım arasında olduğundan tecrübenden yararlanmak isterim...teşekkürler...

aziz aydın bunu beğendi.
  9. aziz aydın

aziz aydın Üye

Seviye:
    merhaba mtsemiz bey yorumunuz için teşekkür ederim:) o yola girmeden önce beni düşündüren en baş şeylerden birisi köpeklerdi açıkçası aslında köpekten korkum yoktur ama pedallarım kilitli olduğundan dolayı ani havlamalarda dengemi kaybedip düşmekten korktum açıkçası köy içlerinde genelllikle hızımı baya düşürdüm çünkü köpekler hızlı giden nesnelere daha çok tepki veriyolar.ara yollarda ise çoban köpekleri var yine hayvan sürülerini gördüğüm zaman hızımı iyice düşürdüm:)bana 70 km boyunca iki köpek havladı yavaş yavaş uzaklaştıktan sonra havlamayı bıraktılar.hatta ne olur ne olmaz diye yavaşlarken tek ayağımı pedaldan boşa çıkardım hep:)

10. Koray BASKIN

Koray BASKIN Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aziz'im tebrikler :in: kendine dikkat et, fazla inata bağlama :D Bende bir Çataca İnceğiz'e doğru pedallamayı düşünüyorum ama dizimdeki rahatsızlık korkutuyor :( Önce bir emar çektireceğim sonra Allah'ında izniyle bascam pedala :in:

aziz aydın bunu beğendi.
  11. aziz aydın

aziz aydın Üye

Seviye:
    saol koray kardeşim eywallah :in: haftaya inşallah bi aksilik çıkmassa bekle beni edirne diyorum:)ama bu sefer sağlam bi makine ile:Dbu arada dizin için şimdiden geçmiş olsun diyorum inşalla ciddi bişey yoktur

12. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    hocam tebrikler rakkamlara göre ve bu sıcak havalarda gerçekten iyi bir performans Tekirdağ çıkışındaki Namık Kemal tesisslerine çıkan yokuşu ve daha sonra Malkaraya kadar olan yokuşları hatta Geliboluya kadar olan güzargahı çok iyi biliyorum bende o çıkışlarda oldukça zorlandığım zamanlar olmuştur önümüzdeki günlerde Kumbağ-Uçmakdere düşünüyordum ama benim pek belli olmuyor...
    Performansınızı çok başarılı buldum eğer yanınıza uygun birilerini isterseniz birlikte tur güzargahları çıkartıp takılabiliriz şehirler arasına bakarsanız son birkaç turumu görüp beni yakından tanıyabilirsiniz...
    tekrara tebrikler...

aziz aydın bunu beğendi.
  13. aziz aydın

aziz aydın Üye

Seviye:
    merhaba aytekin yorumun için teşekkür ederim.performansımı beğendiğin içinde ayrıca teşekkür ederim daha iyi olmaya çalışıyorum:)açtığın konuları takip ediyorum forumda da devamlı yazıyosun sanırım:)uludağ için gerçekten ayaklarına sağlık tebrik ediyorum.tabiki bende isterim beraber yeni turlar yaparız inşallah.burdan tanıştığıma memnun oldum:)

Aytekin Erzan bunu beğendi.
  14. OrionForEver

OrionForEver Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gercek den kelimelerin kifayetsiz oldugu bir tur olmus.

Tek diyebilecegim ayaklarınıza, bisikletinize saglik... Gercekten bu sıcakda 200 km ve cogu rampa tamamlamak çok guzel bir basari. Yolunuz hep açık olsun, ayagınızdan kıramplar eksik olsun:)

aziz aydın ve Aytekin Erzan bunu beğendi.