Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylikdüzü-Kadıköy turu hakkında bilgilerinize muhtacım..

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Furkan Tepe tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Tepe

Furkan Tepe Yeni Üye

Seviye:
    Selam abilerim beylikdüzünden Furkan ben,eylülün başı gibi 6-7 arkadaş beylikdüzü kadıköy turu yapacağız. Tur hakkında ne tür tavsiyelerde bulunabilirsiniz.. Hepimiz yeniyiz bu bisiklet turunda. Ben uzun zamandır sürüyorum ama ilk uzun yol turum olucak bu. Yardımarınız için şimdiden teşekkürler..

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Haramidere den sağa dönüp Ambarlı üzerinden Avcılar sahil, Çekmece, Menekşe, Florya vs hep sahilden, kaldırımdan hatta gidilecek.
    Güzergahta market bol, su sıkıntısı olmaz.

Tek sıra olarak gitmeniz doğrusu olur, başkalarını da, yayaları da rahatsız etmemiş olursunuz.
    Yol müsaitse ikili gidilebilir, ancak müsait bile olsa üçlü gitmek doğru olmaz.
    Gurupta herkesin tamir takımı ve pompa ALMASINA GEREK YOK, bir kişi alsın, herkese yeter.
    Kaskınız olsun, yoksa kafaya güneş geçer. Şapka o kadar korumaz. (Kask güneşten korumak için değildir, düşülürse.. ee ıvır zıvır polemiğe gerek yok, )
    Karanlıkta kullanmayın, yenisiniz çünkü, yani dönüş zamanınızı iyi ayarlayın.

Ama benim asıl tavsiyem, genç ciğerlerinizle trafiğin, gürültünün olduğu tarafa değil, Kumburgaz Silivri tarafına gitmeniz. Asıl tur, bu olur. İnsanlar bisikletlerini arabaya koyup şehir dışında, temiz ormanlık alanlarda kullanmak ister, karbonmonoksit içinde, sahilden gitsen bile zehirlenirsin, deniz kıyı havası da nemli olduğundan çok sağlıklı değildir bana göre.
    Silivri yolunun şehirlerarası gibi tehlikeli olduğunu düşünmeyin. Toplu guruba saygı göstereceklerdir eminim.
    Ayrıca dümdüz gitmektense arada sırada rampa iniş olsa daha zevkli olur.

iyi turlar,

3. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Silivri ye gelebilirseniz Ayhan Kıravat ile size eşlik edebiliriz.

4. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sahilden giderken dikkat etmeniz birkaç yol var
    1-Haramidere İniş ( dikkatli inmek gerek. İniş sarhoşluğa aman derim )
    2-Ambarlı yolu ( mümkün olduğu kadar sağdan gitmekte fayda var sanırım oraya antrepo yaptılar iyice dorseler dolmuştur )
    3-K.çekmece Soğuksu İski yolu ( daracık yol yer yer kaldırımdan gitmekte fayda var İski önünde kaldırıma çıkmak biraz sıkıntı )
    4-Soğuk Florya arası virajlı kısa yol ( benim en korktuğum yollardan birisi ) Keskin ve kaldırımı olmayan dar yol arabalar sizi geçerken karşıdan gelen araba olduğunda durum daha da tehlikeli oluyor
    5-Bakırköy sahili ( Yoldan giderseniz arabalara dikkat etmek gerek dönüş yolunda eski Et Balık kurumunun oraya dikkat )
    Eğer yürüyüş yolundan gidilecekse zaman zaman yolların bozukluğu sıkıntı yaratabilir özellikle Yenikapı - Kumkapı arası yapım çalışmaları biraz yoruyor
    6- Sarayburnu ( Yol biraz virajlı ve arabalar sanki daha da hızlanıyorlar gibime geliyor )

Gerisi zaten gezilebilecek yerler yollar var

5. serdargecu

serdargecu Ghost Speedline 7500

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Raşit Bey çok güzel bir konuya değinmiş, biz bisikletçiler yolumuza çıkan mangalcılara kızıyoruz, yayalara kızıyoruz ama kendimiz aslında çok hata yapıyoruz, bisiklet yolunda tek sıra halinde gitmiyoruz 2'li 3'lü geziyoruz.
    Maltape Kartal sahilinde akşamları birkaç grup var 20 30 bisiklet tüm yolu işgal ediyorlar geze geze muhabbet ederek 4'lü 5'li karşıdan gelenlere veya grup haricindekilere saygı duymadan iyi bişey yaptıklarını sanıyorlar ama herkesi rahatsız ediyorlar maalesef farkında değiller hatta çok iyi bişey yaptıklarını sanıyorlar.. Kusura bakmasın arkadaşlar..

Sent from my iPad using Tapatalk

6. ArdaE

ArdaE Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Burası Gültekin Bey'in dediği gibi hakikaten tehlikeli, çok dikkatli olun. Arka ön ışık, vs. allah ne verdiyse açın gündüz dahil. Sarayburnu'nda da mümkünse hava karardıktan sonra yoldan gitmeyin, o bölgenin şöförleri bisikletleri pek sallamıyorlar.

Bir de Yeşilköy'den Eminönü'ne kadar sahil yolunun çeşitli aralıklarında reflektör mü desem cam top mu desem öyle bir şey var yolun sağ tarafında, farketmeden üstünden geçerseniz çok pis dengenizi bozabiliyorlar, aman diyim onlara da dikkat edin.

Eminönü'ne kadar gelmişken bence Beşiktaş'a kadar gidip oradan Üsküdar'a geçip oradan Kadıköy'e geçin (tabi vaktiniz müsait olursa) Eminönü-Beşiktaş ve Üsküdar-Kadıköy arası çok güzel hepi topu 10-15 km tutuyor, kız kulesinin karşısında mola verip bir çay içersiniz hem :)

7. Furkan Tepe

Furkan Tepe Yeni Üye

Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim.. Beylikdüzünden başlayarak bahsettiğiniz istikamet tahmini kaç km ve kaç saat sürer?

8. Furkan Tepe

Furkan Tepe Yeni Üye

Seviye:
    Tura çıkmak için hangi saat uygun olur?

9. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yanlış hatırlamıyorsam 50-55 km kadar beylikdüzü eminönü vardır ama kadıköyü hiç hesaplamadım. Süre olarak :) biz salına salına gittiğimizden kimi zaman da NOS'lu araç gibi gittiğimizden süre veremiyorum

10. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yanlis tarafa gidiyorsunuz.
    Catalca, Selimpasa taraflari cok daha guzel bisiklet icin.

Buyukcekmece golunun dogusundan (Gol arkasi yolu) Catalca.
    Catalca uzerinden Akoren, Kabakca, Akalan, Incegiz gibi bir tur yaparsaniz cok daha keyif alacaginiza eminim.

11. Furkan Tepe

Furkan Tepe Yeni Üye

Seviye:
    Tur fikri benden çıktı ama arkadaşlara da bir sorayım tek başıma yönlendirmek istemem fikirler için teşekkürler..

12. Furkan Tepe

Furkan Tepe Yeni Üye

Seviye:
    Sizce tahmini kaç saat gibi bi sürede gidebiliriz ayrıca bi şey daha sormak istiyorum günlük kıyafetlerle gitmeyi düşünüyoruz yani yeni olduğumuz için bisiklet kıyafetlerimiz yok sizce bi sıkıntı olur mu ? Tekrar teşekkürler..

13. ArdaE

ArdaE Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ortalama 10-15 km hızla gitseniz 5-6 saatlik bir pedal süresi olur, molalarınızı siz ilave edin. Benim tahminim en az 7 saat gidiş sürecektir. Dönüşü ile karanlığa kalabilirsiniz, bence dönüş için metrobüs alternatifini bir düşünün.
    Bisiklet kıyafeti derken o yolda ciddi riskli yerler var, kasksız kesinlikle çıkmayın. Kaskı olmayan gelmesin.

14. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eskiden Tayt olayına pek sıcak bakmazdım ama her turdan sonra kasık bölgesinde pişiklerden oluşan kesiklerden sonra deneyeme karar verdim. Taytın üzerine elbette ter tutmayan astarsız şort giyiyorum. Böylece sıkıntı olmuyor bir de sportive'den şok uygun fiyata aldığım Cool Climate formalar var teri dışarı atıyor ( 15-20 tl mi neydi aldığımda ) gayet kullanışlı. Yanlış hatırlamıyorsam 09.00 gibi çıkmıştık beylikdüzünden 12.00 miydi yoksa biraz geçiyor muydu Eminönünde olmuştuk. Bu tabi normal sürüşle giderken. Çünkü yol üzerinde oyalandığımız uğradığımız yerler oluyor ( dinlenmeler hariç )

15. Furkan Tepe

Furkan Tepe Yeni Üye

Seviye:
    Hocam bizde o saatlerde çıkarız o zaman. Bi şey daha sormak istiyorum. Benim biiskletim bianchi speed 4000 yani mtb yola çıkıcağım arkadaşlarımın bisikletleri de çoğu mtb yolda bize bi sorun çıkartır mı? Ve teknik malzeme olarak yama ve ilacı var bu malzemeler yeterli olur mu?

16. Mustafa Kemal Demirel

Mustafa Kemal Demirel Yeni Üye

Merhaba.. Büyükçekmece'de oturuyorum ve dediğiniz istikamette tur yapmak istiyorum özellikle Yalıköy tarafına ama ilk turumda gölün etrafını dolaşıcam çünkü hem bisikleti yeni aldım hemde ilk kez bu mesafelerde kullanmaya başlıcam. Bu dediğiniz istikametler için tavsiyeniz var mı? Yalıköy, Çilingoz, Kıyıköy..vs. Teşekkürler...

17. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel kardeşim...Gidersiniz her türlü. Yalnız MTB'lerin lastikleri dişli olduğundan yorabilir. İki iç lastik bi de alyan seti...yeter bence

Ben lastiklerimi bu yüzden dişsiz lastiğe çevirdim

18. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Gökhan beye kesinlikle katılıyorum.çünkü gideceğiniz güzergah ne zevk verir nede dinlenmenize olanak sağlar,siz baya baya bir istanbul trafiğinin tam ortasına giriyorsunuz. Alternatif olarak size birbirlerine ters yerlerde olsada
    1. Sarıyer üzerinden kısırkaya,çiftalan,rumeli feneri,garipçe köyü gibi yerleri tavsiye ederim yanlız Sarıyer kısırkaya arası 3/4 kmlik nonstop bir rampayı da göze alarak (dönüşte bisiklet aparatlı iett otobüsleri ile seyahat imkanı var) boğaza ve karadeniz size eşlik ederken süper bir doğa içinde gidersiniz(beylikdüzünden takribi 80km)
    2.büyükçekmece,çatalca,gökçeali,subaşı,arnavutköy,boyalık,karaburun gibi yine doğa ve boş yolları tercih edebilirsiniz ( takribi 40km )
    1 ve 2 nolu bahsettiğim yerler birbirlerine oldukça ters fakat aynı maddeler içinde geçen yerler güzergah olarak birbirlerine yakın yerlerdir.
    Dönüşte yorulmanıza istinaden biliyor olabilirsiniz ben yinede söylüyeyim metrolar olsun metrobüs olsun bisiklet alıyor bilginize .kazasız belasız iyi pedallemeler dileği ile

19. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İllada Kadıköy diye yola çıkacaksanız, kazlıçeşmeye kadar menekşeden sahil üzeri devam edip kazlıçeşmedende marmaraya binerek Kadıköy etapı yapabilirsiniz.tahmini olarak tek yönde 35 km pedal çevirirsiniz