Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylikdüzü-Büyükçekmece'den 100km+

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında tayfur tarafından paylaşıldı.

1. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Beylikdüzü-Büyükçekmece civarında 2-3 sene öncesinin aksine artık pek çok bisikletçi var. Mehmet Abi'nin böyle bir isteği olduğunu biliyorum. Kaptan olarak İbrahim Abi de gelir. Benim tanıdıklarım arasından, günü uygun olursa Bvernik'de gelir diye tahmin ediyorum. ¨Olay¨ şu:

Belirlenecek bir pazar günü sadece uzun yol amacıyla yola çıkalım. 100km, tercihen 100mil ve üzeri yani 160km ve üzeri.

Fikirleri bekliyorum.

bvernik ve sports-man bunu beğendi.
  2. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    biri içimi okumuş :)
    bence süper olur

tayfur bunu beğendi.
  3. trinity72

trinity72 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tayfur selam...

Ibrahim bey ve sana sormak istiyorum...Sizce ben bu tura katılabilir miyim ??? Benim son durumumu gordugunuz icin soruyorum...

4. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    bence biraz daha antrenman yapsanız iyi olur. ama tabii kendi bileceğiniz bir durum.

trinity72 bunu beğendi.
  5. trinity72

trinity72 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Daha cok calısmam lazım demekki...Insan cıktıkca acılıyo ama hakkatten...Mesafeler kısa Gurpınar yokusu da kolay gelmeye basladı bana...Benim tek problemim hız hikayesi...Yani bi yerlere yetismeye calısır gibi gitmek cok sarmıyo bana....:( Hic durmadan gidebilirim...Ama ortalam 35 km.hızla gidebilir miyim onu bilmiyorum ...Yani gostergenin hep 35'i gostermesi ne kadar mumkun olur bilmiyom yaw....

6. cakmakmehmet

cakmakmehmet Kıdemli Üye

Seviye:
    ortalama 35 biraz yüksek bir değer..zorlamaya gerek yok..amaç süratten ziyade uzun süre pedal çevirmek olmalı..tayfurcuğum bir de önce 100km deneyip daha sonraki haftalar 30ar km artış ile gitsek daha iyi olur..ilk seferde 160 km yapmak arkadaşlar arasında firelere yol açabilir

trinity72 bunu beğendi.
  7. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    havaların sıcak olması nedeniyle
    uzun mesafe yapacaksak (160km. civarı) yüksek tempoda gitmemiz gerek
    diye düşünüyorum ama cakmakmehmet abimizinde dediği gibi o hızla çok kopukluk olur en iyisi başlangıç olarak 80-100 km.lik bi yol yapmak

8. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Büyükçekmece'yi başlangıç noktası kabul edip 100+'a ben varım. 101km bile olsa olur. Daha güzeli çekmece'den Tekirdağ yapıp (120km) otobüsle dönüş olabilir. Marmara Ereğlisi gidiş dönüş olabilir. Ya da Çatalca'dan Vize-Saray yönüne sarabiliriz. Her türlü olur yani.

9. bvernik

bvernik Aktif Üye

Seviye:
    ne güzel!
    güzergah önerilerim. bence e-5'i unutalım yolun tadını çıkaralım. karadenize git-gel yapabiliriz. kastro uygun olabilir. akalan ya da karacaköy- yalıköy üzeri...

ve kesinlikle 12 olmadı 13.00'ı geçirmememiz lazım
    misal geçen salı çorlu'ya gittim geldim. 140 km civarı olsagerek. dönüş yoluna çıkışta geciktim son bir saat
    /12.30-13.30 arası/ ... tabi güzergahın da zorluğu var. silivri yolu malum, çorlu'nun pek geri kalır yanı yok.
    oysa çatalca yolu kolay. çatalca'dan sonrasını pek anımsamıyorum lakin başlangıç ve bitişler rahat olur tabi burada beylikdüzü çıkışını es geçiyorum.
    yalnız bir alternatif daha var..
    çatalca tarafına doğru gidersek hezarfen'den beylikdüzü'ne çıkış var ve pek bi rahat kimi zaman göl kıyısından giden yol asfalt aynı zamanda. ben genelde hezarfen'den sonra gölü takip edip sağa dönüp büyükçekmece'ye çıkıyorum ki oradan da hadımköy yoluna çıkış var.

tayfur bunu beğendi.
  10. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Karacaköy-Yalıköy çok iyi fikir.

Hezarfen'den Beykent'e çıkışı hatırlattığın da iyi oldu. Büyükçekmece-Beykent arası gözümde büyüyor hep.

11. bvernik

bvernik Aktif Üye

Seviye:
    bu arada ben bu hafta sonu için kesin yokum. haftaya da %50 ihtimalle yokum olsam dahi bisikleti bi bakımdan geçirmek gerek anca yetişirim. sanırım 21 temmuz ve sonrasına hazır olurum. bilgilerinize.. çıkarsanız selametle.. çatalca güzergahını şiddetle öneririm. silivri güzergahını kullanıp onca aracın arasında pedallamaktansa..

tayfur bunu beğendi.
  12. bvernik

bvernik Aktif Üye

Seviye:
    ne oldu bu hareketin akibeti?

13. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    14 Ağustos günü yapalım desem herkes ne der?

14. bvernik

bvernik Aktif Üye

Seviye:
    ileri bi tarih söz veremem.
    bu hafta sonu olur. yollar hazır cillop gibi bizleri bekliyor.
    biraz yol bilgisi.. misal bugün volkan arkadaşımla 85 km'lik
    çatalca-inceğiz-kabakça-akören-kadıköy-ortaköy-selimpaşa ve mimarsinan güzergahında turladık. keçi yollarına daldık, toprakta gittik, 65 km'yle inişler yaptık, yeri geldi 10'u bulamadık, karpuz- ayçiçeği tarlaları arasında süzüldük, yeşile doyamadık..

tayfur bunu beğendi.
  15. cakmakmehmet

cakmakmehmet Kıdemli Üye

Seviye:
    ömer bu hafta sonu ayarla birşeyler

16. seykem

seykem Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaslar bu bolgenin pedalsorlerİnin haberlestigi sayfanın linki asagıda ki gibi dir lutfen arkadaslar artık bu unsura dikkat edelim Trinity arkadasımızIN acmıs oldugu linkte yazısmalar yapılacaktır sizde diger bizim bolgeyi ilgilendiren konular hakkın da acılan sayfalara bu linki gonderirseniz ve arkadaslarımız bu linke yonlendirirseniz sayfa karmasasını onlemis oluruz bu sekilde daha koordineli bi durus sergileyecegimizi dusunuyoruz.. .

B.Cekmece ve B.duzu bu sayfaya http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=29596 abilerim saygısızlık gibi algılamayan sizin bilgilerinizden aynı sayfada yararlanmak istiyoruz..
    __________________SAYGILARIM ile KEMAL SEYHAN
    ....YESİLİN OTESİN DE Bİ YASAM FELSEFESİ....

17. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Müsaade buyurursanız burada farklı bir konudan bahsediyorduk. Beylikdüzü grubuyla gezi yaparız tabii ama o grupla 150 kilometrelik bir turun şimdilik mümkün olduğunu düşünmüyorum.

cakmakmehmet bunu beğendi.
  18. seykem

seykem Aktif Üye

Seviye:
    biz sadece size linki gonderdik aynı bolgenin insanı olarak tabi ki bu sizin en dogal hakkınız saygılar..

19. cakmakmehmet

cakmakmehmet Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili kardeşim kemel..merhaba .. bisiklete biniş amaçları farklı ise neden aynı linkte yazmamız gerektiğini bize açıklayabilirmisiniz..yani benim bir konu açmamı ya da tur bilgisi vermemi nasıl kısıtlayabiliyorsunuz .. (tamam cevabı yukarda aldım ..)

20. seykem

seykem Aktif Üye

Seviye:
    mehmet abi en korktugum sey yanlıs anlasılmaktır ole olamasın sadece haberdar etmekti niyetimiz budur sadece anlamıssındır umarım

cakmakmehmet bunu beğendi.