Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylikdüzü-Büyükçekmece Gidiş Dönüş Tek Kişilik Bisiklet Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ziya A. tarafından paylaşıldı.

1. Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bugün Bianchi Alto 26" bisikletim ile ikinci kez Beylikdüzü-Büyükçekmece arasını turladım.
    Beylikdüzü' Adnan Kahveci Mahallesi'nden hareketle, Kafkas Caddesi, Fabrikalar Caddesi'ni geçerek İstanbul Caddesi'ne ulaştım. Bu caddeden de, Turgut Özal Caddesi'ne indim. Opet 'in yanından tam karşıya geçerek Gürpınar sahiline indim. Kordonboyunu takip ederek Büyükçekmece'ye ulaştım.
    Sahile inen yokuşun eğimi fazla olduğu için arka freni aralıklarla pomlayarak, yer yer de ön fren ile destekleyerek temkinli indim. Büyükçekmece istikatemeti boyunca rüzgar arkadan estiği için zorluk çekmedim.
    Büyükçekmece'de Mehmet Bisiklet'e uğrayarak, Ümit Bisiklet'in katlanır modelini inceledim. Gayet güzel görünüyor idi. Fiyatı 610 TL civarı. Şehiriçi ulaşımda, toplu taşımaya entegre olarak gayet kullanışlı olacağını düşünüyorum. Boyum 1.90'a yakın olmasına rağmen bisiklet bende fena durmadı (Ümit Katlanır Bisiklet 20"). Halbuki ben komik duracağı endişesi ile katlanır bisklet almaktan vazgeçmiş idim.

Nacizane, trafik ışıklarında beklerken araçların önüne geçmemeyi tecrübe ettim. Arkalarında durup, hepsi hareket ettikten sonra hareket etmek daha güvenli olacak.
    Dönüş yolunda da aynı şekilde, Büyükçekmece Gürpınar sahil şeridini takip ettim. Kadırga'nın, yani Liman Kafe'nin hemen yanındaki rampaya çıkarak Beylikdüzü yolundan devam ederek Yavuz Sultan Selim Bulvarı'na eriştim.
    Rampaların çoğunda yoruldum ve bisikletten inmek zorunda kaldım. Tek başına bu ikinci binişimdi.
    Rampalar gözümü çok korkutuyor. Zamanla, kondüsyonum arttıkça bu zorluğu da aşabilirim inşaallah.

2. Mehmet Serpi

Mehmet Serpi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tebrikler ama fotoğraf yokmu?

3. Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Maalesef telefonumun şarjı bittiği için fotoğraf çekemedim :)

4. Serkan B.

Serkan B. Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Genelde aynı yolu bende kullanıyorum. Hafta içi ve pazar günleri antrenman olarak beylikdüzü de 16 km lik bir Parkur oluşturdum . Cumartesi günleri buyukcekmece turu yapıyorum. Ortalama 40 km lik yol yaptığım oluyor bazen. Umarım karşılaşırız.

5. Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Serkan Bey;
    Arzu ederseniz bir gun planli bir tur gerceklestirebiliriz.

6. Hamit PEHLİVAN

Hamit PEHLİVAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir süredir sürdürdüğüm araştırmalar sonucunda cuma günü Salcano ng 650 29V almaya karar verdim. Cuma gününden itibaren bu güzergahlarda birlikte gezmek nasip olur inşallah. Serkan Bey sizin 16 Km parkurunuzun istikameti nedir acaba

7. Serkan B.

Serkan B. Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye: