Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylikdüzü Beykent Bisiklet Yolları

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Mur@t_Ok tarafından paylaşıldı.

1. Mur@t_Ok

Mur@t_Ok Aktif Üye

Adı:
    Murat OK
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba,
    Öğle arası bisikletimle Beylikdüzü Beykentte dolaşırken gerek bisiklet yollarının bozukluğu,
    gerekse bisiklet yollarına dökülen molozlar ve gerekse kaldırıma bırakılan araçlar. Kaldı ki araçlar için o kadar park yerleri var Beylikdüzünde. Molozlar için Belediye arayın gelip alalım dediği halde yola dökmüşler. Keyifli olan bisiklet sürüşümü bir nebze olsa üzüntüye sebep olmuştur. Lakin Bisiklet aşkı her zaman keyfe dönüşmesini bilir.

Konu hakkında Beylikdüzü Belediyesine şikayette bulundum.Resimleri de yolladım. Umarım dikkate alırlar
    Sizce ne yapılmalı nasıl bir yol izlenmeli.

IMG_20160420_121700.jpg IMG_20160420_121649.jpg IMG_20160420_121359.jpg IMG_20160420_121417.jpg IMG_20160420_121510.jpg IMG_20160420_121515.jpg

02/07/2016 bisiklet yolları aynen devam bozuk yollar, işaret yok, bisiklet yolu olduğuna dair hiç bir şey yok.. Çözüm de yok. Belediye sessiz. Bisikletliler Derneğine yazdım sadece serzenişte bulundu.

IMG_20160702_104348.jpg IMG_20160702_091838.jpg IMG_20160702_091748.jpg

Evet az önce attigim Tweet mesajima cevp geldi inşallah en kısa zamanda Beylikduzune yakışır bisiklet yoluna kavusuruz IMG_20160703_001255.JPG

2. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sorunun çözümlenmesi için zaten gerekli merciler çalışmalarını yürütüyorlarmış.Bence sorun çözümlenmeseydi konuyu açmanız daha mantıklı olurdu.

3. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ne güzel bisiklet yolu öyle :):)

4. ikizleradami

ikizleradami Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet yolu muymuş orası Allah Allah :D

Marmarapark - Beykent Kolan Hastanesi arasında işe gidip geliyorum her gün. Yolun bozuk ve bakımsız olmasını filan geçtim artık Hilal Konakları'nın o taraftaki bisiklet yolu üzerinde simitçi ve karpuzcu var daha ne diyeyim :)

5. Mur@t_Ok

Mur@t_Ok Aktif Üye

Adı:
    Murat OK
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Arınç O yol çok eski bir yol. İlgili merciler gerekli çalışmaları başlatmışlar ama icraat şimdilik yok. Normal standarlardaki bisikleti yolları pürüzsüz maviye boyanmış tüm ikaz uyarılar mevcut olmalıdır. Kaldi ki sorun çözümlenmesini beklememeli bilinçli bir vatandaş olarak isteklerimizi iletmeliyiz onlarda yapmalı. Duyarlı olmalıyız. Belediyeler vatandaşlara hizmet ermek için vardır.
    @ikizleradami Simitçi, karpuzcu olması yine yine iyi insanlar molozları dökmüşler. Kaldi ki belediye zaten telefon açtığınızda molozları alıyor.
    @ozeltimci09 evet görünürde çok güzel bir yol ama orada bisiklet sürerken bir de bakın. Çukurlar, çakıllar, Moloz yığını, park etmiş araçlar

Arınç bunu beğendi.
  6. selahattinfidan

selahattinfidan Yeni Üye

Adı:
    Selahattin FİDAN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bunlarda Bursa-Nilüfer'den.Sadece iki kare durumu anlatmak için yeterli sanırım

Ekli Dosyalar:

7. cctolga01

cctolga01 Yeni Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
    çukurova üniversitesi yolunda da 1 metre genişliğinde bisiklet yolu ambulans geçişini engellediği için kaldırıldı nasıl engelliyorsa artık

8. zubeyr gun

zubeyr gun Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bence çok güzel bisiklet yolları ama belediye mtb ciler dümdüz yolda sıkılmasın dağda sürmeyenlere bari dağ havası oluşturalım diye öyle yapmış olabilir :D

9. BisikletJantı

BisikletJantı Yeni Üye

Adı:
    umut
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hocam beykentte nerede oturuyosınuz bende beykentteyim mtb kulllanıcısıyım.:)

10. mywashere

mywashere Aktif Üye

Adı:
    Mehmet YILMAZ
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benimde aklımdaydı bu güzergahı belediyeye bildirmek ayrıca saray sac tavanın valeside otopark olarak kullanıyor bisiklet yolunu onun biraz aşağısında ise rögar kapağı ,yayageçici direğiyle ve bisiklet yolunun yarıaına kadar burnunu sokan araçlar ,moloz yığınları ile tam bir mtb parkuru havası veriyor teşekkürler beylikdüzü belediyesi

Mur@t_Ok bunu beğendi.
  11. BisikletJantı

BisikletJantı Yeni Üye

Adı:
    umut
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @mywashere orda oto yıkamada vardı karşıya doğru geçiyim derken adamın tekine girdim:eek: yetmemiş gibi bide adamdan azar yedim :agla:

12. mywashere

mywashere Aktif Üye

Adı:
    Mehmet YILMAZ
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Karşı tarfın bisiklet yolu daha bi değişik bisiklet yolu yapayım derken boyalı çakıllı bişey yapmışlar

13. Mur@t_Ok

Mur@t_Ok Aktif Üye

Adı:
    Murat OK
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @BisikletJantı ben İski mudurlugunun orada oturuyorum akşamları veya bazı günler gurpinara inerken bu yolu kullaniyorum

14. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Muradım öyle tweetle, facebook ile olmaz. Bana attıkları tweet ile geçiktirmişler gibi geldi. Dostlar işte görsün diye Ekrem beyi eklemişler ama, o ya bakmıştır, ya bakmamıştır. Bence fotolar ile beyaz masaya şikayet etmek gerek. Hem tweet ile yolun rehabilite edileceği söylenmiş, peki o yola o yığıntıya atana ne olmuş. Ne yapmışlar, ceza kesmişler mi? Yaptırım olmazsa yarın yine aynısını yapacaklar. @speed1000

15. alihank

alihank Yeni Üye

Adı:
    Alihan Koçoğlu
    Bisiklet:
    Merida
    Herkese selamlar,

Belediye içerisinde rota konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bisiklet yolları yapımı fen işleri müdürlüğü planları dahilinde mevcut fakat uygulama zamanları biraz ileri tarihli. Özellikle Yaşam Vadisi planlarının büyüklüğü diğer çalışmaların zaman çizelgelerini çok etkiliyor. Belediyenin üstüne eğildiği ve halka sunacağı bisiklet ve yürüyüş rotaları da 1-2 hafta içinde belli olacak. Harita üstünde görebileceksiniz.

Kendim de bir bisiklet kullanıcısı olduğumdan, işe de o şekilde gidip geldiğimden azami ölçüde bisikletçi güvenliği açısından her şeye dikkat edeceğimizi söyleyebilirim. Tüm herkese de yollar için gösterdikleri hassasiyete teşekkür ederiz. Bisiklet temelli planlarımız uygulamaya geçtikçe muhakkak ki buradan da bilgilendirme yapacağız.

mywashere ve akify. bunu beğendi.