Beylikdüzü-Bakırköy-Beylikdüzü

orkunuslu

Üye
Tepki
24
Bugün Beylikdüzü-Bakırköy-Beylikdüzü yaptım. Pek çok arkadaş için kısa bir mesafe belki, bununla birlikte yıllar sonra bisiklete dönüş yapan birisi için 2 hafta sonunda iki kere 50 km devirmek emin olun çok tatmin edici.

İnsan araba ile gezerken gözden kaçırdığı bir takım detayları yakalayabiliyor bisikletle gezerken. Örneğin küçükçekmeceden menekşeye kestirme yol üzerindeki köprü, insana sanki hollandada kanallar üzerinde geziniyormuş hissini veriyor.

Lafı fazla uzatmadan fotoları ve istatistikleri paylaşıyorum...

Rota : Beylikdüzü - Bakırköy - Beylikdüzü
Toplam Mesafe : 53,82 km
Maksimum Hız : 46,9 km
Bisiklet üzerinde geçen süre : 3 saat 43 dakika
Toplam tur süresi : 6 saat 20 dakika
Ortalama hız : 14,68 km

Giderken ilk kez 25 km mesafeyi durmadan aldım. (Arada fotoğraf için durduklarımı saymıyorum).
Gidiş toplam süresi 1 saat 30 dakika ve bisiklet üzerinde geçen süre 1 saat 20 dakikaydı. Dönüşte ise Avcılar sahilden tırmanmaya geçtiğimde epey bir bitkindim ve çok yorucu oldu. Yine de ileriki haftalarda bu rotanın toplam süresini 4 saatin altına indirmeyi hedefliyorum...

Burası Ambarlı Petrol Ofisi dolum tesisleri
(link)

Buradan geçerken muhteşem çam kokuları aldım... Manzarada hoşuma gitti...

(link)

Bu sokak benim favorim. Arabalar olmasaydı çok daha iyiydi...
(link)

Avcılar sahilindeki marina...
(link)

Avcılar sahilindeki yürüyüş ve koşu parkuru
(link)

Menekşe kestirmesindeki bir sokak...
(link)

Menekşe kestirmesindeki kanal ve köprü...
(link)

Menekşe sahildeki yürüyüş parkuru
(link)

Bu kadar martıyı bir arada gördünüz mü?
(link)

Bu da yoldaki eğim grafiği. Carrefour'un oradan beylikdüzüne tırmanış rampası başta ve sonda. Baştaki iniş, sondaki tırmanış. 45. km'den sonra önce 1,5 kmde 50 metrelik bir tırmanış, sonrasında 2000 metrede 115 metre tırmanış var. 50 km yoldan sonra bu tırmanış biraz zorladı. Hatta son bölümde bisikleti elime aldım... :boese157:

(link)

Herkese sevgiler...

Scudo

seykem

Aktif Üye
Tepki
52
Tebrİkler Resİmler Cok Guzel Olmus Daha Fazla Cekseydİn Cok İyİ Olurdu Beylİkduzu Gurubu İle İrtİbata Gecmende Fayda Var Gezİlerİn Devami Dİlegİ İle Pedalin Her Daİm Donsun ....

• Beğen
Tepkiler: orkunuslu

orkunuslu

Üye
Tepki
24
@seykem

Selamlar, Beylikdüzü grubu ile irtibattayım. Bununla birlikte çarşambaları iş çıkışı müsait oldukça (hoş bir kere olabildim ya) katılabiliyorum.

Çok dur-kalk yaparak şimdilik enerji tüketmek istemedim. Kondisyonu biraz daha toparlayınca daha çok resme yer verebileceğim...

Tekrar teşekkürler

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@orkunuslu

Güzel yol katetmişsiniz. Açıkçası bende bayrampaşa - avcılar - bayrampaşa şeklinde hareket etme düşüncem var.

Avcıları gezmeye gideceğim :))

• Beğen

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Avcılar sahilde Büyükşehir belediyesi harıl harıl inşaat yapıyor. DEV bir parka dönüşecek eskiden mezbelelik olan sahil. Bostancı civarında olduğu gibi kayalıkların hemen yanından ilerleyen geniş, kaymak beton bir yol bitti bile. Bazı yerlerde çimenleri bile toprağa yaydılar. Müthiş boyutlarda hafriyat yapılıyor, bitkilere uygun toprak yayıyorlar, yürüme yolları, çocuk parkları vesaire de inşaa ediliyor. Güzel olacak gibi, inşallak E-5'in kıyısında K.Çekmece'deki park gibi çöp dolmaz. Vandal dolu ortalık yahu. :(

• Beğen

Sedona_Royal

Aktif Üye
Tepki
137
Bende beylikdüzündeyim. Bende de sedona 711 var. Ama uzun turları biraz daha kondisyon yaptıktan sonra düşünüyorum. Çok güzel bir gezi yapmışsın.

trinity72

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Orkuncum,

Cok guzel bi gezi olmus...Bir gece oncesinden aldıgım icecekler ve Cumartesi aksamı katılmam gereken bir dugun daveti sebebiyle gelememistim biliyosun...Ama hakkatten gusel olmus yaw...Tebrik ederim...

Carsamba aksamı icin bekliyoruz bu arada...Cok ozlettin kendini yaw...:)

• Beğen

orkunuslu

Üye
Tepki
24
@trinity72

Elmascım selamlar, ya artık ne diyeceğimi bilemiyorum, yarın akşam elazığa gidiyorum... :mad:

Sana ve guruba karşı yüzüm kıpkırmızı... :(

cumartesi sabahı gelmek isteyen olursa, bi bakırköy daha düşünüyorum. Hem metin bisiklete gidip SPD veya Eggbeater taktırayım, hem ayakkabı alayım, cumartesi günü biraz düşeyim de şu kilitli pedal olayını çözeyim istiyorum.

orkunuslu

Üye
Tepki
24
Bugün bu turu tekrarladım.
Bu sefer haramidere yokuşunu tek pedalda çıktım.
(bir öncekinde Mediamarktın önünde bisikleti elime almıştım).
Süre ölçümü ve foto çekimi yapmadım ama son derece tatmin ediciydi...
:)

seykem

Aktif Üye
Tepki
52
@orkunuslutbrikler orkun bey spdler nasıl faydası tartısılmaz tabi ki

orkunuslu

Üye
Tepki
24
@seykem

Kemalcim selamlar,
SPD'yi biraz erteledim. (Ayakkabı fiyatı biraz gerdi beni şimdilik).
Onun yerine lastikleri yol lastiğine çevirdim, bi de tamir seti aldım.
SPD olayı artık eylül'e kaldı...

Hafta içi yaptığımız avcılar sahili gezisi (bu arada trinityden hala fotoları bekliyo muyuz?) vs. kondisyon artıyor. :)
Çarşamba akşamı Görüşmek üzere (Umarım mesaiye kalmam gerekmez)

seykem

Aktif Üye
Tepki
52
Abi sana mesai vız gelir ne yap ne et goruselim ..:D sorma yaa bi kısmet olmadı resimleri gormek ama bizim isimiz allaha kalmıs yanı :D