Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beylerbeyi-riva hafta sonu antrenmanı

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

 1. Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.078
  Beğeniler:
  8.081
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Arkadaşlar merhaba,

  Geçen yıl şirket çalışanları arasında başlattığımız Beylerbeyi-Riva hafta sonu antrenmanını bu dönem de her hafta sonu sürdürmeyi planlıyoruz.

  Geçen yıl bu antrenmanı dört-beş iş arkadaşıyla başlatmıştık (bendeniz, Arkın Şeker, Yılmaz Filiz, Burak Elmas, Gökçe Dayı); bu arkadaşların bisikletçi dostları da aramıza katılınca, 15-20 kişilik gruplar halinde antrenmanlar daha eğlenci hale gelmişti. Bu yıl da ilk antrenmanımızı 6 kişiyle geçen hafta başlattık.

  Geçen yıl Cumartesi sabahları 6'da Beylerbeyi'nde buluşuyor, Riva'ya vardıktan sonra 15-20 dk.'lık bir mola ile başlangıç noktamıza geri dönüyor, 10:30 gibi antrenmanı bitiriyorduk. Ancak Cumartesileri bir bakıma iş günü olduğundan, Beylerbeyi-Beykoz arasında trafikle karşılaşıyor, Çengelköy gibi dar yerlerde yayalar ve araçlarla omuz omuza gitmek zorunda kalıyorduk. Bu yıl Cumartesi yerine Pazar günleri aynı saatler trafik açısından daha uygun olacak.

  Antrenmanın genel gidişatı; Beylerbeyi-Beykoz arası orta tempoda grup halinde sürüş, Beykoz korusu yokuşundan itibaren Riva yolu bağlantısına kadar genelde yokuşlar olduğundan, herkesin kendi temposundaki arkadaşlarla birlikte sürmesi tercih edilir. Riva yolu bağlantısında grup biraraya gelir, devamında Riva'ya kadar herkes kendi temposunda ilerler. Riva'da mola verdikten sonra aynı yolu ters yönden giderek başlangıç noktasına geri dönülür (grup Beykoz korusunda biraraya gelerek, Beykoz-Beylerbeyi arasındaki araçlara karşı 2'li veya 3'lü gruplar halinde daha tedbirli gider).

  Antrenmanın hızı nedir gibi bir soru çok anlamlı değil; Beylerbeyi-Beykoz arasında herkesin gidebileceği bir performans olacak ancak sonrası bireysel gücünüze kalır.

  Katılmak isteyenler olursa buradan haberleşebiliriz. Çok katı kurallara gerek yok ama ailesinin onayına gerek olmayacak bir yaşta olmak ve kasksız gelmemek önemlidir. Grubun lideri olmadığından grubun sürüşünü riske atmamayı ilk kural olarak bilmek önemlidir. Grubun yaş ortalaması 30-50 arasıdır (en yaşlısı benim).