Beyler başkentimiz bayburt ya da karaman olmalı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@1 adam haklı beyler,

bende şöyle bir bakayım dedim haritaya gözlerim kan çanağı oldu bulamadım yinede. ben arkadaşımızı sonuna kadar destekliyorum ve evet diyorum

aldın şukunu...

Scudo

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
1982 Anayasası
MADDE 3.– Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.
Başkenti Ankara’dır.

Eğer anayasadan da değiştirebilecekseniz durmayın devam edin :)

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Ukalalık saymazsanız İstanbul'da doğmuş ve büyümüş biri olarak Türkiye'nin gerçek başkenti İSTANBUL'dur. Sanat,spor,bankacılık ve ekonomi burada. Siyasetin pisliği ile uğraşmamak için onu da Ankara da bıraktık.:D :D

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Hayır.

(Mesajınız çok kısa. Lütfen 10 karakterden daha fazla yazın.)

barışveçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
407
düşmandan evvel vatandaşın bulabileceği bir yer olsun başkent. ne yapacak bu millet bayburt başkent olunca?ara ki bulasın. düşünsene düşman işgali var biz başkenti savunacağız ama nerede savunacağız bilmiyoruz. :D

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
katılım için çok teşekkürler arkadaşlar, yalnız konu tamamen eğlence amaçlı açıldı, ciddiye alıp tadımızı kaçırmayalım :D

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
:) Alıntı: Zaytung

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Esnasında Yozgat'ın Bir Süredir Varolmadığı Fark Edildi

http://www.zaytung.com/fotos/yozgat-.jpg

Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin Kırşehir-Yozgat arasında yürüttükleri rutin yol bakım ve onarım çalışmaları sırasında, Yozgat'ın bir süredir varolmadığı fark edildi. Durumu gerekli mercilere ileten Karayolları, asfaltlama çalışmalarına Yozgat bulunana kadar ara verildiğini açıkladı.

Karayolları 6.Bölge Müdürlüğü 65.Şube Başmühendisi Ersin Özbükey'in İçişleri Bakanlığı'na yaptığı şikayet üzerine yapılan incelemelerde, Yozgat ilinin olması gereken yerde bulunamadığı anlaşıldı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Ersin Özbükey, "Kırşehir - Tokat 60-105 km arası muhtelif yol çalışmaları dolayısıyla yol kontrollü olarak tek şeritten sağlanmaktaydı. Projenin Yozgat ayağına geldiğimizde bambaşka bir gerçekle karşılaştık” şeklinde konuştu.

Teknik hata yok

Özbükey, "Başta biz bir hata mı yapıyoruz acaba diyerek elimizdeki haritaları detaylıca inceledik, fakat haritalar senelerdir bilfiil kullandığımız haritalar; nitekim haritalarda sorun yoktu" sözleriyle teknik bir hata yapılmadığının altını çizdi ve ekledi: "Sonradan merkezden gelen ve birkaç sene önce muhtemelen Yozgat'tan geçmiş olabileceğini ifade eden bir mühendis arkadaş da baktığımız yerin doğru yer olduğunu doğruladı."

"Hiç varolmamış gibi"

"Yozgat'ın olması gereken yerde bırakın karayolunu binayı, ne bir temel ne bir çöp yoktu" diye devam eden Ersin Özbükey, "Yozgat diye bir yer hiç olmamış gibi bir manzara ile karşı karşıyayız. Mühendis arkadaşımızın temin ettiği üzerinde 'Güzel Yozgat' yazan ahşaptan bir dinlenme tesisi işi anahtarlıktan başka, elimizde Yozgat diye bir yerin varolduğu hakkında hiçbir kanıt yok" sözleriyle içerisinde bulundukları çözümsüzlüğü gözler önüne serdi.

"Kimsenin fark etmemiş olması düşündürücü"

Telekomunikasyon Kurulu ise, Yozgat koduyla yapılmış son telefon görüşmesinin 12 Ocak 2010 tarihinde, saat 15:03'te yapılmış göründüğünü belirtti. İçişleri Bakanlığı Müfettişi Nihat Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "O tarihten bu yana Yozgat'la ilgili elimizde en ufak bir veri yok. Bu zaman zarfı içinde koskoca 70 milyonluk Türkiye'de bir Allahın kulunun Yozgat'la iletişim kurma ihtiyacı duymamış olması oldukça düşündürücü" sözlerine yer verdi.

İçişleri Bakanlığı'nın yürüttüğü soruşturmada 66 plakalı bir aracın en son olarak Kırşehir yakınlarındaki Yanışlı Dinlenme Tesisleri'nde görüldüğü bilgisine ulaşılması incelemelerin yönünü bu tesise çevirirken, Akut öncülüğünde kurulan bir arama ekibinin bir zamanlar Yozgat'ın bulunduğu düşünülen mevkiye doğru yola çıktığı da gelen haberler arasında.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yeni başkent için önerim batman uluslararası bir isim akılda kolay kalıyor.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben karaman'lıyım bencede karaman başkent olsun.

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
Önerinize şu şekilde cevap vereceğim. Az sonra aşağıda yazacakları Bayburt esnafının ağzından alınmıştır tamamen.

"Bayburt nasıl il oldu acaba ?" (Bu soruyu gerçekten şaşırdığımdan sordum çünkü il olması için bayağı gelişmesi lazım bence)

Zamanın Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal hasta yatağında yatmaktadır. O zaman kendisine bir grup ziyaretçi gelir Bayburttan. Tabi kabul edilirler. Rahmetli çok mutlu olur. Zira bu kötü halinde ziyarete gelen ilk gruptur kendileri. Özal sorar:
"Ne istersiniz benden ?"
Grup Bayburtun il olması için istekte bulunurlar ve Bayburt İl olur.
Daha sonra Özal daha önceden gitmediği Bayburta gider ve ilk yorumu şu olur.
"Aman allahım ben ne yapmışım.."

Bu tamamen kişiden duyduğum bir şehir efsanesidir.
Doğru olup olmadığını bizde yaşamadığımızdan bilmiyoruz tabi ki..

Ama bırakın Başkenti,gerçekten İl olması biler tartışılır bence..

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar lütfen konuya ciddi yorum yapmayın, konu tamamen eğlendirmek amacıyla açıldı, ben bu forumu tanıyosam mutlaka tartışma çıkar burda konu heba olur :D

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
İlk başta ben de ciddi sanmıştım. :D

Yozgat olayı çok iyiydi. :D:D

Tepki
27
De get Bayburt de get Bayburt de get sende nem kaldı
Hasan Kalasında aman çaketim kaldı