Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beydağ Turu Güncesi

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Devrim Uyanık tarafından paylaşıldı.

1. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. Evren Uyanık

Evren Uyanık Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Doğukan Aksu ve Devrim Uyanık bunu beğendi.
  3. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çok güzel tabi imdat dediginizde yetişcek biri olmasıda süper tek kötü yan eski anıların yerini bakımsız döküntü harabe bırakılan güzel yerler malesef

Evren Uyanık ve Devrim Uyanık bunu beğendi.
  4. mehmetsarı

mehmetsarı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bozdağ tırmanışı, hem de yaz sıcaklarında takdir edilesi. bir solukta okudum güncenizi, paylaşımınız için teşekkürler.

Devrim Uyanık ve Evren Uyanık bunu beğendi.
  5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Fotograflar ve anlatımınız bir harika. Bence buradan da paylaşın blogdaki içerikleri, sonuçta insanlarımızı bilirsiniz sadece link varsa içeriği ile bile ilgilenmediği oluyor.
    Elinize, ayağınıza sağlık.

6. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haklısınız, ben de açıkcası link tıklamayı seven bir profil değilim. Daha çok yaşlanınca bakar iç geçiririm diye yazıyorum bunları üç beş ayda bir. Bunu yazmak bile belli bir motivasyon gerektiriyor. Karanlıkta uyanıp da yatakta, sürüşe çıksam mı uyumaya devam etmek varken mücadelesini vermek gibi birşey bunu yazmak benim için. O yüzden forum için tekrardan formatlamaya gücüm yetmiyor, link verebiliyorum ancak ;)

7. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayağınıza ve de kaleminize sağlık. Bir solukta okudum. Selamlar...

8. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Devrim güzel bir tur ve çok güzel bir anlatım olmuş. Lojmanların o haline de üzüldüm. İnşallah en kısa zamanda değerlendirilir. Evren geçmiş olsun.
    29 Ekim'de bir tur yaptık, turda Almanya'dan gelen turcularla karşılaştık. Özellikle sizi zorlayan durum ne oluyor diye sordum, köpekler diye cevapladı birisi.

Evren Uyanık bunu beğendi.
  9. Evren Uyanık

Evren Uyanık Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklete ilk başladığımda köpeklerden baya korkuyordum. Yanımda taş taşıyordum, ileride köpek görünce duruyordum, ne yapacağım diye düşünüyordum. Zamanla gitgide alıştım. Önce bisikletten inince havlamayı kestiklerini öğrendim. Sonra havlasalar da kovalasalar da bir şey yapmadıklarını, sürmeye devam edince bir süre sonra kovalamaktan vazgeçtiklerini öğrendim. Artık ne boyutta olursa olsun umursamıyorum, durmadan yoluma devam ediyorum. Ancak bu gezideki olay gerçekten istisnai bir durumdu. Hayvanlar grup halinde ve dağınık bir şekilde yola fırladılar, bir tanesi de bizim geldiğimiz tarafa değil diğer tarafa bakarak yola doğru koştuğu için bizi görmedi, ben de her ne kadar sola doğru kaçmaya çalıştıysam da hayvan üstüme doğru koşmaya devam edince yolun ortasında çarpıştık. İzmir-Ankara karayolu gibi işlek bir yolun ortasına bodozlama düşmüş olmak beni en çok rahatsız eden konu oldu. O sırada arkadan araç gelmiyor olması bizim şansımız oldu. Bendeki ve bisikletteki zararlar ikinci planda kaldı, ucuz atlattık dedik.

Artık yol kenarında bile köpek görsem, havlamıyor ya da kovalamıyor bile olsa, birden yola fırlar mı, önüme atlar mı gibi bir fobi gelişti. Eskisine göre daha temkinli davranmaya başladım. Hızlanayım da o kovalayamadan kaçayım demek yerine biraz yavaşlayayım da ne olur ne olmaz diyorum artık. En geleneksel yöntem olarak durup köpeğin olduğu yerden yürüyerek geçip bir süre uzaklaştıktan sonra bisiklete tekrar binmek, her ne kadar vakit kaybı gibi görünse de, en güvenlisi belki de.

Bu arada bu konudan ayrı olarak, geçen bir bisiklet gezisinde bizimle beraber gelen, yanımızdan koşturan bir köpek vardı. 5-10 bisikletli vardık, kalabalık bir gruptuk ve köpek sürekli bizim yanımızdan, aramızdan, bazen arkamızdan, bazen önümüzden koşarak bize eşlik ediyordu. İşin ilginç tarafı köpek bize hiç havlamıyor, yanımızdan geçen arabaları kovalıyordu :) Daha da ilginç tarafı, ki ben böylesine ilk kez şahit oldum, hayvan kovaladığı her arabanın tamponunu ısırıyordu. 5-10 kilometre kadar bizimle koştu sanırım, o sırada abartmıyorum 4-5 tane arabanın tamponunu ciddi ciddi ısırdı. Bir tanesinin tamponunun çizildiğini bizzat gördük. Birkaç tane arabanın da kapısını ısırmaya çalıştı. Isıracak bir yer olamadığı için kafa attı desek daha doğru olur :) Böyle bir azmanı da ilk defa gördüm, gruptaki herkes gibi ben de çok şaşırdım. Bisiklet sürerken kovalayan köpekler için ısırmaz bir şey yapmaz diyoruz hep, ama hayvan o arabaların tamponlarını öyle bir ısırıyordu ki kovalarken, bisiklet süren birisinin bacağını o şekilde kapsa kesinlikle yere yığar hastanelik eder.

10. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ayaklarınıza sağlık...

Evren Uyanık bunu beğendi.