Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beyaz Şahin 34 LF 663

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında chnkrmz tarafından paylaşıldı.

1. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    başlıktan konuyu az çok tahmin etmişsinizdir.
    aslında şöförü takdir ediyorum. ikiz aynası ile yanımdan hızlıca geçerken kolumdan toz aldı. bunu yapmak her baba yiğidin harcı da değildir.

dün gop 1. bisiklet şenliğinden dağılırken çevre yolundan eminönüne giderken araç yanımızdan sıfır gaz vererek geçti.

bende buna istinaden bu akşam karakola gidip arkadaşa ödül vermelerini rica edicem. çok prof kullanıyordu aracı. böyle davranış karşılıksız kalmamalı.

2. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Böyle ödülleri vermekte hepimiz sağduyulu olmalıyız. tebrik ediyorum seni arkadaşım.

chnkrmz bunu beğendi.
  3. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sahin diye ayirmayalim.
    Ben son model jipleriyle dibimden gecenleri de biliyorum

nonsteril, atag, Nyusha ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  4. arayanbulur

arayanbulur Aktif Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    zihniyet aynı oldukdan sonra bindiği araç farketmiyor....

Exciting ve hayatgezi bunu beğendi.
  5. Çağrı Fatih Yamalı

Çağrı Fatih Yamalı Bisiklet Terbiyecisi

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Knk geçmiş olsun ama dün benim saydığım kadarıyla 11 araç bu hareketin türevlerini bize yaptı. Peşini bırakmayın bence.

chnkrmz bunu beğendi.
  6. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şahinler'de ikiye ayrılıyor aslında. Biri normal düz fabrikadan çıktığı gibi, biri de yarış arabası zannedilen ve bir kaç değişiklikle ( egzoz siyah cam vs ) altlarındaki arabanın dünya harikası olduğunu zannedenler var. Sizin ki hangisiydi

7. arayanbulur

arayanbulur Aktif Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @nazmi bilmez

tahmin hakkımı kullanayım bende

ferrari görünümlü şahin :D

nazmi bilmez bunu beğendi.
  8. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @chnkrmz hocam aynısı geçen hafta benim başıma geldi.bostancı tuzla sahilinden yoldan gidiyordum en sağdan yolda boştu kahverengi bir şahin herhalde tam dibimden geçti ben gidonu sola kırsam bilmeden , kaza olabilirdi bunlar bilerek mi ne yapıyorlar:(

chnkrmz bunu beğendi.
  9. cnyn rdr

cnyn rdr Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    geçmiş olsun malesef ülke şartları böyle,ne zaman normal bir ülke oluruz bilmiyorum . . .

yaboga bunu beğendi.
  10. oguzhancgdm

oguzhancgdm Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Adam bisikletin üstünden geçti 20 lira atayım bitsin dedi.Polis çağırdık polis biz haklı olmamıza rağmen hiç umrunda olmadı gittiler helva alıp yediler çarpan adamada amca sen iyi birine benziyorsun ceza yazmıyorum dedi.Sağolsun polislerde bisiklete karşı çok duyarlı

yaşar köse bunu beğendi.
  11. Kahveci

Kahveci Kıdemli Üye

Adı:
    Cem Kahveci
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Size ve diğer tüm bisikletlilere aksiyon kamerası kullanmanızı tavsiye ederim. Ben sipariş verdim gelmesini bekliyorum.

Bu medeniyetten bihaber cahillerle başa çıkmanın en iyi yolu. Elinizde görüntü olduğu zaman polis de işlem yapmak zorunda.

Büyük şehirlerde, bu karmaşanın içinde kamerasız sürüş yapmak büyük risk aslında. Sırf bisikletlisiniz diye trafikte/herhangi bir kazada vs. haklıyken haksız duruma düşürebilirler. Sebep olmadığınız şeylerin cezasını çekebilirsiniz ya da madur olduğunuzda karşı taraftaki "iyi amca" ceza yemeden yoluna devam edebilir.

oguzhancgdm bunu beğendi.
  12. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben de bir jip tarafindan sıkıştırıldım gecen, sans eseri kafamda kamera vardi bilgisayari acmayi bekliyorum upload etmek icin :)
    Videolar kanit niteliginde yanilmiyorsam. Edinmek lazim aslinda birer tane

Gökhan BİROL ve Kahveci bunu beğendi.
  13. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Kahveci bende sipariş verdim beklemedeyim. inşallah gelir.

Kahveci bunu beğendi.
  14. sadık arıcan

sadık arıcan Yeni Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    2014 Temmuz ayın da bisiklet ile işime giderken arkamdan gelen ticari taksi birden sağ tarafa döndü bende çarpmamak için sıkıca fernleri sıkınca iyi bir havalanmadan sonra yere düştüm taksi içindeki müşteri korku ile bana bakarken şerefsiz taksi şöforü umursamadan yoluna devam etti bende yerden kalkıp peşine takıldım ilerde müşteriyi indiriken yakaladım ağız dalaşına girdik bana sen bu yolda bisiklete binemezsin dedi bende ona nerde binip nerde binemiycemi sana mı sorcam dedim o bağrışmalarda gaza basıp kaçtı bende hemen pendik devlet hastanesine gidip yaralamalı trafik kazası geçirdiğim çarpan aracın kaçtığını söyledim hememn rapor düzenlediler bende rapor ile direk karakol a gidipi şikayetçi oldum ve uzlaşma yolunu kapattım tesadüf o durakta çalışan bir tanıdığımı bana yolladı davamdan vazgeçmem için ben tabikide etmedim 3 şubat ta mahkemde hakime bunun ders olsun diye mahmekemeye verdiğimi amacımın ceza alması olmadığını söyledim ve hakim orda bizi barıştırdı keşke insanlık yapıp affetmeseydim dışarı çıktığımızda arkasına bile bakmadan kaçtı gitti şerefsiz insan bir teşekkür eder değilmi bundan sonra böyle bir olaya başıma gelirse ki inşallah kimsenin başına gelmesinin sonuna kadar ceza almaları için savaşacağım

15. Mehmet Ali Mert

Mehmet Ali Mert Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ülke olarak maalesef bisikleti kültürünü bir türlü edinemedik. Yolda yanımızdan geçerken her ne kadar selam verenler ve saygı duyanlar olsa da ; araçlarını üzerimize sürüp , kahkaha atanlar daha fazla. Umarım zamanla her şey daha güzel olur ve işe bisiklete giden bir toplum oluruz.

atag bunu beğendi.
  16. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    iki kamera lazım... biri arkayı biri önü çekecek... -- geçmiş olsun...

chnkrmz bunu beğendi.
  17. Gökhan BİROL

Gökhan BİROL Forum Demirbaşı

Adı:
    Gökhan Birol
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    avrupada bisikletliler kask dahi takmıyor, biz ise maalesef kamera ile gezmeyi tartışıyoruz, hatta bir önde bir de arkada kamera olsa daha mı iyi olur diyoruz.

ne yazık ki...

Yıldıray55, chnkrmz ve CandanC bunu beğendi.
  18. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bu ülkede trafik tam bir fiyasko, kural tanımayan insanlardan anlayış bekliyorsunuz..

trafiği düzenlemesi gereken polisler bile duyarsızlaşmış, trafik polisinin önünde el frenini çekip U dönüş yapan araç gördüm polis kılını kıpırdatmadı.. ingilterede en ufak bir usulsuzlük olsun polis direkt sirenleri açarak peşine düşüyor yakalıyor gözlerimle gördüm hem de defalarca.. bu ülkede sistemin kendisi o kadar duyarsızlaşmış ki, herkes istediği gibi at koşturuyor..

sorulması gereken esas soru şu; kamu görevlilerindeki bu boşvermişlik nereden kaynaklanıyor.. bu memurlar neden görevlerini adam gibi yapmıyorlar.. bazı insanlar kendilerini kanundan daha üstün görme cesaretini nereden buluyor..

bunun gibi daha birçok soru var cevaplanması gereken.. balık baştan kokuyor haliyle vatandaş vur patlasın çal oynasın modunda yaşıyor

S26 bunu beğendi.
  19. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı başlığı 1 hafta önce bende açabilirdim aslında yaşadıklarımız birebir aynı. 4 şeritli ve bom boş yolda yanımdan sıfır geçerken gaz veren BEYAZ ŞAHİN... Yanlız benim olayım kayseride. Yanımdan geçtikten sonra ağız dolusu tabiri caizse hönkürerek küfür ettiğim doğrudur. Hani duysada kendisine yediremeyip dursa. Olmaz ki işte durmazlar basıp giderler egomu tatmin ediyorlar ne yapıyorlar bilmiyorum. Ama şöyle bi gerçek var saçma salak hareketlerin tek sahibi TOFAŞ gurubu kullanıcıları. Biraz genelleme gibi oldu fakat gerçek bu.

Uykusuz007 bunu beğendi.
  20. Uykusuz007

Uykusuz007 Kıdemli Üye

Adı:
    Lemi Öztürk
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aynen katılıyorum saçma sapan hareketlerin tek sahibinin tofaşlı magandalardır