Beyaz masayı bombalıyoruz!

Scudo

erdal ırmak

Aktif Üye
Tepki
209
YAPMIŞ OLDUĞUM BAŞVURU CEVABI GELDİ

T.C.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
BEYAZMASA

Sayın ERDAL IRMAK;

İlgi : 07/06/2010 14:20:33 Tarih ve 818452 Nolu Başvurunuz

Başvuru iletinizde yer alan sorun, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir.
Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir :

Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından İstanbul Genelinde Bisiklet Yolları yapılmasıyla ilgili olarak proje çalışmaları yapılmaktadır.
05.09.2008 Tarih ve UTK2008/24-23 Sayılı UTK (Ulaşım ve Trafik Düzenleme Kurulu) kararıyla İstanbul' un koşulları, cografi yapısı,
güzergâhların durumu ve fiziki konumları gözönünde bulundurularak yeni bisiklet yolları planlanmaktadır. Proje kapsamındaki
çalışmaların uygulamaya geçirilmesi için uygulayıcı birim olarak Yapı İşleri Müdürlüğü belirlenmiştir. Bakırköy - Sirkeci Sahil Yolu'
nda 7 Km' lik bir bölüm "Bisiklet Yolu" olarak düzenlenmiştir. İlk etapta, sahil yollarında güzergâh planlamaları yapılmıştır. Eminönü
pilot bölge olarak belirlenmiştir ve kademeli olarak İstanbul genelinde yaygınlaştırılması için uygulama proje çalışmaları devam
etmektedir.
İlk kademede planlanan bisiklet yolu güzergâhları :
- Bakırköy İDO - Alibeyköy arası (Sahil güzergâhı) : 24 Km
- Eminönü - Beşiktaş Meyadanı arası (Sahil güzergâhı) : 4,5 Km
- Üsküdar - Kartal arası (Sahil güzergâhı) :32,5 Km

------------------------------------------------------

Aşağıda yer alan bağlantıdaki kısa ankete zaman ayırmanız, çalışmalarımızda bizim için yol gösterici ve belirleyici olacaktır.

(link)

İyi günler dileriz.

MUSTAFA SÖNMEZ
İBB BEYAZ MASA
TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
02124495853
mustafa.sonmez

ALO 153 BEYAZMASA

Ömer Bingöl

Aktif Üye
Tepki
189
Bisiklet
Merida
@kerem seckin

Ben de sonuna kadar katılıyorum standart bir mail yerine basit de olsa özgün şekilde derdimizi iletmeyi ama forumda gelen cevapları ve bana gelen cevabı gördüğüm kadarıyla beyaz masa kopyala-yapıştır ile bizlere geri dönmektedir. İşte bana gelen cevap:

T.C.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
BEYAZMASA

Sayın ÖMER BINGÖL;

İlgi : 08/06/2010 23:21:47 Tarih ve 819083 Nolu Başvurunuz

Başvuru iletinizde yer alan sorun, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir.
Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir :

Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından İstanbul Genelinde Bisiklet Yolları yapılmasıyla ilgili olarak proje çalışmaları yapılmaktadır.
05.09.2008 Tarih ve UTK2008/24-23 Sayılı UTK (Ulaşım ve Trafik Düzenleme Kurulu) kararıyla İstanbul' un koşulları, cografi yapısı,
güzergâhların durumu ve fiziki konumları gözönünde bulundurularak yeni bisiklet yolları planlanmaktadır. Proje kapsamındaki
çalışmaların uygulamaya geçirilmesi için uygulayıcı birim olarak Yapı İşleri Müdürlüğü belirlenmiştir. Bakırköy - Sirkeci Sahil Yolu'
nda 7 Km' lik bir bölüm "Bisiklet Yolu" olarak düzenlenmiştir. İlk etapta, sahil yollarında güzergâh planlamaları yapılmıştır. Eminönü
pilot bölge olarak belirlenmiştir ve kademeli olarak İstanbul genelinde yaygınlaştırılması için uygulama proje çalışmaları devam
etmektedir.
İlk kademede planlanan bisiklet yolu güzergâhları :
- Bakırköy İDO - Alibeyköy arası (Sahil güzergâhı) : 24 Km
- Eminönü - Beşiktaş Meyadanı arası (Sahil güzergâhı) : 4,5 Km
- Üsküdar - Kartal arası (Sahil güzergâhı) :32,5 Km

------------------------------------------------------

Aşağıda yer alan bağlantıdaki kısa ankete zaman ayırmanız, çalışmalarımızda bizim için yol gösterici ve belirleyici olacaktır.

(link)

İyi günler dileriz.

MUSTAFA SÖNMEZ
İBB BEYAZ MASA
TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
02124495853
mustafa.sonmez

ALO 153 BEYAZMASA

• Beğen
Tepkiler: Serap Erdogan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://arkiv.arkitera.com/i/photo/project/12229.jpg

dostlar bu binayı ziyaret edeceğim bisikletsiz zincirli kuyuda
karayolları binası bu gün karayolları 1 bölge şefliğini ziyaret ettim körpü işlerine zincirlikuyunun baktığını söylediler bir yüz yüze görüşeyim bakalım ne diyecekler bu arada aynı mesajlar geliyor ve bunlar çok iyi beşiktaş sarıyer arası ve üsküdar beykoz bisiklet yollarının yapılması daha da şık olacak
vadedilen bisiklet yollarının yapılacağından eminim bir de çok güzel olacak üsküdardan kartala bisiklet yolunun yapılması evet alkışlıyorum herkesi ve yetkilileri

:in: :in: :in: :in:

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@Emir Cihan SEÇKİN

vay hoşgeldin tosunum :)
yazdığın yazını da koysana tilki..

bu arada avatar şık olmuş

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@Kudret Kurtcebe

hocam bu binanın kaç senesindeki resmi? 80ler falan mı??:)
süper
gelişmeleri merakla bekliyoruz..

yalnız gördüğüm kadarı ile hep aynı arkadaşlar yazıyor foruma

alınmayın ama biraz da böyle değilmiyiz milletçe
şikayet ederken mangalda kül bırakmayız
hadi abi ucundan tut diyince de herkes kafayı başka tarafa çevirir...

uğraşsak ne olacak ne değişecek yaklaşımına ise tamamen karşıyım..
babasının hayrına yapmıyor bu adamlar kilometrelerce yolu
talep olmasa hizmet de olmaz...

• Beğen
Tepkiler: Serap Erdogan

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
hep destek tam destek arkadaşlarrr :) dendiği gibi foruma üye olanların yarısı atsa çok şey değişir...

forum içindeki diğer arladaşlarıda aydınlatalım haberdar edelim... herkes başvurusunu yapsın ne düşünüyosa yazsın yazsınki birşeyler elde edelim... sonra hiçbirşey yapmıyıp lakırdı etmeyelim...

Başvuru Numaranız: 819849
Güvenlik numaranız: 86398

• Beğen
Tepkiler: kerem seckin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kerem seckin

evet olabilir o bina hala yerinde olması lazım bu gün beni zincirlikuyu karayollarına yönlendirdiler direk yüz yüze konuşmak daha sağlıklı bir kaç arkadaş o binaya gidebilir görüşebilir danışma bölümüne sorular sorabilir köprü için bize izni verecek artı ön ayak olacak tek kurum ulaştırma bakanlığıdır ulaştırma bakanına mail çekilebilinir taleplerimizi bildiririz sayı çok az olursa hiç kaele bile almayabilirler 40.000 kişi mail atarsa ulaştırma bakanına
bir sonuç doğabilir köprü için
bu forumda 35.000 kişi gözüküyor bakıyorum ana sayfaya her gün 1000 kişi giriyor bunun çoğu misafir kayıtlı 300 lerde oynuyor her gün

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
@Kudret Kurtcebe

Ben derimki sadece bireysel mesajlardan ziyade (bireysel mesaj atmıyalım demiyorum) mesajlarımızın yanında birliklerin grupların kurumların desteği ile platform oluşturulsa hepsinden ziyade bir bir istediklerimizi elde etmeye çalışsak.. bir konuya yoğunlaşıp bununla ilgili görüşmeler yapsak taksim meydanında kadıköy meydanında toplu gösteri yapsak pankartlarımızı açsak kanunlar çerçevesinde.. bir gazete yer verir sonra noluyo bu bisikletçilere derler tv yer verir sonra Kudret abinin dediği gibi ulaştırma bakanlığı bu ülkede bu kadar bisikletçi varmı yahu bak ne kadar sesleri çıkıyo birşeyler yapalım deseler vs vs vs.. ??? ama bunun öncesinde amann yok efendim burası türkiye olmaz etme gelmez gibi olumsuz bakmıyıp beş dakikamızı ayırmamız lazım.. hep istemek olmuyo gayret özveri lazım... ben her türlü organizasyonda varım...!!!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ermanatasoy

katılıyorum erman dostumunun düşünceleri altın değerinde
kurumların desteği tabiki stk lar olmalı sadece bisiklet derneği ile olmaz bir çok stk lar bir araya gelmeli türk iş -disk - bd - kamusen -aklınıza koca istanbulda
ne kadar stk geliyorsa sivil toplum kuruluşlarının dayanışması tabi aynı zamanda memurların işçilerin çiftçilerin tarlada çalışan emekçilerin sorunları olduğu vakit biz bisikletlerimizle onların yanında olmalıyız tüm emekçi stk ların yanında olmalıyız aynı şekilde onlarda bizim taleplerimiz olduğu vakit yanımızda olmalılar istanbulda tam bir stk dayanışması olmalı o vakit bir şeyler olur ve taşlar oynar nerde çokluk orda ses var

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
birde gerçekten her bisikletlinin her türlü desteğine ihtiyaç var bence böyle bir organizasyonda aman efendim bugün yorgunum çıkmıyım diyenler... msl pazar günkü organizasyonda ne kadar çok insan olursa o kadar ilgi alaka olur basın tarafındanda devlet kurumları tarafındanda... bisiklet geleceğin ulaşım aracı bence... o nedenle profesyonel olanıda kapıcısıda keyfi biniciside yarışmacısıda vb. hepsi gelmeli kimi görsek yolda davet etmeliyim.. yok kas takmamış yok markası şu değil bu bizim gibi süremez vb. saçma düşüncelere yer vermektense.. bisiklet uğruna elimizi taşın altına koyup kim ne yapabiliyosa yapmalı... pazar günü şöyle yolları bi kitleyelim bisikletle km lerce kuyruk yapalım görsünler :) ondan sonra anlasınlar bu bisikletçiler dandik bisiklet yolu ile susturulamaz ciddi kafa yormalıyız desinler...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ermanatasoy

erman dostum
bu düşüncelerini alkışlıyorum evet turumu iptal ederek bu konuda öz eleştirimide
yaparak bende o gün geleceğim evet sırf burda bizde varız demek için evet burada kimin organize ettiği önemli değil farklı bir stk kuruluşu bu olayıda yapsa tema örneği onuda desteklemek gerekir sonuçta bisikletin var olduğunu sivil toplum görmeli evet düşüncelerimi değiştirdiğin için sana teşekkür ederim dostum

:in: :in:

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
@Kudret Kurtcebe

Rica ederim Kudret abi.. bende kendimce kararımca ogün işi asıp eşimi annesine yollıyıp pedallıcam :) önce biz bir olalım.. gerisi gelir... bu pazar herkesi davet edelim..

not: mesajlarımdan dolayı bu adam fena gaza gelmiş diyeninizde olucaktır.. saygıyla karşılıyorum ama bisiklete biniyosak eğer birbirimizi eleştiricemize hadi ulan bende gidiyim yada tamam be bende gelicem bu hafta diyin.. :) bakın görün neler olucak :)

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ATILGAN

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ermanatasoy

dostum
doğru lafa ne denir beni tetikleyen açıkçası aşağıdaki düşüncelerin olmuştur alkışlıyorum ve teşekkür ediyorum

pazar günü şöyle yolları bi kitleyelim bisikletle km lerce kuyruk yapalım görsünler ondan sonra anlasınlar bu bisikletçiler dandik bisiklet yolu ile susturulamaz ciddi kafa yormalıyız desinler...

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
bende Kerem beye teşekkür ederim.. iştirak edicek binlerce insan bulunurda konuyu açıcak bahsedicek birilerini bulmak gerçekten zor...

valla bu işin peşini bırakmayalım... ben baştada dediğim gibi her türlü desteğe varım....

• Beğen
Tepkiler: kerem seckin

Orkun ÖZDEN

Forum Demirbaşı
Tepki
285
okudum cevapları olumluymuş...ben yine de atmış oldum mail...

Başvuru Numaranız:
819886