beyaz gidon bandı nasıl temizlenir

Tepki
40
arkadaşlar yol bisikletini alalı 1 hafta oldu ancak beyaz gidon bandı oldukça kirlendi bu bandı temizlemek için kullandığınız ideal bir yöntem varmıdır acaba ? ayrica beyaz sprey iş görürmü ?

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
bulaşık süngerini sıcak su ile ıslat üzerine çok az cif (lavabo banyo temizliğinde kullanılan hafif katı olan ) sık ve fazla bastırmadan bandı sil sonrada yine ılık su ile ıslatılmış yumuşak bir bez yada yine sünger ile durula.Gidon bandın çok kalitesiz değilse sorun olmaz ama kalitesiz ürünlerde boya atması olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Emre Gürses

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Yol bantları nasıl oluyor bilmiyorum ama normal elcikleri çamaşır makinesine atmamı önermişti bir bisikletçi. Tabi benimkiler güneşten sarardıkları için (orjinali griydi) işe yaramamıştı renk açısından ama tertemiz olmuşlardı. :)

• Beğen
Tepki
40
@Serden Us

bandın takıp çıkartlılması zaman alır en pratiği arkadaşın dediği gibi cifle temizlemek sanırım :)

• Beğen
Tepkiler: S26

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
reklam gibi olacak ama ben amway'in l.o.c diye bir temizleyicisi var onunla temizliyorum harika bir ürün. sprey yöntemi uygulayıp temiz bir bezle siliyorum. durulamıyorum.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Emre Gürses

en ucuz ve kolay yöntem şudur paketi 1 tl ye satılan ıslak mendillerle silebilirsin içinde 70 -100 ad oluyor ben öyle yapıyorum hem pratik ve ucuz hem hızlı sonuç

Tepki
40
beyaz bandı mutlaka temizlemek gerekiyor kirliyken hiç hoş bir görüntü değil tavsiyeleriniz için teşekkür ederim deniyecem