Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beslenme ve Müsli

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Vural UZUN tarafından paylaşıldı.

1. Vural UZUN

Vural UZUN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. belki çoğunuzun zaten bilgisi vardır ancak piyasada çeşitli markalarda Müsliler satılıyor. Keten tohumlusundan tutun da meyvelisine, çikolatalısına, probiyotik müsliden ballısına kadar bir çok çeşidi var. ben sürekli kullanıyorum. genelde diyet yapanlar ya da hazım sorunu olanlar kullanıyor ancak sporcu gıdası olarak da içerik açısından çok önemli bir yere sahip. İçinde hemen hemen tüm vitaminler var özellikle karışık meyvelisinde elma kurusunda dut kurusuna fondıktan kuru üzüme incire kadar her türlü gıda var. Süte karıştırıp yendiğinde her ne kadar görüntüsü ve lezzeti harika olmasa da hem tok tutuyor, hem de bir insanın günlük protein, vitamin vb ihtiyaçlarının çoğunu karşılıyormuş. Ben içine ekstra yulaf ezmesi, mısır gevreği, buğday ezmesi, badem vb de katıyorum ve gerçekten çok enerji veriyor. Hepinize tavsiye diyorum.

çirkin bunu beğendi.
  2. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    evet bu tarz ürünler oldukça sağlıklı vucut için. özellikle lif bakımından oldukça zengin oldukları için, tok tutma ve sindirim sistemini düzenleme işlevleri var. ayrıca boşaltım sistemini de rahatlatan bi gıda çeşidi.

yalnız çocuklar ve midesel rahatsızlıkları olanlar kullanmamalı diye biliyorum ben. bu da ufak bi anektot olsun.

çirkin ve Vural UZUN bunu beğendi.
  3. kubilay toka

kubilay toka Aktif Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    çocuklar derken kaç yaşa kadar bahsediyorsun??

4. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    epey küçük çocukların aslında :)

5. Vural UZUN

Vural UZUN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Belki bu sindirim motilitesi anlamında 5 yaşın altındaki çocuklar için zararlıdır. Çünkü ben özellikle tatil köylerinde bakıyorum o küçücük çocuklar hep mısır gevreği ve müsliyle besleniyorlar.

çirkin bunu beğendi.