Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

beslenme ve antrenman düzeni

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Onat GÜRSOY tarafından paylaşıldı.

1. Onat GÜRSOY

Onat GÜRSOY Kıdemli Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar sizden birkaç öneri isteyeceğim.hafta sonları iki gün 80 er kilometreden 160 km yol yapıyorum.Takım antrenörlerim kilo vermem için daha uzun yol yapmam gerektiğini düşünüyor fakat 100 km civarında gücüm bitiyor artık.Bu arada 14 yaşındayım boyum 1.76 kilom 82.Bana bir beslenme düzeni ve hangi besine ağırlık vermem gerektiğini önerebilir misiniz?Görüşleriniz benim için gerçekten çok önemli.Şimdiden bütün abilerime teşekkürler.

2. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    forumda kudret abiden sıkça duyduğum ve okuduğum kitabı sana da söyleyeyim onat taş devri diyeti ahmet aydın yazdı mutlaka al oku ayrıca karatay diyetini de uygula bende baya işe yaradı...

Ozan Güner ve serge mersin bunu beğendi.
  3. Onat GÜRSOY

Onat GÜRSOY Kıdemli Üye

Seviye:
    fatih abi aynen banada bu kitapları önermişti doktor

fatihaydın bunu beğendi.
  4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Haftanın diğer günleri ne yapıyorsun? Haftada 2 günlük bisiklet antrenmanı yoktur. Dinlenme veya müsabaka haftalarında bile 3 günün altına düşmez. Hafta içinde en azından başka sporlar yapman, terletici oyunlar oynaman gerekir. Senin yaşında yol bisikleti antrenmanları 120 km civarına kadar olabilir. (Mutlaka 120 olacaktır demiyorum.)

Beslenme konusunda öneriyi annene ve babana yapmamız lazım. Yağ, şeker, televizyon, bilgisayar ve bilgisayar oyunlarından uzak durmaya çalışman lazımdır derim.

Onat GÜRSOY bunu beğendi.
  5. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Taş devri diyeti çok güzel.Genç yaş için çok uygun ve sağlıklı.ama ilerleyen zamanlarda ketojenik diyet pratikte sıkıntılara yol açıyor ama gençlere tavsiye etmek akıllıca olmuş.