besiktas sarıyer turu kareler :)

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@fangornents

yeni turda senide bekiyoruz hakan katılım ne denlı cok olursa bırbırımızle o denlı daha samimi bir ortam yasamaya baslayacagız demek bence.gelcek olan herkese sımdıden tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: fangornents
Scudo

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@Xfer

tesekkurler hep bırlıkte oldugumuzdan dolayı bunca guzel renkler bır arada toplana bildi,umarımkı daha fazla renkler daha fazla tadlar alınacak her hafta katlanarak,iyiki varız.:D

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@fakiyeteyran

hosgeldin aramıza demiyorum zaten aramızdaydın pazargunu :)seni burdada görmek güzel mehmet ali mutlu,saglıklı ve bol pedallı gunler dilerim

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@Fatih - MFG(+)

evet turhan abi fotoları koydu forumada behcet cok kıskandı sanırım :)kendıne sakladı abicim hepsını :)

seyyahi

Üye
Tepki
13
Harun abi valla söylenecek herşeyi arkadaşlar söylemiş bravo valla ama birde bunu yaşaması var (yaşayan biri olarak) bence bunu daha kalabalık bişekilde tekrar denemeliyiz ama herkesi bekleriz ona göre tabi harun abinin ve turhan abinin fotolarıyla...:)

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
@seyyahi

:D :D tesekkurler sagolun sizlerin katılımı olmasaydı bu denlı guzel bır gun olmazdı,hep beraber nice gezilere diyorum

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
Çok keyifli bir gezi olmuş. İstanbul'a yolum düşerse sizlere katılmayı çok isterim. Tebrik ve teşekkür ederim.

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@huseyinsak

Ahhhh ahh!!
47 yaşımla, 105 kg. ile günde 1 paket sigara içerek, elimde foto. makinem, A dan Z ye keyif alarak bindiğim bisikletime, bu keyifi diğer bisikletçi arkadaşlara da tattırmak aşılamaktır amacım. İlk molamızda bir arkadaşımız, "-Bir arkadaşımız geri döndü" dediğinde, inşallah telefon gelmiştir, işi çıktığından geri dönmüştür dedim içimden.
Hüseyin; 17 km. hızında rüzgara karşı başlayan turumuzda, usta bisikletçi arkadaşlarımız kaslarını ısıttıkça yüklenmeye başladılar, haliyle bende bir ara koptum gruptan, gerilerde kaldım. Fakat bu turlara çok alışık olduğumdan biliyordum ki birazdan mola verecekler vede ben onlara yetişeceğim. Gerçektenden de az ileride durmuşlar vede geride kalanları bekliyorlardı, rica ettik ve bu sefer bölünmeden devam ettik yolumuza.
Bir daha ki sefere lütfen yine gel, bu tur gözünü korkutmasın, ben genellikle en arkayı kollarım, demekki bende bir ara aşka gelip gazlamışım ki senin gerilerde kalıp moralinin bozulduğunu farkedememişim. Yoksa bil ki, birlikte yola devam eder, yoruldukça biraz yürür, biraz otururduk. Ama turu illaki bitirirdik.
Bu tip turların amacı, yenilerin ve ustaların güzellikleri aynı anda, birlikte paylaşmasıdır.

Sevgiler

fangornents

Aktif Üye
Tepki
84
Turhan abi, merak etme bende 120 küsur kiloyum arka tarafta yalnız bırakmam
seni :)

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

yavuz

Aktif Üye
Tepki
93
@huseyinsak
ya hüseyin bizi neden yalnız bıraktın ya...ayda yılda bir turlayalım dedik.içimizde en genç te sendin.( Atilla abiden sonra..peugeot yarış pisikleti vardı ya kasksız olan)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
@huseyinsak

Hüseyın kardeşim bir dahaki sefere seni tekar aramızda görmek memlun eder..

Onemlı olanı Turhan abi açıklamış sevgi & saygılarımla..

Saygılar..

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Turhan Abi;

Yıllardır seninle bisiklete binerim Pazar günkü performansın resmen gözlerimi yaşarttı. Senin hep arkada kalmana alışmış olduğumuz için önlerde olan grupta olup bizleri takip etmen büyük olaydı yaw. :p Tamam önceki bisikletin hakikaten kötüydü. Trek ile bir derece performansı yükselttin fakat abi bu suluklu sırt çantası bence arttırdı senin performansı. Keşke daha önce elbirliğiyle sana alsaymışız bu çantayı yaw heheheheheheh:D Bununla beraber başta gittiğimiz yavaş tempoya ben dayanamadım. Herkesten çok özür dilerim. Grubu da ben azdırdım belki. Ama belli bir süratte aynı seviyede olan kişilerle sürmek çok hoştu. Gerçi grup kopsa dahi birbirimiz bekledik. En arkada kalıp ayrılan arkadaş moralini bozmasın. Lütfen turlara katılmaya devam etsin. Bizlerde ilk sürüşlerde bu kadar basamıyoduk. Bundan sonra birlik ve beraberlik konusunda daha dikkatli oluruz.

Bu arada Turhan Abi senin ön ayak olduğun turların keyfi de hakikaten bir başka oluyor nedense. :rolleyes: Bu tip organizasyonları hep yapalım. :) Bu hafta sonu yokum. Depeche Mode konserindeyim. Malum bisiklet grubu gibi müzik merakım nedeniyle müzik grubumuzdan arkadaşlar gelecekler. Sonraki hafta bu tip bir organizasyonda umarım yine görüşürüz.

Sevgiler + Saygılar

MFG(+)

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
@Turhan Evci

Valla abi çok güzel yazmışsın...

Ama inanki sizinle devam etseydim dönüşü yapamazdım. Bir ara size yetişeyim dedim olmuyor, km saati baktım 30 küsür bu tempo yüksekti ama başka sefere artık en arkalardan da olsa İnşallah turu sizlerle tamamlayacağım.

suha73

Üye
Tepki
2
@Turhan Evci

Hele ki benim gibi bu geziye damgasini gobegiyle vuran bir adam bile (Harun kardesim olayi fotografla belgeleyerek altini cizmis :D ) bitirdiyse endiseye mahal yok, turu bitiremem seklinde endiselenmek yersiz. Ha bir ara koruya cikarken oluyorum sanip, bisikleti son yokusta yuruyerek cikarttim mi cikarttim, ama cikarttim :)

Sevgiler, bir sonrakini bekliyorum

Suha.

• Beğen
Tepkiler: yavuz

suha73

Üye
Tepki
2
Bu arada, artik kucuk resim olarak Turhan abinin emirgan iskeledeki molada benim gozlugun uzerinden yaptigi bisiklet dolu makro calismasini kullanmaya karar verdim, hos olmus, ellerine saglik :)

Suha.

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
@huseyinsak

Hüseyin,

Gerçi ben şehir dışında olduğum için katılamadım ama sen 20 yaşındasın ben 40 üstelik 15 yıl aradan sonra son 3 aydır tekrar biniyorum. Bu güzergahta ben her pazar sabahı biniyorum ortalama sürratim de 24-25km (sahilde) sen 30km ile guruba yetişemediysen ben iyiki şehir dışındaymışım. Ama sen nasıl olsa biraz antremanla yakalarsın bizim gibi haftada bir binen 40+lar ne yapsın.

Biz de yavaş gidenler birgün karşılasırız. Genelde pazar sabahları 7:00 Akatlardan başlayıp Z.kuyu-Maslak-İstinye-Beşiktaş-Z.kuyu-Akatlar ortalama 21km/h (bazen de benzer farklı güzergah yada orman) aklında olsun

Bulent

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Arkadaşlar,

Bi kaç şey söylemeden edemeyeceğim.

Bende 3-4 sene önce bu turalara yeni başladığım zaman bi kaç şey öğrendim. En önemlileri bisiklet üzerindeki arkadaşlıktı. Biri lastiği patlasa yardım eder veya suyu biter hemen verir veya diğer istediği bütün yardımları yapar. Durur dinlenir diğer arkadaşlarını bekler. Bunlar yarışta değilsek, gezi ve eğlence amaçlı yapılmış bi turun en önemli kurallarıdır. En azından benim öğrendiğim bunlar. Biz bi kaç kişi olarak evet önden biraz bastık. Çünkü bi ara hakkaten 15km gibi bir hızlan gidiyoduk. Baktım ki herkes sıkılmaya başladı önden bi kaç arkdaş koptu. Bende onlara yetişmek için bastım . Ama tabiiiiki belli bir seviyede. Daha sonra arkama bakıp kimsenin olmadığını görünce diğer arkadaşlarıda beklemeleri için uyardım. Bu hep böyledir. Bir gurup tura giderse herkesin performansı aynı olacak diye bir kural yok. Olamaz zaten. Önden gider her zaman bekler. Ben çünkü bazen ben kendi arkadaşlarımla bindiğimde 35-40km/s gibi tempolarda gidip dönüyoruz. Ama kim neden zevk alıyorsa onu yapar. Ama her zaman gurupta kim en yavaş giderse onu bekler.

Paylaşmak istedim yalnızca

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Bu arada Suha'nın camından yansıyan foto da ben lastiği tamir ederken çıkmışım. Çaktırmayın ama güzel poz vermişim sanki :D

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Yaw sanki Turhan Abi aynı pozu benle de çekmişti diye hatırlıyorum o gün. Demek seninlede çekmiş. Her güneş gözlüğü takan ile böyle bir poz mu çekti acaba heheheheheh:D Ama hakikaten güzel fotoğraf olmuş. Avatar olarak da iyi gitmiş. Güle güle kullan.

Sevgiler

MFG(+)

suha73

• Beğen
Tepkiler: suha73