Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beşiktaş Belediyesini kınıyorum.

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında volkan Öz tarafından paylaşıldı.

1. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Burası beşiktaş ıhlamurdere cd.si yani istanbulun en işlek yerlerinden biri.Belediye kendiyle övünüyor fakat 1980 yılından kalma demode amatörce mazgal hala kullanılıyor.Hızlı geçsem belkide büyük bir travma yaşnacaktı.Allah tan ileriden farkettim ve durdum sonra eve gelene kadar gözüm hep yerdeydi ve en az böyle 10 kere yolu ortadan kesen bu mazgalları gördüm.
    Belediyeyede yazacağım bunları tabi.Kimsenin hayatımızla oynamaya hakkı yok.Biz bisiklet yolu,park yeri beklerken nelerle karşılaşıyoruz.
    Arkadaşlar sizde böyle durumları paylaşınki nerde ne var bilelim belediyeleri uyaralım...
    [​IMG][​IMG][​IMG]

2. ali katlamaz

ali katlamaz Aktif Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Siz hala bisiklet yolları yapılmasını, bu ülkede bisiklete ve bisikletçiye verilen önemin artmasını mı bekliyorsunuz? Ben sizin kadar umutlu değilim.:confused:

3. Uygar Boraka

Uygar Boraka Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    konuyu açan arkadaş çok haklı. şu tip mazgallar bende de fobi oldu. yol bisikletimin lastiğini iki kez kaptırdım mazgala. birinde dış lastiği bile patlatmışım.

4. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ben pek umursamazdım eski lastiklerimin ebatından dolayı , şimdi biraz daha ince olduğundan ilk karşılaştığım mazgalda bir deneyeyim dedim baya baya yutuyor içine lastiği :mad:
    yola paralel olmayan ince oluklu mazgallar var aslında onlardan yapılmalı genel olarak

5. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    7,5 sene beşiktaşta çalıştım, bu kadar kaypak belediye daha görmedim :D

Şikayet edin ama eliniz boş dönersiniz, ağzınıza bir parmak bal çalar gönderirler

6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    şehircilik biz anlamayız o işten şehir kurmak nedir,şehircilik , alt yapılarına kadar muntazam işleyen bi organizmadır aynı insan organizması gibi,ama bu organizmayı çok akıllıca yapacaksınız akıl gel bana takıl meselesi bizim aklımız çoğu zaman deprem olunca başımıza gelir 25.000 kişi ölür ,kader deriz neyin kaderi yahu bu,amortisörlü binayı japon icat etti adamlar kafalarına atom yiyince atom fare oldular zekaları acaip gelişti.
    yav bi millet düşününki 2 'inci dünya savaşında iki adet atom yemiş ,milyonlarca insanını kaybetmiş aynı ülke gelsin senin önüne araba yapsın motorsiklet yapsın bisiklet yedek parçalarını üretsinde üretsin ,bu nedir şimdi kaderimiz böyle idi biz yenildik yan yatacağız hiç bi şey üretmeyeceğimiz dedi japonlar asla kaderci bi millet değil japonlar adamlar eşekler gibi çalışıp öyle şeyler üreteceğizki göreceksiniz dediler evet buradan sevgili japon halkını alkışlarım aynı şekilde alman ulusunu ,,
    tekrar dönersek şehirciliğe yağmur yağar istanbul batar adama derlerki arkadaş yokmu senin mühendilerin mimarların kaldırım mühendislerin, o kadar yağmur yağınca bu sular niye birikir, kadermi asla ne kaderi biz, akla arkamızı döndük artık düşünmüyoruz adam sendecilikle ve günü kurtarma derdinde devam ediyoruz ve kafamız hep rantta tabi ,bergende yağmur yağar idi okyanustan alır tepemize indirir idi, ama ne yağmur istanbulda öyle yağmur olsa istanbul denize kayar aynen ,30 dakika içinde göletler göremezsiniz ,iskandinavya ülkeri şehirçilik açısından ileri ülkelerdir ,bizim kaldırımlar niye yüksek çünki araç park etmesin diye kaldırıma çıkmasın diye ,minibüs caddesini sıra sıra taşlar ile ördüler neden kaldırıma araç konmayacakta ondan .iyikide koydular,bu millet bundan anlar, sıra sıra taşlardan,kadıköy yakasında da var mazgallar kadıköy belediyesi ne yapar hiç bi şey fenerbahçe stadının orada var ,ayşe kadından inin bağdata köprünün orada var, bubi tuzağı ,saymakla bitmez ,o kadar zormu kardeşim bunları yapmak hayır istek yok ,adam sendecilik çok, halk sus pus olmuş koyun,
    bu kadıköy halkı demekki memnun o mazgallardan, çarpık çurpuk yollardan, sesi soluğu çıkmıyor ,eski kadıköy belediye başkanı kurbağalı derenin oradaki bisiklet yolunun açılışına gelmedi siz düşünün artık başkanın bisiklete bakışını ,ayrıca yeni kadıköy belediye başkanından bi hareket oldu ,mevcut kurbağalı derenin oradaki bisiklet yolları maviye boyandı ,sahilde bisiklet kiralama istasyonları gözüme çarpıyorda ama ne hikmet ise yeni başkan şu mazgallara bi çare getirtemiyor ,ana karteller büyük şehire aittir, ara sokaklar ise kadıköy belediyesine ,bence kadıköyde ara sokaklar berbat durumda .

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben doğma büyüme beşiktaşlıyım.
    hiçbir zaman bir talebimiz belediye tarafından karşılandığını yada cevaplandığını görmedim.(ismail ünal babamın arkadaşı olduğu halde)
    daha nelerde biliyorumda bura yeri ve zamanı değil...

bahsettiğiniz mazgalaları biliyorum evlendirmeye dairesine gelmeden 30 metre önce.
    ben o mazgallardan çapraz geçerken bile korkuyorum.

Bu mazgallardan beşiktaş belediye binasına gelmeden 100 metre öncede var.zincirlikuyu üst yoldan etilere bağlanan köprü üstünde..
    içine değil bisiklet yaya bile düşer..

8. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Resimleri gören varmı mobil cihazdan yükledim hata yapmış olabilirim

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    sonra işte "şehirde niye mtb kullanıyosunuz", yok efenim "bisikletten anlamıyosunuz...", "paranız yok mtb daha ucuz onu alıyosunuz....", "insanları yanlış yönlendirmeyin..."

ben hergün kaç noktada... "neyseki lastiğim kalın" diyorum kimse bilmiyo ama... varsın yavaş gitsin..

10. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum candan katılıyorum kısa mesafe için şehir içinde mtb evet uygun tabi 2.2 teker olur ise emniyet açısından iyi ,benim teker 700 x 32 evet ayşe kadından inerken o köprünün oradaki mazgallar aynı yukardaki mazgalların eşi arada tam geçeceğim bi nokta var oranın üzerinden geçiyorum ,ama az kaçırır isem aynen güm, mümkün olduğu kadar oraya girmemeye özen gösteriyorum.

11. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    o kadar dikkat ediyorum... çok dikkat ediyorum... yine de mazgalın üstünden geçiyorum, lastiğin altında kırılmış cam parçasını iyice eziyorum... görmüyorum, ucu sivri bi telden geçiyorum.. taşıydı çivisiydi derken... benim lastikler 1.90, oldukça idare ediyo, daha kalını da acaba çok mu can yakar pedallarken ??

12. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Sadece Beşiktaş değil her yer böyle malesef ne kadar dikkat etsekte bazen unutabiliyoruz.

Bisiklet güzelmiş :)

13. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benim bildiğim yasaklandı bu mazgallar.Sadece bisiklet için değil topuklu bayan olsun,ufak çocuk ayağı olsun girer burdan içeri..

14. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çaresi üç kişi el arabasıyla oraya gece gidicek, o mazgalları toplicak götürücek. kim almışa gidicekler gelsin yenisi.

15. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Böyle durumlar için hepimiz eposta atsak belki çözüme kavuşur.

16. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Oho buda birşey mi İzmir Alsancak-Üçkuyular bisiklet yollarında var bunlardan :D :D

17. dogukan demirbek

dogukan demirbek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Duyarliliginiz icin tebrik ve tesekkur ediyorum.

Yol bisikletimi aldigim aksam maltepe kucukyali da bu mazgali farkedemeyerek uzerinden gectim. Cok sukur ki on lastigim sans eseri bosluktan degil de demir olan yerden gecti ancak arka lastim araya girdi. Ve lastigim patladi. Eger on lastigim araya girmis olsaydi belki ben su an bisikletten sogumus idim. Daha da kotusu ciddi bir takla atabilir belki de boynumu kirabilirdim.

Daha yolumuz var malesef, ama sizler gibi duyarli insanlari gordukce az biraz yolumuzun kaldigini dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. orcun oguzhan

orcun oguzhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

nasıl okucam abi bunu ben?

19. Ferhat Ademir

Ferhat Ademir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bu konuda kafa tranvasına bağlı komada yatan insanlar olmuş. Belediyelere dava açıp yüklü miktarda tazminat alan insanlar bile var. Gerçi hiç bir para değeri sağlığı geri getiremez satın alamaz. Belediyelerin umursamaz zihniyetide ayrı bir muamma.Seçim zamanı yalvarmayı bilir anca adaylar.

20. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bayramdan sonra ilk
    İşim belediye ile uğraşmak olacak..Gelişmeleri bildireceğim