Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beşevler-Zeyniler Gezisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ediz Tevfik Özgan tarafından paylaşıldı.

1. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Bir gün önce ilan edilmiş olan gölbaşı gezisine katılamamış olmanın sıkıntısı içimdeydi.:mad:.Günlük işlerimi halledip bisikletime atladığımda yine öğleye yaklaşmıştı ama bisikletimin üstündeydim. ;) .Beşevlerden; Dikkaldırım-Çekirge-Muradiye-Alacahırka-Temenyeri'ne yol aldım. Buradan Fatih'i aradım ancak işleri dolayısılya katılamıyacağını bildirince yine tek başıma pedalladım.Teleferik İstasyonu'nun oradan Zeyniler köyüne çıktım.Yine aynı güzergahtan evime dönüdüm.

Teleferik istasyonu

Köy yolu oldukça dik ve bozuk zemine sahipti arada bir inip yürümek zorunda kaldım ama outdoor'a açacak kadarda değil.:rolleyes:

Köy manzaraları

Zeyniler köyü, Çalıkuşu romanında Anadolu'ya gelen Feride öğretmenin hikayesinin geçtiği yerdir.

Köyden inişte Bursa...

2. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    süpersin Ediz, seni kutluyorum ama bu haksızlık :D
    bizimkileri gemliğe götürmeye söz verdiğim için katılamadım maalesef, temenyerinde olduğunu söyleyince tahmin etmiştim zeynilere gideceğini ve gelemeyeceğim için çok üzülmüştüm. eğim pek yokmuş hakikaten :)
    bir de merak ettiğim bir şey var, yol devam ediyor mu acaba 2.istasyona doğru?

3. Ediz Tevfik Özgan

Seviye:
    valla köyün hemen girişinden döndüm, gerçekten yorulmuştum,soruyu köylülere soramadım:rolleyes: ama googel earth incelememde sarı alana giden patika görülmekte.
    patika 3000 ft gibi bir değerden sonra silikleşmekte ve kısa bir mesafede bisikletle çıkılamaz görünen eğimle sarı alana varmakta bendeyim%40 sen de 70 sanırım bunu outdoora açarız oraya kadar bisiklet sora ataruh rehberliğnde dağcılık:in:

bicycle16, grikartal ve Faith bunu beğendi.
  4. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    ediz arkadaşım çok güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık çok yükseklerde bir gezi olmuş çıkışı zor inişi bir o kadar keyifli olmalı paylaşım için sağol :)

Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.
  5. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel ancak bir o kadar da zor bir parkur seçmişsin.Görüntüler muhteşem,Google Earth incelemelerin harika olmuş.Tüm gezi yazılarında bence olmalı(detaylar izin verdiği ölçüde).Ellerine sağlık...

6. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:

Bence bu resmi de "haftanın fotoğrafı" yarışmsına göndermelisin!!!

7. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel İnsan yüreğine saglık.Keyifli bir seyir ile haftayı tamamlamışsın,kutluyorum.
    Yeşil Bursa'yı sindirerek bizlere de hissettirerek güzel bir eylem içerisine giriyorsunuz.
    Bir kez daha biz güzel insanların yaşadıkları kentlerde mutlu olmasını bilen,kendinin ve etrafındakinin güzelliklerinin farkında olan nadide insanlardan ollduğumuzu farkettim.Ne mutlu bunun farkında olan biz güzel insanlara.

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Ediz merhaba
    Tek başına çok güzel pedal basmışsın. Tabiatın içinde, köyler arasında, gayet güzel gezmiş ve bu güzellikleri de bizlerede aktarmışsın.
    Ellerine ve ayaklarına sağlık diyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

9. Ediz Tevfik Özgan

Seviye:
    teşekkürler, bu doğayı daha ayrıntılı tanımlamak isteğimden kaynaklanıyor,aynı rota yada alternativ rotalara çıkacak arkadaşlarada belki yardımım olur diye düşümüyorum.

İltifatına teşekkürler. Solda görünen bakacak sağdakide sarıalan iki tepe arasına gerçekten bisiklet güzel oturmuş ama amatör tarafından çekilen 3 mp lik makine den ancak bukadar:rolleyes: : Diğer arkadaşlara haksızlık olur

valla yüksek ama ataruhun gezisinden sonra yüksek soğuk gibi kavramlar yeni boyut kazandı, artık 1000 rakıma bizim burlarda rakım demiyo arkadaşlar. Ben geri kalmayım yarın beraber pedallarken diye asıldım.Eğimin %15 leri aştığı yerler oldu ama ordada indim:cool: , Eve dönünce de 2 böbrek taşımı düşürmüşüm :D :D

Aslında bu etkinliklerin hepsi doğaya ve özümüze olan duyarlılığımızın bir yansıması,Allah herkese doğayı sevebilmeyi hayata sevgiyle bakabilmeyi nasip eylesin inşallah.

Sevgi ve saygılar bizden değerli abicim pedalın kuvvetli günlerin benimkinden keyifli geçsin saygılarımla

10. by_cix

by_cix Aktif Üye

Seviye:
    abi ellerine ayaklarına sağlık Zeyniler köyü müthiş doğasıyla beni hep etkilemiştir benimde antrenman için en çok kullandığım yerdir ayrıca fotolar çok güzel çıkmış teşekkür ederim bu paylaşım için.Kısmet olurda birgün Zeyniler e beraber pedallarsak müthiş patika yollar biliyorum köyden sonra asıl güzellikler işte orada başlıyo. farklı gezilerde buluşmak üzere

11. Ediz Tevfik Özgan

Seviye:
    teşekkürler.günler uazadığında nerelere gitmek istiyorum nerelere.

12. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    güzel bir gezi ve doğanın manzarası çok zorlu geçen parkurun yorgunluğunu aldığına inanıyorum paylaşımın için teşekkürler.:)

13. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba Ediz,
    Üzerinde konuştuğumuz bir rotayı bizden önce yapmışsın tebrik ederim.
    İlk tecrübelerin olumlu sanırım rota hakkında. Gerçi o yönce şehir bazı yerlerde çok çirkinleşebiliyor. Sola doğru bakmadan çıkmak gerek.

Biraz daha çıksaydın ben de küçük zirvenin dibinde kamptaydım. Görüşürdük :)
    Beraber yada değil, kış vakti bile böyle her hafta gezdiğimize göre baharda bizi kimse tutamaz sanıyorum.

Tekrar tebrik ederim. Rotanın devamını tecrübeli arkadaşlara soracağım. Oraya kadar bisikletle gidip trekinge geçmek te fena fikir değil.

14. Ediz Tevfik Özgan

Seviye:
    teşekkürler bizden

Ben mudanya gezisinden sonra bir hasanağa yaptım, düz yoldu. Başkada pek çıkamamıştım, siz öyle dağ bayır gezince size ayak uyduramamaktan korktum,:eek: hemde kendimi deneyeyim dedim. Muradiye teleferik arasını severim tarihi dokusu oldukça sıkıdır ama teleferikten sol taraf haklısın. Zeyniler rampasında inan iki kere 'nasılsa kimse bilkmiyor dön evladım' dedim :D kendime ama iyki dönmemişim manzara hakikaten güzeldi değdi. Sen zaten adet edindin benim yarım bıraktıklarımı tememliyon:rolleyes: :D ama bu sefer beraber tememlarız inşallah.tememmi? tememm

15. Mustafa_Temizel

Mustafa_Temizel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet gezi mükemmel olmuş.Zeynilerden sonra o patikalardan sarıalana gidiş çok güzel oluyo ama bisikletle gitmek çok zor olur.Bir ara buraya bir gezi yapabiliriz.

16. Ediz Tevfik Özgan

Seviye:
    memnuniyetle

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  17. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Edi merhaba

Zorlu ve zevkli bir gezi yapmışsın ellerine sağlık.Çok zorlu rampaları çıkmışsın ama sonunda değmiş.Bursa tüm ihtişamı ile aşağıda sakince duruyor.Paylaşımın ve güzel resimlerin için teşekkür ederim...

18. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler..

19. nicaleus

nicaleus Aktif Üye

Seviye:
    oy oy oy süper olmus bu bende zeyniler nerde diyordum :D yeri çok iyi
    eğer yol bulunabilirse buradan sarıalana kadar bisikletle birşekilde çıkıp (elde de olsa götürüp:D) daha sonra normal uludağ araç yolundan inmek güzel olurdu diye düşündüm

20. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    aslında normal yoldan çıkıp o patikadan inmek daha iyi olur :) alabildiğine kayalık tam dh valla...
    bu arada bizim dernekteki arkadaşlara sordum, yürüyüş için teleferik rotasına yakın bir rota kullanıyorlarmış yani bizim tahmin ettiğimiz patika pek bilinmiyor...