Berlin-Budapeşte Temmuz-Ağustos 2011

Tepki
2
Merhaba;
Yazdıklarım ve yazacaklarım.Bir öğretmen bütçesi ile planlanmış,uygulanmış ve uygulanmakta olan projelerdir..
İki yıl önce erken aldığım uçak biletleri ile kısa,kısa başladığım Avrupa gezileri bu yaz oldukça uzun sürdü...
Bu yaz bisikletsiz olarak yaptığım,Yürüyerek,trenle otobüsle,uçakla Avrupa turunu önümüzdeki yazl kendi topladığım bisikletimle yapmaya karar verdim.Bu yaz yaptığım bisikletsiz turun uçak ve tren biletlerini aylar öncesinden almış ve ödevime iyi çalışmıştım...Riga-Varşova-Krakov-Bürüksel-Bruge-Amsterdam-Madrit-Eindhoven-Paris ile bitirdim.
Seyahatlerim sırasında Hollan'da ve Almanya'da gördüğüm bisiklet kullanıcıları beni bu tur için heyecanlandırdı...Eylül ayında rotaya karar verdim.Ekim ayı başında parçaları toplamaya başladım..İlk kez bu işe girdiğim için bazı parçaları yanlış aldım.Bir yandan onları elimden çıkarmaya çalıştım...Buradan gelişmeleri yazmaya karar verdim.Belki bu tura katılmak isteyen arkadaşlar da olabilir diye düşünerek bu başlığı açtım..

Scudo

victory

Daimi Üye
Tepki
174
selam,
tam anlayamadım tur ne zaman bu yazmı ?

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Merhaba Hocam,
Saygılar ve selamlar.

Aynı tarihlerde tersi istikamette oğlumuz ile birlikte bizde bisikletle yolda olacağız. Rotanız Budapeşte - Berlin arasında bizimki ile birebir örtüşüyor.
Sadece biz kuzeye siz güneye doğru gideceksiniz.
Umuyorumki yolda karşılaşırız ve ilginç bir anı olarak yıllarca hatırlarız :)

Tepki
2
Googlemapten çalışmaya başladım.
Ana hatları ile
Berlin- Dresden-Prag- Linz-Viyana-Bratislava--Budapeşte olacak..
Berlin Potsdam Widenberg arası 100 km gözüküyor.Bu başlangıç..
Burada iki konaklama planladım.Minhendorf ve Witenberg Bu iki noktada kamp alanları mevcut.Bu şekilde rotayı çalışıyorum.Umarım yolda karşılaşmadan önce buluşup tur hakkında konuşuruz.Budapeşteye en uygun uçak (link) ile oluyor.Daha önce kullanmıştım.Sabiha gökçenden kalkıyor..Yaz biletleri daha çıkmadı..
Turu 10-Temmuz-2011 başlangıç olarak planlanıyorum..
Örneğin ilk gün için 50 km hedef koydum.Kamp alanı Berlinden 50km uzakta Schwielowsee-Camping..
(link)

aliöğretmen

Aktif Üye
Tepki
201
Merhaba Hoca. Güzel bir rota gibi duruyor. Bisiklet işine ilk defa giriyorsanız hazır bisiklet almanız yararınıza olurdu diyeceğim ama siz almışsınız zaten. Topladığınız bisiklet kaça mal oldu? Neden toplama yolunu tercih ettiniz?

Tepki
2
Hibrit bir bisiklet topladım.Kadro 7005 alüminyum...Bisikleti kendim toplamak istememdeki sebep,parçaları tanımaktı...Öylede oldu...Artık bütün parçalarına hakimim.Kendim söküp akabiliyorum.Uzun yol için zincir koparsa ne yapacağımı biliyorum mesala :)
Bütün parçaları (link) sitesinden aldım.Bir tek jant ördürme işini burada yaptırdım.

• Beğen
Tepkiler: aliöğretmen

aliöğretmen

Aktif Üye
Tepki
201
@Berk Kaleli

Bence de mantıklı. Güzel bir tur geçirmeniz dileğiyle...

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@Berk Kaleli

Gerçekten iyi bir tanıma yöntemi.İngilizcem çok iyi olmasa da ben sizin verdiğiniz linki gezdim ve gördüm ki Türkiye fiyatlarına göre çok düşük.Bende bisikletim üzerinde parça değişiklikleri yapmak istiyorum ama fiyatlar el yakan cinsten .Bide benim gibi öğrenci olunca.. Sormak istediğimse aldığımız ürünlerin Türkiye'ye gelmesi için ayrı bir maliyet gerekti mi? Örneğin kargolama ya da gümrük vergileri gibi üzerine vereceğimiz ücret nekadar? Aldığımızda gümrükte takılma gibi durumlar söz konusu mu? Yani biraz aydınlatabilirseniz bizleri benim gibi birçok insanda faydalanabilir bu konuda .Teşekkür ederim .

Tepki
2
Sitenin kargo politikası sürekli değişiyor.Çok hızlı ve uygun fiatı bir türlü bulamadılar.:)
Şu anda ptt aracılığıyla teslim oluyor.Nakliye dahil 150 euroyu geçmez iseniz takılmıyor.Takılınca %20 ödüyorsunuz Topkapıdaki gümrüğe o kadar....
Bu arada Türkiye gönderileri vergi iadeli %20 daha ucuz görüyorsunuz ve alıyorsunuz.Tabiki kayıt olunca :)

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Berk Kaleli

Berk bey, projeniz çok heyecan verici... Şimdiden size başarı ve çok güzel anılarla dolduracağınız bir tur diliyorum... :in: Eğer yanlış hatırlamıyorsam Berlin - Postdam arası düz ova, sizi yoracak hiçbirşey yok, belki daha uzakları dahi hedefleyebilirsiniz... Yolunuz ve bahtınız açık olsun... :in: