Benzin zammı

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@NewStyle giderek fakirleşiyoruz. Yakın bir gelecekte de ülke düzlüğe çıkacak gibi görünmüyor.
Bu durumda en iyi yol tüketim alışkanlıklarını değiştirmekte.
Otomobili asgari kullanmak, bisiklet sürmek eğer bisiklet sürecek durum yoksa motorsiklet, elektrikli bisiklet sürmek hatta iş yerine yakın muhitlerde oturarak hem zaman hem de paradan tasarruf etmek. Bunlar düşünülmeli.

Çünkü o benzin bir gün 10 lira olacak.
O zaman iyice yoksul ve yoksun hissetmemek için bugünden tüketim alışkanlıklarını değiştirmek gerekiyor.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
12301626_10153629245701832_5051048891808132900_n.jpg
Evet akaryakıta zammı yaptım ama hele bir sor, niye yaptım... :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: Genç89

makineci

Üye
Tepki
70
İsim
Kemal Serhat
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar zam-mam deyip de reisimizin asabını bozmayın. Zam değil bu, fiyat ayarlaması.

Ben de jölemi sürdüm, piyasaların açılış saatini bekliyorum. Dolarlarımı bozup benzine yatıracağım.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@kemalone demek ki reisin seslendiği halk sensin, valla izliyorum buradan halka sesleniyorum dolarları bozun diyor hiç üstüme alınmıyorum hatta ben onun halkı olmadığımı da düşünüyorum çünkü bende dolar yok o hangi halka sesleniyor

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@yaboga git 10 dolar al sonra bozdur. Kendini iyi hisset :)

@aydın tuzersoy bizde kimse lüksünden ödüm vermez. ikinci el kredi ile aldığı arabaya benzin alacak parası olmayan adamın bizim bakkaldan 10 lira benzin parası borç aldığını biliyorum ben. Öyle bir ülkeyiz.

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
Hepinizin affına sığnarak söylüyorum. Hepimize afiyet olsun :((

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ekonomiyi düzeltmek(?) için 'döviz satın' ile 'benzine fiyat ayarlaması' konuşulduğu bügünlerde milyonlarca dolara(??) yeni uçak alımı için "yuh" derken baktımki yeni uçağın menzili diğerlerine oranla daha fazla imiş, artık devletlülerimiz Yeni Zelanda'ya yakıt ikmalsiz gideceklerini okuyup kendimi ayıpladım...
(link)
Samanı bile ithal ederken kesinlikle devletlülerimiz Yeni Zelanda'ya yakıt ikmalsiz gidebilecekler. 'Budur büyük(!) devlet olmak işte' dedim kendime....
Bu uçağın deposu kaça doluyordu bu arada, onun parasını da biz verdiğimiz için merak ettim?

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@bsisil tüp takılırsa çok yakmaz.

Bugün bindiğim 2 taksici de taksimetreyi açmayı unuttu. sordum mazot pahalılandı dedi biri.

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Zavalli, surekli endiseli bir grup insancik var ki, aciyoruz biz bunlara... Devamli huzursuz, korku hali icinde... Yazik ya bunlara, cidden yazik... Devletin ilgili makamlarinin bu vatandaslarimiza gerekli yardim ve destekte bulunmasi umidiyle...

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
İşin ilginci topraklarımızdan boru hattı geçiyor. ama benzin bu kadar pahalı.
Elektrik pahalı. nasıl rekabet edecek ki üretici çinli ürünlerle?
Yürüyerek gideriz sorun değil. karanlıkta otururuz o da dert değil.
Çalışırken maaşımın yüzde 32si daha hesabıma yatmadan vergi olarak kesiliyor. Ben vergi kaçıramıyorum. kaçıranların kaçırdıkları meblağı benden alıyorlar benzin ve elektrikten ve daha bir sürü şeyden. adaletsizlik bu.