Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Benim yol bisikletim.

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Ekrem Özarslan tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Özarslan

Ekrem Özarslan Kıdemli Üye

Seviye:
    Mrb arkadaşlar bende tahminen 93 model bir peugot aubisque var ağırlığını bugün ölçtüm ve 11.4 çıktı sizce nasıl.

bu resimlerde eksiklikler vardır.
    Üstünde zefal suluk yuvası ve gidon bandı vardır.

Bu arada yorumlarınızı yaparken bisikletimin 93 model olduğunu hatırlayarak yapınız.

bu bisiklete ne gibi eklemeler yapabilirim.
    Şimdiden teşekürler.
    Ve bisikletim bu.

mert deniz bunu beğendi.
  2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ağırlığı böyle bir bisiklete göre normal.Bisikletinizin bakımını eksik etmeyin onun dışında böyle bir klasiğe pek birşey lazım değil.Paslanmalara karşı dikkat edin,zincir ve ruble gibi çok aşınan parçaları zamanı gelince yenileyin.Fren ve vites tellerinin sağlamlığından emin olun,jantlar da çok önemli.Göbekleri bir gösterin bisikletçiye,içlerinin açılıp greslenmesi gerekebilir.İsterseniz bir çift kilitli pedal alarak işi ilerletebilirsiniz.Onun dışında bisikletiniz işinizi görecektir ama derseniz ben daha ilerleticem,lisans alıp yarışlara girmeyi düşünüyorum diye o zaman yeni bir yol bisikleti alabilirsiniz.Bu arada rahat edemiyorsanız selenizi değiştirebilirsiniz.

mert deniz bunu beğendi.
  3. Ekrem Özarslan

Seviye:
    :D sele değişcek
    o seleyi benim bianchiden soktum taa 99 da lmıstım neyse en azından fren ve vites kollarını hani birlikte olan modeller varya ondan yapmayı ve birde beyaz sele italia almayı planlıyorum ayrıyetten jantlarda değişcek bu jantlar artık akord tutmuyor :D
    Bu değişikliklerden sonra bisikletim 10 kg ye inecek umarım çünkü jantlar gerçekten cok ağır ayrıyetten bu uyduruk selede en az bı 400gr.

4. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    vites ve frenin beraber olduğu sistem (STI) bu bisiklete uymaz sanırım. Bunu bir sorun uysa bile pek bir anlamı yok bence, sele değişecek denmişti ama şu anki pozisyonu çok ileride belirteyim dedim...

bu kadroyu kullanarak bir fixie yapsanıza siz en iyisi çok şahane olur... forumda da her türlü bilgi desteğini verecek insan var o konuda, boya -kumlama işine girmek isterseniz çok ucuz ve iyi yerler buldum size oraların bağlantılarınıda verebilirim...

5. Ekrem Özarslan

Seviye:
    Ben fixie ye çok sıcak bakmıyorum.
    Bunun nedeni başka bisikletimin olmaması olabilir ama asla bir fixie yapmam bu bisikleti.

6. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    bence fixie olayını tekrar düşünün : ) ama vitesleri tutacaksanızda kadrodan vitesli olması ağırlığı azaltan bir faktördür diye biliyorum çoğu zaman. 11.4 kilo olmasıda çok önemli değil bence -ki zaten daha güncel bir tekerlek setiyle hafifleyecektir ayrıca dönen parçaların hafiflemesi çok daha önemli sabit parçalara göre. siz bacaklarınıza güvenin ve merak etmeyin motoru iyi olan ağır bir bisiklet, tüy gibi karbon kadrolu bisikletlere binen göbekli amcalara göre daha hızlı gidecektir : )

Ekrem Özarslan bunu beğendi.
  7. smee

smee Aktif Üye

Seviye:
    *madem gidon bandı var artık geriye yeni pedallar kalıyor.

*seleni biraz daha geri çekmelisin şu an çok önde.

*sürekli ilgi ve şefkât, bu bisikletler ihmale gelmez sürekli bakımını yap ayarlarını kontrol et.

sti kollara geçiş bu bisikletin orjinalliğinden uzak bir fikir ayrıca zahmetli, kadronda kablo geçişleri için yuva olmadığından ayrı bir aparat falan gerekiyor. onun yerine bakımlarını sürekli yaparak şimdiki sisteme devam etmeni öneririm.

teker seti konusunda sağlam bir setin önemli olacağını düşünüyorum. 30-35 yıllık bir yol bisikletim var ve emin ol ne hissettiğini anlayabiliyorum :)

Ekrem Özarslan bunu beğendi.
  8. Ekrem Özarslan

Seviye:
    Evt jant setini bende düşünüyorum ama iyi bir set çok pahalı onun için biraz beklemek zorundayım.

9. dogan.

dogan. Üye

Seviye:
    merhaba öncelikle gidon bandı şart.bisikletin rengine uygun bir şey al derim ;)