benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
@volkii

zaten başkasıyla binmiyorum. tek başıma biniyorum asansöre.

Scudo

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
genede iyi sabretmişsiniz başkası olsaydı böyle sonuçlanmazdı...

• Beğen
Tepkiler: bikermiker

karadatemiz

Daimi Üye
Tepki
44
hocam öncelikle böyle hayvansı yaratıklarla kimse karşılaşmak istemez.tabi bunların kiminle karşılaşacağı ise hiç belli olmaz. ama söz konusu hayvan vari insanlar olunca kaçmak imkansız gibi bir şey oluyor. çünkü yaşadığımız çevre genel itibari ile empati yeteneğini kaybetmiş kafasını gövdesinde ne için taşıdığı belli olmayan, konuşurken kelimeler yerine sanki kurşun saçan tuhaf yaratıklarla dolmuş durumda.
adam sizi resmen tehtit etmiş. ama siz insancıl bir insan olduğunuz için karşıdaki insana bu konuşmalarından sonra dahi insan muamelesi yaptığınız için durumun farkına varamamışsınız her medeni insan gibi.
bu adamın yönetici sıfatından haberdar olduğunu zannetmiyorum bile. eğer böyle bir apartman sisteminden haberdar ise dahi yönetici yanına alarak kapınızı çalacağını hiç zannetmiyorum.
sizi gördüğü zaman öyle öküzün trene baktığı gibi bakacak ve sizin tepki vermenizi bekleyecektir. işte burada size önerim hiç tepki vermeyin iyi geceler yada iyi günler zamanın hangi saati ise bunlardan birini dileyip arkanıza bakmadan gitmeniz.
daha fazla tepki vermenize hiç gerek yok nitekim evrim aşamasındaki bu tip insanlarla uzlaşabileceğinizi hiç sanmıyorum.
keyfinizi bu gibi insanlar kaçıracaksa bu ülkede hiç bir şekilde mutlu olamazsınız bunu size rahatlıkla söyleyebilirim.

Tepki
19
Yenilikleri kabullenememekten kaynaklanan toplumsal bir sorunumuz var.Tabi bunun da kaynağı cahillik.Allah size sabır versin.

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Çok benzer bir durum benimde başımda var. Bisikletimi birinci kata kilitliyordum. Bir tarafta yaşlı bir amcanın bisan ceylanı kilitli, diğer merdiven tarafında da benim bisiklet kilitli. Kapıcı oraya kilitleme diye kızdı. Amcanın bisiklete bir şey demiyor ama!! Neyse 4. kata kadar hergün sırtımda çıkarıp kapımın önüne kilitliyorum. Geçen kapıyı çaldı yine, bisikletini buraya kilitleme dedi. Sebep binanın içine bisiklet kilitlenmezmiş:) Bir şey desem fayda etmeyecek biliyorum, o yüzden tamam dedim. Üzücü bir durum ama yapacak fazla bir şey de yok, yapısı öyle çünkü.