Benim siparişim de geldi dealextreme'den...

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Günaydın Arkadaşlar, dealextreme.com'dan 3 parça ürün sipariş etmiştim 11 Ekim'de. Tam 2 hafta sonra 26 Ekim'de geldi. Sipariş ettiğim ürünler şunlar,

(link)
(link)
(link)

Fotoğraflar:
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

Elektrik elektronik bölümü ama aynı konuyu ayrı yerlere açıp gereksiz kalabalık oluşturmak istemediğimden, eldiveni de buraya yazıyorum. İlaveten eldivenle ilgili belirtmek istediğim, almak isteyen arkadaşlara belki yardımı olur diye eklemek istediğim, eldivenin boyu (L) fotoğraflarda da göreceksiniz. Elimin uzunluğu ve eldivenin boyunu metre ile ölçtüm. ölçü olabileceği düşüncesiyle.

Buyrun fotoğraflar:
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

Sağlıcakla kalınız...

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar
Scudo

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Alp Özkurt

Hayır, ekstra başka bir ücret (kargo için) ödemiyoruz, ancak kredi kartınızı veren banka ile görüşün yurtdışı alışverişte, ürün bedeline ilave komisyon vb. bir şey alıp almadıklarını sormanızı tavsiye ederim. Ben garanti bankası bonus kart ile aldım, almadan önce telefonla bilgi aldığım görevli %3 komisyon alınacağını söyledi. İnternetten dönem içi işlemlere baktığımda 18 küsür dolar olan toplam bedel (o günkü kurla) = 34 TL görünüyordu. Kesin cevabımı ise kredi kartı ekstresi gelince vereyim. Sağlıcakla kalınız.

• Beğen
Tepkiler: Emre Alp Özkurt

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Okan Vural

Merhaba Okan bey,
naçizane bir önerim olacaktı. dealextreme.com 'daki "order tracking" kısmı var. Burada sizin siparişiniz için "shipped" yazıyorsa, aynı yerde sipariş numaranızın dışında gönderilen her kargo için verilen uluslararası bir numara var (benimki şöyleydi : RA338075077CN ). Bu numaralar aynı zamanda sizi dealextrem'in paketleri gönderdiği posta servisinin takip kısmına yönlendiren linkleri de içeriyor. Yönlendirilen sayfada ülke seçilebiliyor, burada da Türkiye'yi seçince paketinizin Türkiye'ye gelip gelmediğini anlayabiliyorsunuz.

Benim paketim için iş adresini vermiştim, paket geldiği gün işyerinde değildim, postane ihbar bırakmış, onu da görmedim. (internet sitesinde turkey unseccesful delivery yazıyordu) Sonraki gün internet sitesinde üstte size açıkladığım kontrolü yapınca paketimin burdaki postaneye kadar geldiğini farkettim. Sonra da aldım zaten. (bir sonraki gün yine kontrol ettim internet sitesinde bu defa turkey final delivery yazıyordu.) Umarım yardımım olmuştur. Sağlıcakla kalınız.

Okan Vural

Üye
Tepki
5
Tuğrul hocam,

20$ ve üzeri için tracking number veriyorlarmış, ben sadece km saati aldığım için verilen herhangi bir takip numarası yok shipped durumda olsa da. Muhtemelen takip numarası olmadığı için ülke içinde lazım olan birilerindedir. Daha önce de benzer durumlara denk geldim, ptt sağolsun; takip numarası olmayan küçük paketler ülkemizde yok olabiliyor :)

ayrıca teşekkürler yardımınız için.

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Okan Vural

Allah kavuştursun diyeyim o zaman :))) sağlıcakla kalınız.

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serdal Doğan

Merhaba,
maalesef henüz denemeye fırsat olmadı, denedikten sonra yorumlarımı burada paylaşırım. Sağlıcakla kalınız.

@isa yılmaz

Merhaba,
maalesef henüz denemeye fırsatımız olmadı. Denedikten sonra yorumlarımı buradan paylaşırım. Neden 2 tane aldım. Çünkü 2 bisikletimiz var. Bakınız: (link)

Sağlıcakla kalınız.

km saatlerini denedim, gayet iyi çalışıyor, şu ana kadar bir sıkıntı olmadı.
sağlıcakla kalınız...

engin ku

Üye
Tepki
62
Selamlar,

Ben bu 1. resimdeki km saatini nisandan bu yana kullanıyorum 2000 km yi geçti. Hiç bir sorun yok veya sıkıntısı yok. Ayrıca yağmur da da kullandım hala calısıyor.. Bence gayet kullanışlı bir km saati. Almak isteyenlere tavsiye ederim..

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Güle güle kullanın. Peki alışveriş sınırı varmı. Gümrüğe takılma problemi. 100 dolarlık alış veriş yaptık diyelim. Problem olur mu sizce?

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ömer korkmaz
ömer bey teşekkür ederim. Daha önceden forumda bir arkadaş gümrük mevzuatının o kısmını paylaşmıştı. Ordan aklımda kalan her bir para birimi için 150 sınırı varmış: 150 dolar ya da 150 euro gibi. Bu miktara kadar gümrük vergisinden muaf olduğu yazıyordu. Benim de aklıma takılan şu konu var aslında, bu sınırı (150 dolar diyelim) aştığımızda ilave ne kadar vergi ödeyeceğiz? sağlıcakla kalınız...