Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Benim Sayfam (Bayram)

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında becoca tarafından paylaşıldı.

?

Hangi sınıf bisiklet doğru olur

Anketin kapanma tarihi 8 Eylül 2015.
  1. Cyclocross

oy sayısı 1
    16,7%
  2. Hibrit

oy sayısı 4
    66,7%
  3. Diğerleri

oy sayısı 1
    16,7%
  1. becoca

becoca Aktif Üye

Adı:
    Bayram
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Mesaj sınırlaması dolayısıyla tanışma konumu yeni açıyorum. (Tanışma bölümü bence en başta aktif olmalı)

İsmim Bayram 25 Yaşındayım. Askerlik yeni bitti. Henüz bir işim yok .İşle ilgili beklemedeyim.

İstanbul Avrupa Yakasında ikamet ediyorum.Yakın zamanda da Tekirdağ /Çorlu ya yerleşme planlarım var.(Beklediğim iş burada)

Çocukluk ve lise dönemimden sonra bisiklet kullanmadım.(Sanırım son 18 yaşında kullandım)

Bir gün nette gezerken Gürkan Genç'e rastladım. Onun yol hikayeleri okurken ''Neden bende bisiklet almayayım ki ?''diye düşündüm. Sonuç olarak burada buldum kendimi.

İstanbul'da bisiklet kullanmak beni korkuyor açıkçası,Çorlu'ya geçme durumum işimi kolaylaştıracak.

Araştırmalarım bana Cyclocross veya Hibrit bisiklet almam gerektiğini gösterdi.

Kullanım amacım İşe gidip gelmek (15+15) ve hafta sonraları kademeli olarak Edirne'ye doğru yol almak olacak.

Daha sonrasında İstanbul'daki yol turlarına katılmak istiyorum Bunun yanı sıra hafif arazi turları da yapacağım.(Belgrad ormanı ve Trakya bölgesindeki köy yolları ve patikalar.)

Yanı her alanda kullanım amacı olduğu için forumdaki bilgilere göre iki sınıftan birini tercih etmeliyim.

Cyclocross modeller gördüğüm kadarıyla 2 000 TL den başlıyor. Buda beni biraz daha hibrit bisikletlere yöneltiyor. Tabi net kararı vermek için baya bir zamanım var (Mart Nisan Mayıs Gibi alacağım)

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

2. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam bisikleti nerede kullanacağın sorusunun cevabı tercih etmen gereken sınıfı belirlemeni sağlayacaktır. Ben istanbul'un asfalt ama arada bozuk yollarına da girdiğimden cyclocross tercih ettim. Bir önceki bisikletim hybrid'di gayet seri ve güzel bir bisikletti ancak 3-5 bozuk arazide jant ayarı, kayma vs gibi sorunlarla karşılaşınca kişisel olarak cyclocross aldım.

becoca bunu beğendi.
  3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    15+15 az bir mesafe sayılmaz. Bu mesafeyi en hızlı katedeceğin tür hiç şüphesiz yol bisikleti. Ama bu tür kadar akıcı olmasa da, fonksiyonel olması bakımından, senin hibrit olarak listelediğin ve şehir, tur, fitnes vb isimlerlede anılan bisikletlere yönelmeni tavsiye ederim. Piyasası oldukça renkli ve çeşitli; nerdeyse kişi ve ihtiyaca özel imkanlar sunuyor. Daha önce kullanmış olduğum scott sub serisi çok başarılı bir model olarak öne çıkıyor. Ama bir f/p ürünü olarak carraro nun bu türdeki bisikletlerine de bir bak derim.

becoca bunu beğendi.
  4. becoca

becoca Aktif Üye

Adı:
    Bayram
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Herkese tekrardan merhabalar. İş düzenimi kurdum. Planlar baya bir değişti :) Çorlu'ya niyetlenirken Kadıköy'de buldum kendimi.

İşime yakın bir yer buldum 2 3 km sanırım. İşe gidip gelmek ve iş öncesi yada sonrasında gezmek ve zayıflamak amacıyla bisiklet kullanmaya karar verdim.

Şuan kafamdaki model Specialized Sirrus Sport Bisiklet 1900 TL civarında.

Ben ekipman dahil max 3000 tl ayırdım bu hobi için.

Sabah erken saatlerde ve akşam ağırlıklı kullanacağım.

Bir kaç ay kondisyondan sonra 50 100 km lik turlar düşünüyorum.

Bir ürün alırken her zaman orta seviye veya üst seviye almaya dikkat ediyorum (Daha sonra değiştirmek,donanım eklemek maliyet ve zaman kaybı benim için.

Bu yazdıklarım dahilinde, minimum bütçe ile bisiklet arıyorum. Önerileriniz bekliyorum.