Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Benim külüstür =)

Konu, 'Bisan' kısmında Recep Volkan ÇETİNCEVİZ tarafından paylaşıldı.

1. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selam arkadaşlar bu bisan ile neler olmadıki taklalarmı atılmadı senelerce çatılardamı beklemedi 2 seneden bu yana öyle masum masum beni bekledi dağılmışdı işte tekrardan ayağa kalkdı =) jant seti ve furç takımıydı ayakda durması için halletim ve şuan bu halde ama eski sistem bir canavar olana dek biraz güzelleştiriceğim sıradaki aşaması güzel bir boyama işlemi olucak bundan önce bir kere daha boyanmışdı eski rengi siyahdı şuan görüldüğü gibi mavi ön çatal boyandı tabi ön çatalı kendim boyadım baya zevkli onun renginin çırtlaklığı elimde istediğim renk olmadığından ilk denemem olduğu için merakımdan boyadım birde sele borusunu boyadım resimleri eklemeye çalışıcağım buraya kadar okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için teşekürler =)

Evet arkadaşlar şimdi ise sele borusunun nasıl boyandığının fotoları

İlk hali

Zımparalanmış talşanmış hali

Ve son hali

Şimdi ise çatalın nasıl boyadığının resimleri

Zımpara ve taşlandıktan sonra ilk önce bant ile istenildiği gibi şerit çekiliyor

Ön

Yan

Arka

Evet şimdi ise boyama işlemine başlıyoruz

Evet arkadaşlar ilk boyama işlemi tamamlanmışdır 2 kat boyanınca daha sağlıklı çünki taşlanmış olan bölgeler daha sert çizikler oluşturduğu için oluşan minimum değerdeki çizikler 1 kat boyada azda olsa görünüyor önceden çekmiş olduğumuz bant şerit ile desen oluşturmuşduk bantı çıkarınca zemindeki yer halen eski halindedir ve bundan sonraki işlem ise şeritlerin boyanması ve bazı boş yerlerin boyanması

Boyamış olduğumuz yeşil yerler olmak üzere tamamen bant ile yeşil bölge kapatılmalıdır kalan zemin yani metalik zımpara ve taşlanan bölge açıkda kalmıştır bu yüzeyi daha açık tonda olan yeşil ile boyuyoruz

Evet bitmiş hali ise burada 2 3 gün aldı boyama işi ama güzeldi ilk deneme olduğundan bundan sonraki boyama işleri daha çok işcilik isteyen birşey olmasını istiyorum =)

Vernik işlemi yok çünki vernik yoktu o yüzden kalitesiz ve birde son olarak herhangi bir sert darbede boya hemen yüzeyden çıkabiliyor belki vernik işlemi olmadığından olsa gerek
    Bunca olanlar bunlar bundan sonrasında hayırlar ola =)

Murat İçlek, Erol KOLAS ve Deniz bunu beğendi.
  2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Külüstür konusuna katılmıyorum. Seni A noktasından B noktasına götürebildiği sürece bisiklet bisiklettir.:) Ama ön frensiz olmaz tabi!!
    Bu arada bu bisiklet sana tecrübe kazandırıyor. Eğer elinin altında daha üst seviye bir bisiklet olsaydı, bu kadar deneme yapamazdın üzerinde.:) Kıyamazdın bisikletine. Kendini de geliştirmiş oluyorsun. Çok da eğlenceli olduğuna eminim böyle uğraşların. Bu uğraşları bırakma, daha da iyi bisikletlere sahip olursun umarım...

3. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dgt97 yorumun için teşekürler idealim specialized hard rock değişiklik olursa yeni resim eklemek isterim

Deniz bunu beğendi.
  4. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    vazgeçme dostum bisikletinle uğraşmaktan vazgeçme:)

yanlız arka vites değiştiriciyi göbeğin somunu yerine vida yuvasıyla tutturursan daha sağlıklı olabilir çunku her lastiği çıkartışında viteste çıkacak bu hem uğraştırır, hemde vitesin ayarı kaçabilir.. ve mutlaka bir ön fren!

iyi pedallamalar:)

5. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekürler beyhan88 dediğini uygulamaya çalışıcam oraya uygun vida civata bulursam söylediğin gibi yapıcam fren sistemi ile sözleşme yapıyorum :D onlarda olucak inş.

6. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    herhangi bir bisikletçiden tedarik ettirebilirsin tekrar iyi pedallamalar....

7. furkann

furkann Yeni Üye

arkadaşlar aranıza yeni katıldım eskişehirdeyim 7 yıldır bisiklete biniyorum cenix smart diye bi bisikletim var

8. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu bisikleti görünce eski Bisanım aklıma geldi:)Biskleti çok güzel bir şekilde yeniden ayağa kaldırmışsın.Maşa rengi çok hoşuma gitti.Gözüme 2 eksik takıldı.ilk olarak yeni bir sele gerekiyor...2.ci olarak ön fren mutlaka takılmalı.Ön frensiz bisiklet olmazzz.Ayrıca bisikletin külüstür değil...Sen seviyorsan,kullanıyorsan memnunsan o bisiklet asla külüstür olamaz!!!

9. Murat İçlek

Murat İçlek Bisikletkolik

Seviye:
    helal olsun ne dıyebılınırkı azmin zaferi :)

10. İbrahim Ozan

İbrahim Ozan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisan ve Diğer Atıl durumdaki bisikletlerimizi hayata döndürmeye devam ayrıca Bisan kullanıcılarını bu forumda Görmek Güzel arkadaslar...

11. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şimdi çok şükür hussar toplanıyor ağır dağ kedisinin yerini hafif süvari alıyor =) ondan sonra neler olur bilinmez.Bir specialized delisi olarak Hardrock almayı planlıyordum,ama malum öğrenci hayatı almak mümkün olmuyor,bu yüzden kadro almak istiyordum ve tamamlamak istiyordum,en azından bir oversize'lı bir kadro üzerine toplanmış,beni idare eden bir bisiklet olsun sonrasına ileride elbet bakarım düşüncesi ile ilerliyorum.Eski bisan kadrosunu da single speed olarak toplamayı düşünüyorum ileride.