Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Benim Kırmızı Bianchi'm

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında arabaci tarafından paylaşıldı.

1. arabaci

arabaci Yeni Üye

Seviye:
    Birlikte yaklaşık 4000 kilometremi paylaştığım 2,5 yaşındaki Bianchi Trophy'im. Göbekleri değiştirme vakti geldi, uzatmaları oynuyoruz. Avatarımdaki hız rekoruma da dikkatinizi çekerim. :)

Resimler şimdilik bu kadar. Fırsat bulunca yenilerini çekip ekleyebilirim. Sizin canavarların yanında biraz sönük kalsa da ben bisikletimi seviyorum

Mehmet Keten, Deniz ve Berke ÖZTÜRKMEN bunu beğendi.
  2. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    En güzel bisiklet sahip olduğumuz bisiklettir. Rengi de açıları da çok güzel bir bisiklet. Biraz makyaj ile çok yakışıklı olacak. :in:

arabaci bunu beğendi.
  3. Berkay Mestan

Berkay Mestan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ilk başta rengi süpeerrr Berke abininde dediği gibi biraz makyajla süper olucak :)

arabaci bunu beğendi.
  4. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:
    herkesin bisikleti kendine güzel kişinin kendi bisikletini sevmesi için 3-5 bin tl'lik olması gerekmez zaten güle güle kullan.

arabaci bunu beğendi.
  5. arter

arter Yeni Üye

Seviye:
    kalitenin anlamı budur zaten en kaliteli bisiklet senin bisikletin :) çünkü senin ...vee 4000 km pedal çevirmişsin benim tek dileğim pahalı bi bisiklet ten ziyade nice 4000km çevirebilecek sağlık ve mutluluk .... sana ve tüm bisiklet dostlarına .... saygılarrrrr..

arabaci, Mehmet Boran ve Gürsel BARANLI bunu beğendi.
  6. Gürsel BARANLI

Gürsel BARANLI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu kadar net arkadaşım açıklamış.Ne mutlu saglıkla kendi bisikletini pedallamışsın....

arabaci bunu beğendi.
  7. arabaci

arabaci Yeni Üye

Seviye:
    İçten yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bir makyaj operasyonuna girişme vakti geldi de geçiyor gerçekten. Ben ne kadar geciktirsem de bisikletim S.O.S. sinyallerini çoktan vermeye başladı bile. Geçen sürede sadece bir kez zincir değiştirdim, bir kez de kazada hasar gören arka jantı değiştirmek zorunda kaldım ama malesef orjinal değil. Bunun dışında herşey orijinal, fren papuçları dahil :) Fren papuçlarının ve fren tellerinin bu kadar dayanıklı olabileceklerini tahmin etmezdim doğrusu. :rolleyes:

Burası uygun bölüm mü bilmiyorum ama sizlerden bu bisiklette uyum sorunu yaşamayacağım parçalar hakkında rehberlik etmenizi istiyorum. Değiştirmek istediklerim şunlar:

- Jantlar ve doğal olarak göbekleri
    - Dış lastikler (Michelin XC Hard Ter düşünüyorum asfaltta kullandığım için)
    - Orta göbek, aynakol ve pedallar
    - Tüm vites sistemi veya sadece ruble, arka ve ön değiştirici (mevcut vites kolları Shimano RevoShift - 7 kademeli)

Parçaların ağırlıkları o kadar önemli değil, fiyatları da ortalama değerlerde olmalı. Spesifik parçalarda bütçemi biraz zorlayabilirim.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

8. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Jant çemberi olarak Alexrims X2100 olabilir uygun fiyatlı ve kaliteli jantlardır. Siyah veya boyasız metal olanları var. Göbek olarak orta fiyat kaliteli deore öneririm. Jant tellerin taiwan olur, onlara göre sana siyah veya gene boyasız metal tel başları da uydururlar. Bu şekilde güzel bir jant seti kurulabilir.

Aynakol Alivio olabilir. Veya biraz daha iyi olsun dersen belki Deore olabilir.

Pedal olarak spd sormadığını farz ederek metal bir pedal tavsiye ederim.

Vites sistemi için komple bir alivio set kur. Hem 8li olsun hem de sistem yenileneceği için kullanım ve performans artışı sağlarsın.

arter bunu beğendi.