Benim de Bisikletim Çalındı (Eskişehir)

curly89

Aktif Üye
Tepki
37
Geçen hafta perşembe gece 12 gibi eve geldim, 5-10 dakika sonra tekrar çıkacağım içinapartmanın önüne kilitledim bisikleti. Bu arada yolda çingen var mı diye kontrol ettim. 10 dakika sonra evden çıktığımda bisiklet gitmişti, bisikleti zaten değiştirmeyi planlıyordum, kendime 1500tllik bir bütçe ayarlamıştım ama birden soğudum yeni bisiklet alma düşüncemden.

Eskişehir'de çalıntı bisikletler genellikle nerelerden çıkıyor?

Çalınan bisikletin detayları:
Kadro:bianchi orion yapıştırmaları sökülmüş ama izleri belli, boyasız alüminyum 2005 model, kulağı bulunamadığı için tam olarak uymayan bir kulak takıldı.
Sele: ön tarafından süngeri gözüken yaklaşık 10 yıllık setlaz sele
Gidon: Zoom marka gidon.
Vites:shimano tourney
Vites kolu:shimano acera
Maşa: Siyah, dandik rst maşa
Teker:schwalbe little albert teker
Jantlar:Ön taraf gri ali. , arka V tipi çift katlı siyah jant
Ekstra özellikler: arka vites için koruma, arka göbeğin vitessiz tarafına takılan gri renkte ayak, kaliteli sünger elcik.

Fotoraf makinesinin arkasında olmayı sevdiğim için hiç bisikletle fotorafım yok.

Mert Erşahin
05019110035
mail ve msn: curly.user.mert@hotmail.com

NOT:Eğer bisikletim bulunursa gelebilecek tüm Eskişehirli arkadaşlara herşeyi benden olmak üzere bir mangal partisi sözü veriyorum.

Scudo
Tepki
1
@biri

Merak etme ilk 4 hafta içinde bulunma ihtimali yüksek oluyor.Gözüm açık olucak cep numaranda var.

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@biri

Öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım.Birşey sormak istiyorum Bu eskişehir ilinde devamlı bisiklet hırsızlığı vakaları oluyor.Çalıntı bölümünün büyük kısmında yazanlar Eskişehirde o zaman burada bir şebeke geziyor mu yoksa hırsız bir kesim mi var mahallelerde oturan ilginç bir olay olsa gerek?
Genelde en pislik yerler nereleri eskişehirde üni gidecek arkadaşlarda dikkatli olsun orada bisiklet kullanacaklar.
Saygılar

crx912

Üye
Tepki
7
İsim
mahmut
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Bmx
eskişehirliyim eskişehirde üni okuyorum yaklaşık 3 hafta önce bisikletim çalınmıştı yeni buldum. bu bisikletler genelde kuyubaşından çıkıyormuş ama ben oraya tekbaşıma gitmek istemedim açıkçası, ben tamamen tesadüfen buldum.

matzbacher

Aktif Üye
Tepki
66
eskişhir de meslek halinde hırsızlık 2 tane gitti benimde artık bıraktım forumda % 60 eskişhir hırsızlıı

hüseyin özbay

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Marin
fotoğraf çok önemli.fotoları paylaşma ihtimali olunca diğer şehirlerdeki bisiklet severlerinde bilgisi ve ilgisi daha çok oluyor.geçmiş olsun soğumayın yola devam daha tedbirli olarak.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
@matzbacher

İyiki eskişehirde yaşamıyorum. bu kadar çok hırsızlık olurmu ya. tek çözüm
sanırım buu

http://img.blogcu.com/uploads/silahlar_cz83_diagram.jpg

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@recep24ank

ON Numara iş.
Bence de çözüm o bakıyım bi daha yapıyolar mı tenhada sıkacan kafalarına. Hırsız milletine öyle gerek. Dur ne kafası. Dizlerine ve dirseklerine sıkacan tutmayacak uzuvları. En güzeli bu. Yüzünü de gizleyecen tamamdır.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Bu arada gerçekten çalıntı haberileri hep Eskişehir'den yazılıyo buraya. Abi ne olur dikkatli olun tedbirinizi alın. 5 dakikalıgına da osla bisikleti binanın önüne dahi olsa , kilitli dahi olsa bırakmayın. Belliki bisikletlileri takip eden bir grup var. Organize çalıştıkları her hallerinden belli.

Siz arkadaşlarıma tavsiyem Tedbirlerinizi en iyi şekilde alın. Geçmiş olsun arkadaşım. Üzüldüm bisikletin için. Umarım ki bulunur kısa zamanda.

Berk KIRNALI

Aktif Üye
Tepki
53
Bende eskişehirde yaşıyorum benimde bisikletim çalınmıştı.3Yıldır kuyubaşı/fevzi çakmak mahallesinde okuyorum.Burdaki çingenelerin altında corratec bile var :( Trail bike lar bmx ler . Fox maşalı bisiklet bile gördüm..Malesef bu kesim yapıyor bu işleri..

Eren Üye

Üye
Tepki
9
Ben de bu şehirde üniversite okuyorum. Sedona 761 aldım ve 25 Agustos'ta elime ulaşacak büyük ihtimal.

Şehirde arabadan çok bisiklet olunca haliyle şerefsizler de böyle bir hırsızlık olayına girişiyor. Ben şahsen bisikletin üzerinden hiç inmeyi düşünmüyorum ve bisikleti de kaldığım apart odasın'da tutucam. Ya da en iyisi Çarşı'da takılan bisikletçilerin yanına kitlemek veya tanıdık bir esnafa bırakmak.

Duyduğuma göre bazı çingenler, bisikletin üzerinden indirip alıyorlarmıs. Öyle olursa bisikletin tekeriyle o çingenin kafasını ezmezsem ne olayım.