benim de bir sitem olsa

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
şöyle pembe panjurlu filan :)
ama hiç anlamam bu işlerden
"ahmaklar için 10 adımda site tasarımı" gibi kolay bir yolu var mıdır bunun?
mesela google ne yapsa bana göre yapar. henüz bu alana el atmadı mı?
tabi sadece tasarım değil, bir de domain lazım di mi?
en ucuza nasıl kapatırız bu işi?
biraz detaylı bir site yapasım var ama. farklı başlıklar olacak. her birinin içinde farklı bir yapısı olacak.
yardımcı olanların yeni yılı kutlu olsun, herşey gönüllerince olsun :)
tamam tamam, hepinizin yeni yılı kutlu olsun

Scudo

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
domain+hosting+tasarım.

Tasarımı kendin yap. Senin işin olsun. Dreamviewer gibi bir programla kolay işler cıkartabilirsin.

Domain'i registerasite.com dan al. En ucuz orası.

Hosting için de her türlü yardımcı olurum.

Yok ben illa profesyonel destek istiyorum dersen özellen mesaj at. Nasıl birsey istediğine göre fiyat vereyim. Ben profesyonel olarak web tabanlı yazılımlar hazırlıyorum.

Saygılar.

tuncdemir

Üye
Tepki
56
Selam,

Bence (link) a bir göz atmanda fayda var... Şu anda ihtiyacına yetecek kadar özellik, belki de fazlası orada mevcut...

• Beğen
Tepkiler: gatila

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Google bu işe el attı.

(link)

• Beğen
Tepkiler: sadana ve gatila

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@BoZCaN

PHP-NUKE tabanli bir site bana miras kaldi moderator olarak kullanici adi ve sifreyi biliyorum yalniz gerisi disinda hic bir sey bilmiyorum :D
Sayfayi duzenlemek ici ne yapmam gerekir ??

Basit ve hizli website icin (link) da var ....

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Joomla sistemini önerebilirim, en kolay ve yaygın olanlardan ve en çok desteği olanlardan, tabii ki opensource ve ücretsiz ;)

• Beğen

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
nuero'nun değerli önerisi doğrultusunda araştırıyorum da araştırıyorum...

ilk fikir beynime düştükten sonra peşinden çok sayıda yeni fikir kapıyı çalmakta.
günlük, makalelerim, gezi anılarım... gibi şeyler için bloglar kafi elbet. blogger ve wordpress öne çıkanlar anladığım kadarıyla. Bunlarda düz yazı yazıp resim eklemek dışında farklı uygulamalar beklememek gerek sanırım, değil mi?

Farklı olarak örneğin şöyle bir site var kafamda:
tiyatro ile ilgili olacak. üyelik sistemi olacak. üye olanlar bilgilerini girecekler.
tiyatro kurumları da üye olabilecekler. üye olurken dileyenler "fihrist'te yer alayım" seçeneğini işaretleyecekler ve böylece ziyaretçiler o tiyatro hakkında detay bilgilere ulaşabilecek.
takvim olacak. isteyenler takvime etkinlik ilave edebilecekler.
çoook sayıda etkinlik olacağı için etkinlik kategorileri olacak ve mesela "sadece festivalleri göster" veya "sadece şu kuruma ait oyunları göster” diyebileceksin.
Aslında istediğim atla deve değildir herhalde ama bloglar ile mümkün olmaz değil mi? Hani üyeliktir, fihristtir, takvimdir, fihristte ve takvimde farklı seçeneklere göre süzme yapılabilmesidir, üyelere otomatik mail göndererek bilgilerini güncelleme talep etmektir... falan blogla olmaz sanki.

Ayrıca hosting tamam ama domain tescilinde anlamamakta direndiğim bir nokta var. Tamam, bazı isimler önceden birileri tarafından tescil edilmiş ve satıyorlar, satsınlar. Ama benim adım boşta. Bunu ben neden tamamen satın alamıyorum? Neden yıllık kira ödüyorum? Ve aslında kime ödüyorum? İnternetin sahibi ne mi? :)

Zeki Dönmez

Daimi Üye
Tepki
288
@gatila

geçenlerde buldum bu siteyi hemen bedava siten oluyor ve istediğin gibi uyarlaya biliyorsun.(link)

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
arkadaşlar birde sitemynet vardı hala varmı? ordanda çok basitce ve ücretsiz sitemynet uzantılı siteler yapılabiliyordu..